1. 1.
  (bkz: sakarya dan umutluyuz) *
  #1527100 :)
 2. 2.
  (bkz: sakarya sakarya şaşırma çarşının sabrını taşırma)
  #1527102 :)
 3. 3.
  sakaryaspor taraftarlarının sahayı maytaba buladıkları maçtır.
  #1527294 :)
 4. 4.
  evren' in haklı bir kararla ihracını görmezden gelerek, çirkin tezahurat ve eylemlerle beşiktaş' ın futbol oynamasını engellemeye çalışan sakaryaspor taraftarının ölçüyü kaçırdığı maç. ayrıca delgado' nun kornerinden gelen orta, ön direğe ibrahim toraman' ın koşusu ve yükselip kafaya vurması; nihayetinde beşiktaş' ın golü görülmeye değerdir.
  #1527307 :)
 5. 5.
  şu an beraberliğin sağlandığı karşılaşma..
  #1527392 :)
 6. 6.
  ve sakarya nın golü gelir...*
  #1527395 :)
 7. 7.
  cangele'nin golü ile 1-1 olan maç. dakika 85te geldi gol.
  #1527398 :)
 8. 8.
  berabere biten maç.
  #1527409 :)
 9. 9.
  beşiktaş'ın şampiyonluğu altın tepsinin içine altın kupa koyarak fenerbahçe'ye teslim ettiği maç olmuştur. eğer sen küme düşmüş, 60 dakika 10 kişi oynayan üstelik 1 0 üstünlük sağladığın rakibini yenemiyorsan zaten şampiyonluk senin hakkın değildir.
  #1527413 :)
 10. 10.
  1-1 berabere sona eren mücadele. ayrıca son dakikada cangele' nin runje' ye tükürdüğü maçtır.
  #1527414 :)
 11. 11.
  beşiktaş ın fener le puan farkını 3 e indirdiği karşılaşma. -ahah-
  #1527415 :)
 12. 12.
  beni suan itibariylr veremm eden maçtır......
  #1527418 :)
 13. 13.
  haftalardır ite kaka sans galibiyetleri alan beceke nin puan kaybedip sampiyonluk sansını iyice zore soktugu mac. ikincilik bile gidebilir ayrıca*
  #1527424 :)
 14. 14.
  "sizin oynayacağınız oyunu da, sizi de..." dedirten maçtır..
  #1527433 :)
 15. 15.
  beşiktaş'ın şampiyonluk yolundaki en kolay adımlarından birinde puan kaybettiği maçtır. üstelik maç beşiktaş'a gelmiştir de. 35.dakikada 10 kişi kalan sakarya ve ibrahim toraman'ın golüyle öne geçmesine rağmen beşiktaş'ın golden sonra çok rahat oynaması beraberliği getirmiştir. cangele de runje'ye tükürmüş ayrıca.
  #1527439 :)
 16. 16.
  beşiktaş'ın ya da galatasaray'ın kaybettiği her puan sonrasında nedense şampiyonluğu altın tepsi içinde fenerbahçe'ye armağan ettiği şaiyasının yeniden gündeme geldiği maçtır. yani biz kazanmıyoruz. onlar bize armağan ediyormuş yahu asıl biz şampiyonluğu verdik. siz neden bahsediyorsunuz. sizle berabere kalan bize koymuş. ne alaka.

  (bkz: sözlük kendine gel) *
  #1527443 :)
 17. 17.
  ironiktir ki beşiktaş'ın puan kayıpları, gayrı, feğbeğ'den ziyade galatsaray'a yarayacaktır. hayat ne tuhaf...
  #1527569 :)
 18. 18.
  reklama girilirken sanlı sıraalioğlu'nun boboyu aldı sol açık oynattı eşşoğlu eşşek dediği maçtır.
  #1527634 :)
 19. 19.
  beşiktaş'ın şampiyonluğu altın tepsinin içine altın kupa koyarak fenerbahçe'ye teslim ettiği maç olmuştur.* lig sonuncusunu en kritik haftada yenemedikten sonra üstelik 1-0 öndeyken ve rakip 10 kişiyken. altın tepsi buldukları yetmiyormuş gibi birde altın kupa koymuşlar o tepsiye kendi kafalarınca şampiyonluk armağan ediyorlar.* çalmadan oynuyorlar. en fazla alacakları bir türkiye kupası ile mutlu olacaklar bu sene geçen seneki gibi ve bu sene avunacakları galatasaray şampiyonluğuda olmayacak.
  #1527645 :)
 20. 20.
  maç başladığında ligin son sırasındaki takım olan sakaryaspor 4-4-2 taktiğiyle sahaya iki forvet düzeniyle çıkmıştır, şampiyonluk yarışında olan beşiktaş ise; 4-5-1 denilebilecek bir düzende ancak burak'ı daha ileride bir bakıma gizli forvet gibi kullanarak başlamıştır. tigana'nın "1-0 olsun, benim olsun" mantığını ligin en az gol atan lig sonuncusu takımına karşı bile uygulamaya çalışması beşiktaş taraftarlarını çileden çıkarmıştır. baki genel anlamda iyi oynamaktadır ancak bu beşiktaş taraftarlarının kendisine sövmesine engel değildir keza kendisi bir saatli bombadır, ne zaman patlayacağı belli değildir. rakip ceza alanına doğru kat ederken rakibe müdahale etmek yerine geri geri gelerek rakibin açısını kapatmaya çalışması, ceza sahası içinde de müdahale etmeye çekinmesi sonucunda pimi çekilmiş olan serseri mayın baki golün hazırlayıcısı olmuştur. burak denen zeka yoksunu kişimsi ise adeta ekmek yediği çanağa pislemektedir. tigana'nın defansın solnda mehmet sedef ismini düşünmemesi ise tam bir geri zekalılıktır. sakaryaspor 10 kişi kaldığında ise düzenini bozmamıştır. 4-4-2 olarak başladığı maça 4-3-2 şeklinde devam etmiştir. beşiktaşlı futbolcuların laubali hareketleri, maça sakaryaspor'un 10 kişi kalmasından sonra kazanıldı gözüyle bakması beşiktaş'ın hala takım olmadığının -maalesef- göstergesidir. beşiktaş golü 60 dakikada yeseydi bu maçı koparabilirdi kesa yediği golden sonra işi sıkı tutmak için hamle yaptı ancak zaman yetersiz kaldı. tigana'nmın ilginç bir uygulaması var son 6 haftadır ricardinho sanki defansif orta saha gibi oynamakta... kendisini sol açığa hapseden tigana'ya inat açık vermemek adına sol içte sanki defansif oynamaktadır. delgado ise sağ açığa mahkum edilmiştir. koray kadrodaysa bu adam ilk 11'de başlar, bobo kadrodaysa bu adam da ilk 11'de başlar. adamların kondisyonu mu yetersiz, maçı garantiye alırsın 60. dakikalarda alırsın ikisini de... burak isimli zeka yoksunu kişimsi bu maçtan sonra bırakın ilk 11'i kadroya girerse de yazıklar olsun demek istiyorum... sonuç olarak ligin ilk yarısındaki maçta ve bu maçta 60'ar dakika 10 kişi oynayan sakaryaspor'u yenemiyorsan, şampiyonluğun en büyük adayıyız diye ötmeyeceksin... bobo'nun girmesinden sonra maçın farka gideceğini düşünen beşiktaşlı taraftarları tigana büyük bir yanılgıya uğratmıştır. bobo'yu bu maçta sol açık gibi kullanan tigana'ya bu yönetim hala güveniyorsa da tekrar yazıklar olsun... sonuçta beşiktaş, doğal olarak üstün oynaması gereken bir maçta topa hakimiyet bakımından üstün oynamıştır, maçı koparacak pozisyonları daha maçın başında burakla harcamıştır. sakaryaspor haddini bilerek oynamıştır, mücadelesiyle ve cesaretiyle 1 puan sonuna kadr hak etmiştir. beşiktaş şampiyonluk yolunda en büyü yarayı lig sonuncusu takımdan almıştır. tigana denen geri zekalıya da bir tavsiyede bulunmak isterim.

  ______________runje______________

  ali____toraman____gökhan____mehmet

  kleberson__delgado__koray__ricardinho

  ________nobre________bobo________

  sağ kanat kleberson'dan ön libero yaratmak için inat etmeyeceksin, delagado'yu baklava dilimi şeklindeki bir orta sahanın ilerisinde oynatacaksın, koray orta sahanın ortasının biraz gerisinde kalacak, baki'den değil defansın solu, top toplayıcı olmaz bunu da öğreneceksin, toraman'ı da defansın sağına hapsetmeyeceksin... kleberson'u sağa çekerek bu topçunun da top kayıplarını engellemiş olacaksın, böylece kanatların da çalışır hale gelecek...

  ha tigana angut orasını biliyoruz da, 10 kişi kalmış rakibini hafife alıp şampiyonluk yolunda belki de var olma savaşını kaybeden futbolcuların yok mu hatası? var, 10 kişi kalmış lig sonuncusu takımı yenemiyorsanız, sistemi, mistemi geçtim, o formayı çıkarın s*ktirin gidin!
  #1527697 :)
 21. 21.
  sakaryasporlu kaleci martineze fenerbahçeden kaç tl teşvik primi aldığı sorusu sorulası maçtır. adam artık insanlık özelliklerini zorlayıp panter olmuş yani ama diğer maçlara bakıyosun folloş bir vaziyette. inönüdeki maçtaki performansınıda hatırlatmak isterim. bunlar rastlantı değil.
  #1527719 :)
 22. 22.
  son dakika denilebilecek bir golle 1 - 1 sonuçlanan ve üzülmeme neden olan maçtır.
  #1527723 :)
 23. 23.
  Saçımı başımı yolduran maçtır. Bu kadar gevşek oynayan bir takım puan kaybetmeye mahkumdur. Ataklarını dokuz aylık oynar edasıyla "Sen vur" "hayır sen" "valla sen vur ya olur mu" "aa topu çalmışlar" şeklinde gerçekleştiren bir takıma şampiyonluk fazla gelir. Ayrıca sonunda olan olmuş ve sol bekte mayın gibi duran arada orta yapmaya çalışarak beni güldüren baki patlamıştır.
  Üzgünüz. Üzüntülüyüz...
  #1527737 :)
 24. 24.
  bir fenerbahçeli ve bir sakaryalı olarak bence;

  sakaryaspor yönetimininin cangele denilen terbiyesiz herifin o tükürüğü runje'ye fırlattıktan sonra kulüpten derhal uzaklaştırılması gereken karşılaşmadır.

  sakaryaspor'un türk futbulda çok önemli bir yeri vardır. oğuz çetin, aykut kocaman, hakan şükür, tuncay şanlı gibi birçok oyuncuyu yetiştirmiş bir kulupte öyle bir terbiyesizliği yapan adamın yeri yoktur.

  sakaryam onuruyla küme düşer. seneye yine onuruyla çıkar.ama cangele'nin atacağı gollerle olmamalıdır.

  benim bildiğim futbol bu değildir.
  #1527743 :)
 25. 25.
  Takımlarının kaybettiği her puandan ve kötü giden her durumdan Fenerbahçe'yi sorumlu tutan gözü kör fanatiklerin sığ yorumlarına neden olan karşılaşma.

  Evet, kesin Fenerbahçe Martinez'e milyonlarca dolar vermiştir kalesinde devleşmesi için, zira Sakaryaspor'un Beşiktaş'tan puan alabilmesi için Martinez tek başına yeterlidir değil mi??? Aynı Martinez, takımının ligin ilk yarısında Fenerbahçe'yi 2-1 yendiği karşılaşmada da çok iyi oynamamış mıdır? O halde, o maçta Martinez'e kim para vermiştir? Bunlar açıklanabilir mi? O fanatik arkadaş * gereğini yapıp yazarlığı bırakabilir mi?!?
  #1527864 :)

14 nisan 2007 sakaryaspor beşiktaş maçı ile alakalı başlıklar
kapat