bugün

dünya kupası yolunda türkiye gibi bir devi! de eleyerek play-off'a kalan boşnak kardeşlerimizin zorlu maçı. gönül bosna dese de futbolseverlik portekiz diyor. kağıt üstündeyse portekiz bu maçı büyük ihtimal 2-0 ya da 3-0 alır gibi gözüküyor.

öte yandan, bakıyoruz ki portekiz grupta danimarka, isveç ve arnavutluk'a toplam 11 puan kaybetmiş. bunun yanında, çift ya da tek maçlı eleminasyonda tarihten gelen bir cenabetlikleri var.

portekiz'in eleme grubu performasına gene de aldanmamak gerek. inanıyorum ki büyük turnuvalar lig usulüne dayalı oynanmış olsaydı şimdiye bu elemanların en az bir dünya kupası, bir de avrupa kupası olurdu. lakin şu an elde var sıfır.

diğer play-off eşleşmeleri şuradan görülebilir:
http://www.fifa.com/world...rope/standings/index.html
portekizin zorlanacağını fakat yinede bosnaya elenmeyeceğini düşündüğüm maçtır.
portekizin galip geleceği karşılaşma.
7+ olması şeyden bile değildir. tsi 22:30'da başlayacaktır.
ilk yarıda atılacak goller maçın skorunu belirleyecektir. 2-0 bitecek olan maçtır.

(bkz: laf olsun diye girilen boktan entryler)
ronaldo'nun yokluğunda piyasanın misimovic ve dzeko'ya kalacağını düşündüğüm maç. beraberliğin hiç de sürpriz olarak değerlendirilmemesi gereken bir müsabaka bu. gollü geçmeye de aday.
avrupa'da bosna'ya verilen oranın iyiden iyiye düştüğü maç.
entresan sonuçlara sahne olabilir.
fellik fellik aranan maçtır efendim . ( lüften ) " je te be volim bosanski " goçlarım aslanlarım hadi arkanızdayız . portekiz ' e " pusi kurac " denmemesi yönünde de bir uyarı yapalım .
: http://www.vintagefood.co...image.php?productid=25815
an itibariyle misimovic'in atamadığı golle bosna hersek'in 1-0 öne geçmediği maç.

(bkz: olm şaka yaptım lan)
adam gibi d-smart'tan izlenebilecek maç. yok abi adam gibi adamım ama fakirim ben ne d-smart'ı diyorsanız, alt+f4'e basın elektrik yazmasın.

edit: "aydın doğan'ın köpeği misin?" diye mesaj atmayın darılıyorum. buradaki amaç telif haklarına saygılı olmak, adam olmak. yoksa maçın yasal haklarına sahip olan kişiyle özel bir bağımız yok.

diğer taraftan paran yoksa izlemeyeceksin kardeşim, bunu kabul et. senden özenip herkes beleşçi takılırsa bu futbol endüstrisi nasıl döner?
deco pipisizinin 13. dakikada sarı kart gördüğü maçtır.
iddaa nedeniyle portekiz'in en az 2 farkla kazanmasını beklediğim maç.

(bkz: bu entry subjektif değildir)
ev sahibinin 1-0 öne geçtiği maç.
öyle bir pozisyon kaçırdı ki 90. dakikada bosna-hersek. top, altıpasın içinde 3 saniyede iki kez direkten döndü. bosna-hersek dünya kupasına gidemesse bu direklere dava açabilir. maç 1-0 sona erdi portekiz üstünlüğü ile.