bugün

2010 güney afrika dünya kupası e grubu birinci maçı.
Eto'o nun gol atabilitesinin yüksek olduğu maçtır.
japonya hazırlık maçlarındaki gibi oynarsa kırmızı kart görmesi muhtemeldir. dün oynanan maçlarda baya bir kızarmıştı hatırlatalım.
kamerun'un kalesini kameni yerine tanıdık bir isim olan souleymanou koruyacak. özellike türkiye'deki büyük maçlarda gösterdiği performansı gösterirse japonların işi kolaylaşır.
türkiye saati ile 17:00'da başlamış olan ve trt1'in naklen yayınladığı maçtır.
curling maçı anlatsa bu kadar sıkıcı olabilir trt'nin bu maça verdiği spiker. maça başlarken de 4-1-5-1 gibi bir formasyon yumurtladı zaten kendisi.
vuvuzela'nın yine kafa siktiği maçtır.
görüntülere gelen bıldırcınla canlanan maçtır. şu ana kadarki en net pozisyon bıldırcındı.
keisuke honda'nın attığı golle Japonya'nın 1-0 öne geçtiği karşılaşma.
Spikerin muhtemelen moralinin bozuk olduğu günde anlattığı maçtır. Bu ne abi? insan gol olduğunda bari "goooollll" diye bağırır.
dünya kupası tarihinin en berbat maçı olmaya adaydır.

yarıda bırakıp bilgisayarın başına geçtim, tüm maçları sonuna kadar izleme kararı aldığım halde... matrix izliyormuşuz gibi akan görüntü(adam pas veriyor, topun gittiği hat boyunca iz var), acayip acayip hareketler yapan futbolcular, temposuz oyun, dünya kupasına yakışmayan bomboş tribünler, vuvuzela, maçı belgesel sunar gibi sunan spiker...

ayıp be.
kamerun'un 9 numarasında iş var. 3 japonu ipe dizdi müthiş bir pas verdi. ama öteki oyuncu kaçırdı.
edit:
adam etoo imiş. bir de amatör gibi yazmışız adamı.
maçın ilk golünden sonra spiker sadece gol deyip susmuştur. o şartlarda maç izliyor türk insanı siz düşünün.
kamerun un 9 numarası samuel eto da iş olduğunu öğrendiğimiz karşılaşma.
dünya kupası tarihine kara lekedir bu maç. bu nedir abi ya mahalle maçı gibi sadece topun peşinde koşan 20 kişi var.
su an oynanmakta olan dünya kupasi maci.

simdiye kadar seyrettigim en b.ktan mac oldugunu söyleyebilirim - simdiye kadar seyrettigim bütün maclari tam hatirlamiyor olmakla birlikte-....ahanda bak daha mac bitmedi ben buraya oturdum bunu yaziyorum. ne japonya da ne de kamerun da is var azizim. japonya 2002 de falan daha iyiydi. iyice kötülesmis adamlar yaw.

atak diye bir gelisme basliyor, top mutlaka karsi takimdan birisinin ayagina takiliyor, ve top gecenlerde kamerun kalesine geldi, kamerun kalecisi valla öyle bi evlere senlikmis ki...

yani hayret lan...biz var ya avrupa dan degil asyadan katilmaliyiz dünya kupasi elemelerine. bunlarin hepsini eleriz lan biz. her seferinde katiliriz dünya kupasina. bu adamlar elemeleri gecip dünya kupasina katilabilmek icin bir sürü takimi elemis olmalilar. bunlar secilmisler, en iyiler bunlar...kayserispor- antalyaspor maci seyretmistim bi kere....bu seyretmekte - ya da seyretmemekte- oldugum maca 5 cekerdi valla.

tanim 2- rezaletin rezaleti bir mac.
iki tane yetenekli adam çıkarttıkları için kendilerini bir şey zannetmeye başlayan afrikalılar'a kapatılan kapaktır.

otuz yıldır avrupa'da oynuyorsunuz. hâlâ öğrenemediniz futbolun bir takım oyunu olduğunu ve ayaklardan çok beyinle oynandığını.
kupanın en sıkıcı maçı olarak tarihe geçecek olan maç.
--spoiler--

--spoiler--
zevksiz dünya kupasının zevksiz karşılaşmasından sadece bir tanesidir.vuvuzela tartışmalarının ötesinde bırakın vuvuzelayı oynanan topa bakım demek istediğimdir.
insanı ölüp ölüp diriltmeyen maç. 2010 dünya kupasının şimdilik en sıkıcı maçıydı.
güncel Önemli Başlıklar