bugün

turkcell super lig 3. hafta mücadelesi. huseyin avni aker stadi'nda oynanacak karşılaşmanın başlama saati 21.45.

ayrıca trabzonspor'un galibiyeti ile sonuçlanacağını düşündüğüm maç.

2 takımın kadrolarına bakıldığında kuşkusuz beşiktaş ağır basıyor ancak arada teknik direktör faktörü var. trabzon seyircisi yıllardır olmadığı kadar organize ve birlik olmuş durumda. yani son bir kaç yıldır olduğu kadar kolay bir deplasman olmayacak beşiktaş için.

ersun yanal'ın tercihleri ne olacak, bilemem ama ligin ilk 2 maçında da olduğu gibi ortasahada yattara-selçuk-colman-hüseyin dörtlüsünü kullanmayacağını düşünüyorum. bu maçta büyük ihtimal hüseyin'in yerine ceyhun gülselam'ı kullanacaktır. hatta beşli ortasahayı da düşünebilir. hüseyin ne kadar tecrübeli bir futbolcu ve örnek bir profesyonel olsa da oyunu çift yönlü oynayamıyor, kapasitesi bu kadar.

trabzonspor'un bir diğer avantajı şimdilik ne kadar göze batmasa da isaac promise'nin dönüşü ve antremanlara başlaması. ersun yanal, promise'yi ilk 11'de düşünmese de bence promise zamanla trabzonspor'un en büyük hücum gücü olacaktır. klasik 4-4-2'den ziyade fenerbahçe'nin şuan oynadığı sistemin trabzonspor'a çok uygun olduğunu düşünüyorum. arkada gökhan, önde isaac; harika işlere imza atarlar.

trabzonspor'un beşiktaş'a karşı handikapı, savunmasının tam olarak oturmamış olması. karşılarında da delgado-bobo-nobre-holosko gibi bir hücum hattına sahip beşiktaş var. fazlaca dikkatli olmalılar. song'un partneri kim olacak bilmiyorum ama egemen olmalı sanki. bir de ilk 2 haftada gördüğümüz kadarıyla sol bek cale hücuma destek verip, arka arkaya bindirmeler yaparken; sağ bekte oynayan tayfun/serkan balcı ikilisi de bir o kadar pasif kalıyor nedense. bu maçta daha fazla hücuma çıkmalılar. yattara çok önemli bir faktör ancak ne kadar göze hoş gelen hareketler yapsa da zaman zaman yaptığı top kayıplarıylada savunmanın dengesiz yakalanmasına sebep oluyor. bu yüzden sakatlığını atlasa da gününde olup olmayacağı da önemli. malum, biraz ehl-i keyf.

her neyse, yazı uzadıkça uzuyor. zevkli geçeceğine inandığım bir karşılaşma, bana göre favori trabzonspor.

edit: zevkli geçecekmiş.. uyuduk ulan, uyuduk!!!!
ilk devre tüm derbileri deplasmanda oynayacak beşiktaş'ın ilk derbi sınavı. şimdiden fikir beyan etmek zor.

(bkz: rıdvan ne olur)
beşiktaş'ın mutlak galibiyeti ile bitecek maç .
(bkz: beyaz ulan)
ligin ilk iki haftası itibariyle en iyi futbol oynayan iki takımın karşılaşacağı karşılaşma.
(bkz: futbol ziyafeti)
trabzonspor un kazanması halinde fırtına daha sert esecektir. ersun yanal ın bu gidişi 10 -12 hafta gidebilirse ilk yarının lideri hemen hemen bellidir. ondan sonra masabaşı oyunları hikaye olur.
tek forvetli bir bjk takımının pozisyona girebilmesi oldukça zor. aynı zamanda ibrahima yattara nın kilitlenmesi halinde de ts nin pozisyon yakalaması zayıf bir ihtimal. çok pozisyonlu bir müsabaka beklemiyorum. saha ve seyirci avantajı devreye girer ve trabzonspor tek farklı kazanır tezimi ahanda buraya yazıyorum.
yattaranın durdurulabilmesi halinde beşiktaşın üstünlüğü ile biteceğini düşündüğüm karşılaşma.
iki takımın son yıllarda oynanan maçlarına bakıldığında bir takımın 3, diğerinin de 2 gol atacağı maçtır. Kim kaç atar onu bilemem.

Ayrıca (bkz: beşiktaşım oley)
hassiktir dediğim mactır. baska gün mü yok kardesim erteleyin şu macı.

(bkz: bekle bizi istanbul zirvesi)
zorlu bir mac olacagını dusundugum karsılasmadır. buyuk ihtimalle gollu beraberlık olacaktır.
olmaz olsun böyle fikstür. ligin en iyi başlangıç yapan iki takımından biri veya ikiside puan kaybedecektir. yazık be yazık
iki takımda bu sene bünyelerinde iyi oyuncular bulunduruyor ve mutlak ilk 3 parolasıyla lige başladılar. trabzon izlediğim kadarıyla vasatı aşmayı başarabilmiş ve oyunu güzel yönlendriiyor*. beşiktaş ise geçen seneki transferleriyle birlikte iyice oturmuş bir kadroya sahip oldu. adam eksilten, yetenekli oyuncuları var. maçın sonucuna gelirsek büyük bir ihtimalle berabere biter. geri kalan ihtimal ise beşiktaşın bir gol farkla maçı alması olur. ama maç kesin üstü biter, ahanda yazdım kupona.*
hafta sonuna kadar digiturk alma sebebim olacak maçtır.
trabzonspor'un kazanacağını tahmin ettiğim maçtır. muhtemelen yattara'nın kıvrak hareketleri beşiktaş savunmasını oyundan bir çok kez düşürecek, selçuk inan uzaktan şutlarıyla bjk kalesini bunaltacak, trabzon orta sahası presle beşiktaşı yıldıracaktır. beşiktaş ise şayet trabzonspor savunması orta sahaya yakın oynarsa, savunma arkasına atacakları toplarla bobo ve holosko'yu hareketlendirip gol bulmaya çalışacaktır.
galatasaray'ın her türlü karlı çıkacağı karşılaşma.
trabzon kazanırsa trabzon un kazandığı değil, beşiktaş ın kaybedeceği maç olacaktır. malum beşiktaş son senelerde büyük maçları oynayamıyor. geçen seneki trabzon maçları kimse için büyük maç değil sıradan bir anadolu takımı karşılaşmasıydı. ancak bu seneki trabzon maçları farklı olacak.
öncelikle maçın 3.haftada olması henüz trabzonspor un tam olarak oturmadığını, eksikliklerinin olduğunu düşünürsek beşiktaş için bir avantajdır. ancak başarıya aç trabzonspor taraftarının sahalarındaki ilk derbisi olacağından atmosfer açısından da dezavantajdır.
her ne olursa olsun, seyir zevki açısından muhteşem bir derbi olacaktır. sonucunu önceden kestirmek imkansız ancak umarım kazanan beşiktaş olur.
"0" bitecek maç. iddaacılara kıyağım olsun.
bol gollü geçebilecek karşılaşmadır.
formda iki takımın mücadelesidir. buram buram 2-2 beraberlik kokmaktadır.
ne hikmetse beraberlik üzerinde karar kılınmış karşılaşma. ben trabzon'un beşiktaş'tan puan alabileceğini sanmıyorum. * *
turkcell super lig'in en formda 2 takiminin mucadelesi. ikisi de lig ve avrupa dahil (avrupa bjk icin gecerli) resmi maclarinda beraberlik bile gormediler henuz. bir tarafta bobo, inceman, delgado'lu bjk; diger tarafta yattara, selcuk inan ve ta$ gibi savunmasiyla ts.

velhasil kelam, "trabzon alicak." , "besiktas birakmaz." yorumlari yerine "ligin, bu sene, $imdiye kadar ki en zevkli maci olmaya aday mac." yorumunu hak eden, tadindan yenmeyecek kar$ila$madir.
ts taraftarinin olasi bir puan kaybi karsisindaki tepkisinin cok merak edildigi mac.
futbol bilgim beni yanıltmıyorsa iki taraf içinde farklı skorla biteceği karşılaşma olacak..

umarım o farkı beşiktaşk ım yapar...
zorlu bir lüg müsabakası olacaktır. her iki takım da hava yakalamıştır. ancak her iki takım daçok iyi futbol oynamamaktadır. Beşiktaş daha oturmuş takım, Trabzon sha avantajına sahip. bence ilk golü atatnın farka götürebileceği bir maç olacaktır, zira her iki takımın da hücüm gücü çok yüksek.

çok iyi bir futbol ortaya çıkmayacağından eminim, ancak delice bir mücadele yaşanacağına da eminim. her 3 ihtimal de her iki takımda büyük kazançlar veya büyük kayıplar oluşturmayacaktır. Zira rakipler daha kolay maçlarda puan harcamışlardır.

gönlüm tabiiki beşiktaşımızdan yana.
heyecanın, seyir zevkinin, gollerin, mücadelenin eksik olmayacağı bir tsl maçıdır. her iki takımında birbirlerine göre avantajı ve dezavantajı var. bu sefer harbiden;
(bkz: maç ortada gol olur)
galibiyet halinde beşiktaş ın adam başı 10 bin dolar, trabzonspor un ise 10 bin ytl prim verdiği müsabaka.