bugün

tsi 19:00'da başlayacak, 10 ekim 2008 turkiye belarus maci'nın rövanşı.

yoğun istek üzerine edit: ümit milli maçıdır.
tsi 19:00'da trt 1'den naklen yayınlanacak maç.
bir futbol müsabakasıdır.
umitler avrupa futbol sampiyonasina katılmak için ümit milli futbol takımımızın alması gereken son dönemeç. ilk maçı 4 gün önce antalya'da 1-0 kazanmıştık. 1-0 dışındaki tek farklı mağlubiyetlerde bile finallere giden taraf olacağız. ayrca yalcin cetin sunuyor maçı. en sevdiğim, en düzgün maç spikerlerinden.
ümitlere sonsuz başarılar dilediğim maçtır.. şimdi de tv başına geçip son sürat destekleyeceğim kendilerini..
özer hurmaci 'nın coşacağı maç.
a takımlar kategorisinde takır takır oynayan aydın yılmaz, ceyhun, ferhat, caner, sercan nedense çok etkisizler. maç çok sıkıcı geçmekte!
2-0 geride olduğumuz müsabaka.
10 kişi kaldığımız müsabaka. (dk. 84)
2-0 sona ermiş ve şampiyonalara katılma hakkını belarus takımı kazanmıştır.
koskoca türkiye ümit milli takımında duran top kullanacak adam yokmuş, bir tane isabetli korner, serbest vuruş kullanılamıyormuş. hami mandıralı'yada diğer koçlarada yazıklar olsun.
türkiye'nin çok kötü oynayıp, kazanmayı hiç haketmediği maç. ayrıca bir hayli sıkıcı geçmiş olup, izleyemeyenler pek birşey kaybetmemişlerdir bilakis takımın berbat oyununu görüp sinir olmamışlardır en azından.
avrupa'nın en kötü takımına elendiğimiz karşılaşma. barış memiş adında bir futbolcu vardı. 4 pozisyonda kayıp düştü. ceyhun hariç adam gibi oynayan tek bir isim yoktu.
gruptan lider çıkan bir takıma daha hangi takviye diye maçtan evvel soramadan elenip gittiğimiz müsabaka olmuştur. istanbul'da da bu ekip kazandı zaten 1-0 değil mi sayın terim?
ümit millilerin başına neden tecrübeli bir ismin getirilmediğini sorgulatan maç. tamam, asıl amaç a millilere oyuncu yetiştirmek ama ayağımıza kadar gelen fırsatı da tepmeseydik be yahu. ah hami ah, ne diyelim ki biz şimdi sana. ilk maçta ne güzel oynamıştı çocuklar, niye değiştirirsin kadroyu. özer o dakikaya kadar niye kenarda? ilk maçta sol kanadı delip geçen alparslan niye oynamadı? aydın yılmaz'a nasıl o kadar tahammül ettin? şu takımda duran top kullanacak bir adam yok mudur?
hami mandıralı ve ekip arkadaşlarının bu işe başlamadan hemen bırakmalarını düşündüğüm maçtır.. bu takım grubunu lider tamamlamıştır -ki o grupta ukrayna ve çek cumhuriyeti gibi sağlam takımlar vardı.. şimdi sadece dinamo minsk'ten mütevellit ismini zar zor bildiğimiz bi ülkenin ümit milli takımına eleniyo.. sorumluluk ve hata kesinlikle teknik ekibindir!

kesinlikle hazırlanılmadığını gösterdi bu maç.. hangi sahada oynayacağın belli, nasıl bi zeminde oynayacağın belli dimi hamiciğim? o mustafa bektemek midir pektemek midir nedir o adamı nasıl 90 dakika sahada tuttun, nasıl sabrettin? seni tebrik ediyorum.. elinde mehmet batdal gibi hem uzun hem teknik bi adam var ama sen mehmet batdal'ın tek partneri olabilecek olan adamı, sercan yıldırım'ı oyundan çıkartıyosun!

saha bok gibi, zemin rezalet ama biz hala ayağa top yapmaya, organize oynamaya çalışıyoruz.. ya kardeşim dik bi tane uzun adam ileriye, şişir gitsin ya! koy arkalarına da aydın'ı, caner'i, sercan'ı bak noluyo! sabaha kadar oynasak gol yemeyeceğimiz mahalle takımından iki tane gol yedik! ama bizim teknik direktörümüz o aldığı her topu rezil eden mustafa bektemek mi pektemek mi ne onu oyunda tutuyo! vallahi yazık oldu.. o kadar kaliteli bi ümit milli takımımız var ki, şu sonuç benim sinirlerimi iki katına çıkarttı ya!

şimdi sadece teknik ekibe de yüklenmek olmaz! sahadaki bazı arkadaşlarda da büyük suç var.. kimse kusura bakmasın ama o serdar kurtuluş kadar laubali bi adam görmedim ben! adam sanki ''ne işim var lan benim çoluk çocuğun içinde? ben milli takım oyuncusuyum sokarım belarus'a!'' der gidi bi edayla takıldı 90 dakika! hele ki forvette oynayan mustafa bektemek'i saymıyorum bile! sırf onun yüzünden kumandayı parçalıyodum!

abdullah durak'ı çok beğendim.. kayserispor mükemmel bi oyuncu katmış bünyesine.. üstüne düşülsün bu adamın.. harika bi kumaşı var bence.. bi de neden oynatılmadığını bilmediğim alpaslan erdem var.. ilk maçta dağıttı adamların sağ kanadını ama bu maçta göremedik kendisini.. ben skibbe olsam kovulmadan önce bu çocuğu oynatmaya başlardım.. süper bi sol bek/sol açık geliyo bence milli takım ve galatasaray için..

inanılmaz üzüldüğüm ve sinirlendiğim, ümit milli takıma ise yazık olduğunu düşündüğüm maç.. eğer yeterli birileri çalıştırsaydı [örneğin galatasaray'ın beğenmeyip kovduğu ümit davala] ümit milli takımımız şu anda şampiyona kutlaması yapıyodu.. ama olsun.. bence çok kaliteli bi kadromuz var.. iyi ellere emanet edilsin kafi..
koca bir yılın emeklerinin 90 dakikada tarihe karıştığı maç.
yazık hem avrupa kupasında hem de 2012 londra'da bu takıp çok iş yapacaktı.
istanbul ayağında tarumar etmeliydik bu takımı.
deplasman işi zor hacı.
ben valla bugün estonyadan bile tırsıyorum.
mevcut zihniyet ile türk futbolunda bir ilerleme olmadığını gösteren maç olmuştur.
Türkiye elemelere ünal karaman yönetiminde başlamış. karaman konyaspor ile anlaşınca yardımcısı umit davala görevi devralmıştır. davalanın gs yardımcı antranörü olmasıyla 66 gün takımın çalıştırıcısı belirlenmemiş gruplardaki ermenistan macina 2 gün kala u17 yardımcı antranörü hami mandıralı göreve getirilmiştir. davala 5 maçta 13 puan toplamıştır. neden böyle kritik bir dönemeçte ayrılmasına izin verilmiştir anlamak mümkün değil. ayrıca ümit milli takım gibi uzun vadeli çalışma isteyen bir ekibin fatih terim in göreve başladığı 2005 yılından beri dört teknik direktör ile çalışmış olması da ayrı bir konu. terim göreve geldiğinde takımın başına reha kapsalı getirmiştir. kapsal 2 maçta çuvallayınca kendi ekibi içinden ve haluk ulusoy kontenjanından ünal karaman takımın başına gelmişitir. tabiki teknik direktör istikrarını yakalayamamış bir takımdan kadro istikrarını yakalamasını beklemek saflık olur. terim bir çok ümit milli oyuncuyu a milli takım kadrosuna çağırıp yedek kulubesinde oturtmuş ve ümit milli takımın karo iskeletini bozmuştur. çok önemli belarus maçı öncesi tff başkanının finallere gidersek arda, topal, mevlüt gibi oyuncular da ümit milli takımda oynayacak açıklamasının etkisini kampta maça hazırlanan 19-20 yaşındaki gençler üzerindeki etkisini varın sizin düşünün.
işin özü nerden tutsak elimizde kalıyor. tarihimizin en iyi jenerasyonunu ne hallere getirdik şimdi isterlerse ümit milli takımı futbolcu yetiştirmek yerine antranör yetiştirme yerine çeviren adam ile isterlerse değil 2012 2016ya kadar sözleşme uzatıp istikrar naraları atsınlar. işin temeli sakat. ilave olarak tüm genç milli takımların hatta bayan milli takımının nasıl ulusoy döneminden kalma bir şekilde terim e kayıtsız şartsız biat etmiş tecrübesiz trabzonsporlu eski futbolcular tarafından doldurulduğunu görmek için lütfen http://www.tff.org.tr adresine girin.
ilk maçta kaçan gollere yanılası bir maç olmuştur. zira ilk maçta farklı bir skor elde etmemiz işten bile değildi.
özeti buradan izlenebilecek maç.

http://www.ligtv.com.tr/V...oHaber/?r=1&hid=45923
batunhan gibi 21 yaş altı takımlara leblebi gibi gol atan adamı a milli yapılmasıyla türkiye'nin elendiği karşılaşmadır. batun kardeşimiz a milli takımdanda tek kollu canavar olarak ayrılmıştır.