bugün

beşiktaş'ın 2010-2011 sezonundaki ilk maçı. sivok, ibrahim toraman sakat. elde var 11 yabancı.
beşiktaşın kanıttıra kanıttıra alacağı maçtır. bucasporu daha ilk maçtan süper lige çıktığına pişman edecektir.
saat 22:00'da başlayacak olan karşılaşma.

edit: ahahahahahaha bunu da eksilediler. artık ölebilirim.
saat 22:00'de başlaması garipsenen karşılaşma. tamam sıcak filan ama ben uzun süredir 22:00'da başlayan maça rastlamamıştım.

maça gelince; birçok yazar buca'nın ligin en yetersiz takımlarından biri olduğunda hemfikir. eğer gerçekse beşiktaş lige rahat bir başlangıç yapacaktır.
beşiktaş ın hezimete uğrayacağı maçtır.

yeni yükselen 3 takımda iyi bir başlangıç yapacaktır.
yaptığı transferlerle dikkat çeken bucanın sürpriz yapabileceği maç. ama beşiktaşın daha çabuk uyum sağlayacağını düşünürsek farklı bir skor da ortaya çıkabilir.
beşiktaş'ın resmi müsabakalarda güzel oynaması ve takımın hafiften oturması nedeniyle yenebileceği maçtır. yine de top yuvarlak...
"biletleri artık satışa çıksın" karşılaşmasıdır.

gerçi aç buca bilet fiyatlarını 50'den aşağı tutmaz ama, olsun, her türlü ordayız.

(bkz: siyah ulan)
tahmin ettiğimiz gibi aç buca'nın bilet fiyatlarını 75 tl olarak belirlediği karşılaşmadır.

yalnız kale arkası tribünü 25 tl'den satılacakmış. afedersiniz de, buca alsın o kale arkasını rektumuna monte etsin mümkünse, zira izmir atatürk stadını bilenler o kale arkasından maç izlemenin imkansızlığını bileceklerdir. sanayi sitesini izlemek daha kolay resmen.

75 tl ne lan, şaka mısınız arkadaş. sırf, aç buca'ya para kazandırmamak için kendimi biraz daha sıkıp gidip bir sonraki maçı inönü'de izleyeceğim aq !!

(bkz: öyle fiyata böyle bilet)
beşiktaş ın rahat alacağını düşündüğüm maçtır.queresma ve guti için izlenir bir maç olacaktır.
bülent uygun'un sivasspor'da uyguladığı çanakkale geçilmez taktiğinin tutmayacağı maçtır. en önemli oyuncusu mehmet batdalgalatasaray'a gönderen bucaspor'un beşiktaş'a karşı tutunması çok zor.
maçın hakemi barış şimşek imiş.
6 ağustos 2005 kayseri erciyesspor beşiktaş maçı gibi bir sürpriz yaşanması muhtemel olan maç.
bilet fiyatlarından ötürü bucaspor tarafında bir çok beşiktaşlının birbirini tartarak pozisyonlara tepki vereceği maçtır.. *

edit ; beşiktaş taraftarı olduğum için buca tarafının bilet fiyatlarına göz atmamıştım.. o da 75 tlymiş.. yani teorim çürüyor.. 75 tl lik buca tarafımı olur lan yuh diyorum.. 25 tl ye kale arkasından dürbünle seyredeceğiz anlaşıldı..
bucalı bir arkadaşımdan "buca alacak beşiktaşı kucaa" gibi bir laf duydum. fesüphanallah.
Süper Lig'de yeni sezonu izmir'de açıyor Beşiktaş.

Maçın başlama saati 22.00

Sıcaklık maç saatinde 45 derece. Gölgede.

Buca, bu Ligin yeni takımlarından.

Hocası da Bülent Uygun.

Futbol Mahallemizin son Kaba-dayılarından.

iki sezon önce, Sivas'ta yakaladığı başarının sırrını verirken, hepimize küçük dilini yutturan adam.

Ne demişti ?

''istanbul'da Reyna, Layla. Sivas'ta ise Lailaheillallah'' diyerek. Başarının sırrını vermişti.

istanbul'da futbolcular Alem-ci.

Kendi topçuları Aczimen-di!..

Bir sezon sonra da ''Reyna ile Layla'ya'' kızıp, Lig'in dibine ''Sorti'' yapmıştı.

O günlerde futbolumuza damsız giriş yapan bu değerli hocamız, daha sonraları da Matematik konusunda hünerlerini sergilemişti.

Şampiyonlar Lig'i için düşünceleri sorulduğunda:

''5 yeriz ama 6 yemeyiz.''

''7 yeriz, 9 yeriz ama 8 yemeyiz'' gibilerinden tuhaf denklemler kurarak,

''Mate-matik yoksa yeni bir deterjan mı?'' Sorusunu akıllara getirmişti.

Bülent Uygun gibi antipatik bir kişiliğin yanı sıra,

Bayram Bektaş gibi sempatik bir kişilik de var şimdi orada.

O yüzden bir taraftan kızıp, bir taraftan da buz koyuyorum.

Bayram hocam sana iyi bir haberim var. Pascal Nouma'yı da maça getirtiyorum.

Bülent Hocam sana da kötü bir haberim var. Quaresma ile Guti'de geliyor!

Erdem Ulus/HABER1903
her takım saygıyı hakediyor, emek harcayıp sezona hazırlanıyorlar. lige erken başladığımız için 8 hafta çok iyi sonuçlar alıp sonra düşüşe geçebilriiz. ancak kadro zenginliği nedeni ile kendini göstermek isteyen çok yetenek olacaktır. bu dönemi de böyle atlatırsak şampiyonluğa kadar gideriz. temiz bir lig olur umarım, 4. 5. de olsak bunun nedeni hakem kararları olmasın yeter.
beşiktaş'ın flowshakerz apaçi müziği eşliğinde galip geleceği maçtır.
alt biter.
bernd schuster'in hilbert ve holosko'yu kadroya almadığı maçtır.

kesin oynayacaklar şunlar; matteo ferrari, tomas zapotocny, ricardo quaresma, matias delgado ( guti ), bobo. kenarda kalacaklar matias delgado( guti ), rodrigo tabata.

ben bunu anlayamıyorum işte. kenarda 2 tane yabancı tutabiliyorsun ikisi de aynı mevkiden. bunun için de sağ bek ve sağ açıkta oynayabilen roberto hilbert'i ve sağ-sol kanatta ve forvette oynayabilen filip holosko'yu kadroya almıyorsun. hele de tello'yu gönderdikten sonra yaşadığımız kanat yokluğundan ve 10 numara çoğunluğundan sonra...

umarım maç içinde her şey yolunda gider de bu alternatifleri konuşmak zorunda bile kalmayız.
alevler icinde gececek mac.zira izmir yanmakta..
Çocukluktan beri Beşiktaşlı ve son üç senede izmir takımı olmasından dolayı desteklediğim ve aralıksız maçlarına gittiğim Bucaspor arasında seçim yapamadığım karşılaşmadır.

Ancak izmir takımı olmasından dolayı Buca tarafına girmenin ufak bir riski de vardır.

(bkz: 15 aralık 2001 göztepe beşiktaş maçı)

edit büdüt: Şu an aldığım kesin habere göre Beşiktaş'a ayrılan kale arkasında bilet kalmamıştır.
gereksiz derecede pahalı maç. atatürk stadı'nda siksen kale arkasından izleyemezsin, çünkü tribünler sahaya zaten uzak. yıllar sonra izmir'e bir lig maçı için gelen beşiktaş'ımı izleyemeyeceğim ya, o koyuyor bana.
uzmanların gol yagmuru bekledigi maçtır. 7 gol ve üzeri zorlanır lig rekoru bile kırılablir.
beşiktaş'ı desteklemek için tribünde yerimi alacğım maçtır. *
güncel Önemli Başlıklar