bugün

iran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad ın, anıtkabiri ziyaret etmek istemediği için istanbulda yapılacak çalışma ziyaretine dünüştürülen ziyaret.

Abdullah Gül bu ziyaret için Ankaradan kalkıp, istanbula Ahmedinecadının ayagına gelecektir.

ABD için nukleer silahlanmayı destekleyen iran ile görüşen ilk ve tek nato ülkesi Türkiye olacaktır.

Ve bu durum ABD tarafında hoşnutluk yaratmamıştır.
cehaletin simgesi ahmedinejad'ın hiçte hoş olmayan bir şekilde ülkemize gelmesi durumu ve dışişleri bakanımızın adamı resmen yalamasını takiben gerçekleşen eylem.
(bkz: gelme lan ne işin var)
ulusalcı bünyeleri rahatsız etmiş olması beni benden almakta olan ziyarettir.

malûmu âlîniz bu ulusalcı cenah bir avrasyacılık sevdası içinde asyalı her çiçeğe konan bir arı gibi dolanıp durmaktadır.

radyo tatlıses'te bu sabah ümit zileli ve mustafa balbay her zamanki gibi sesli gazete isimli programlarında yorumlarını üzerimize faş ederkene, ahmedinecad'ın anıtkabir'i ziyaret etmemesini kolaylaştıran dışişleri bakanına giydiriyordu. bu ziyaretin türkiye'yi dünyada nasıl zor durumda bırakacağından, anıtkabir'in nasıl ziyaret edilmeyebileceğinden falan bahsettiler.

yahu siz değil misiniz her fırsatta antiamerikancı takılıp "yaşasın antiemperyalizm" nîdaları ile ortalığı velveleye veren? iran, rusya ve çin gibi otoriter devletleri görünce ağzınızın suyu akarak muhtemel iktidarınızın korkunç seraplarında bizi bulantıdan serhoş eden? siz değil miydiniz burada "şeriat getirecekler efendim, şeriat" diye hezeyanlarda boğulurken banu avar'a kanaltürk'te kapkara çarşaflar içinde iki iranlı devrim muhafızı kadını çıkarttırıp "abd'nin ortak düşmanlığından ve iran ve türkiye üzerindeki politikalarının engellenmesi gerektiğinden" bahsettiren?

gerçi ergenekon operasyonu kimlerin neoconcu olduğunu gayet net bir biçimde ortaya koydu ama, ben yine de kendimi şaşırmaktan alamıyorum bu tıynette insanları görünce.
doğalgaz , ırak , pkk gibi rutin konuların görüşüleceği ve belki de abd nin rahatsız olacağı ziyarettir. ulusalcıları ve kemalist eliti neden rahatsız eder anlaşılmaz. sonuçta iran şii , türkiye ise sünnidir ve siddin sene geçse de dini anlamda ortaklaşamazlar.
an itibarı ile şehrin yarısının trafiğe kapalı alan haline gelmesine neden olan ziyarettir. ibb.gov.tr de bulunan kameralardan şehrin nüfus sayımı moduna girdiğini görebilirsiniz. beşiktaş ana caddeleri an itibarı ile vahşi batı kasabalarına dönmüştür. savrulan çalılar eksik olsa da...
kraldan cok kralci gibi bir seyi ortaya koyan ziyaret.

gelmesinden rahatsiziz diyenden cok, aaa gelmesinden cok rahatsiz olanlar var diyenler var.

adam zaten rusya-turkiye-iran zorunlu ittifakini biliyorsa, niye bu ziyarete laf etsin?

putin e bok bu adam deyip de, ahmedinecad a super adam diyenler ise ayri bir komik.
Atatürk düşünceleri ile bir tezdir.Ahmedinejad ise bir antitez dir.
Ama kabahat bizimkilerde illa bişeylerini yalayacaklar ya iranın.Ne bu hayranlık anlamadım gitti.Sünni bir insan neden Şiilik ile şeriat ile yönetilen bir yere özenir..

Buarada Ali Babacanı da ekstadan tebrik etmek lazım.iç yüzünü daha da belli etti vallahi. Ya artık bunların niyetini hala anlamayan varsa yuh olsun.
http://www.milliyet.com.t...=&a=Can%20D%C3%BCndar