1. 1.
  toplumun ozelikle muhazakar gecinen bazi kesimlerinde ve egitimsiz kesimlerde dikkat ceken kisilerdir. ahlakli gecinirler ama bu insanlarin kendilerinde asiri derece guvensizlik vardir. onun icin normal bir insan gibi kendi yasitlarindakilerle evlenemezler. cocuk yastaki kizlari alirlar. eger billimsel olarak ustune gidilirse cok buyuk problemleri oldugu daha rahat anlasilir.
  6 -13 ... scurtel
 2. 2.
  (bkz: çıtır fantazisi)
  4 -5 ... bucu
 3. 3.
  fantazi kurmayla ilgisi olmayan, tamamen cahilligin urunu olan tiplerdir.
  (bkz: hayvanlar alemi) * * *
  3 -1 ... revolter00
 4. 4.
  ki eğer iki taraf da zorla evlendiriliyorsa suç onlarda değil onları o hale getiren gelenektedir, dayatmadadır.
  yok eğer iki taraf da rızalıysa iki tarafın da daha lise öğrencisi olmaları muhtemeldir. ailenin işi ele alıp yoluna yordamına uydurmaları lazımdır. en nihayetinde iki taraf da daha çocuktur.
  ha yok erkek efendinin yaşı kemale ermiş fakat kendinden bilmem ne kadar küçük çocuğu eş olarak seçmesi onun hayvanlığıdır, edepsizliğidir, sübyancılığıdır. bu olay da insanlığın yüz karasıdır.
  5 -2 ... caadaloz
 5. 5.
  subyanci gizli escinsellerdir. neyzen tevfigin dedigi gibi ibne denilince kizan ama her daim s.kilen tiplerdir .
  4 -3 ... scurtel
 6. 6.
  bunların bazıları dedemiz bazısı amcamızdır. eskiden 15'i geçip evde olan kızlara evde kalmış gözüyle bakılırdı bundan 30-40 sene evvel. belki köylük yerlerde 25 sene önce. ama günümüzde olmaması gereken olaydır. bir adam 48 yaşında 33 yaşında bir hanım ile evlenir bu normaldir. ama bir adam 30 yaşında 15 yaşında bir kızla evlenmek isterse çok normal değildir. her olayı durum ve şartları ile değerlendirmek en iyisidir. bu durumlar eskidendi çok eskiden. *
  4 -1 ... blonde mermaid
 7. 7.
  arap kültürü etkileşimlerindendir, görüyoruz ki damat 15 gelin 14 yaşaında, el insaf doğrusu, nedir bu acele?

  birde 30-40 yaşlarında olup çocuk yaşta kızlarla evlenen tipler vardır ki mantık sınırları içerisinde cevap bulmak imkansızdır. bastırılmış cinsel duygular, üstünlük ve kontrolcülük takıntısı vs... gibi sebepler bile cevaplamaya yetmez!
  2 ... disco inferno
 8. 8.
  valla miladı baz alırsak, insanlığın şu ikibin senede ulaştığı birtakım kazanımları inkar etmemek gerekir diyor aklım. bunlardan biri de şu evlilik yaşı meselesi... insanlar eskiden 13 dedin mi evlendiriyorlardı; öyle ki, küçükken evlendirilme, sanıldığı gibi doğu toplumlarına özgü birşey de değildi ve pekala ki, "frenk" diyarında da revaçtaydı. ve bunun - erkeği kadını falan da yoktu. ha, bu, şu da demek olabiliyordu elbette: 50 yaşındaki adam da torunu diyebileceği kızın koynuna girmekte hiçbir beis görmüyordu... bu tutum, zamanla toplumların kadına bakış açısı ve hatta onun işgücüne duyduğu ihtiyaç sebebiyle değişti. insanlığın aldığı ciddi mesafelerden biridir kadının evlendirilme yaşı... buna bakarak şunu diyebiliriz ki, şu devirde hala 14'lük kız arayan adam, bin sene evveli yaşamak isteyen adamdır. muhtemelen kemal tahir ve onun "devlet ana" sını okumuş ve haddinden fazla etkisinde kalmıştır. yapılabilecek en iyimser yorum budur ve ötesi de, psikolojik yardım ve tecrit gerektirecek vehimlar içermaktedir. bu çağda, sözkonusu olayı sadece geleneklerle açıklamaya çalışmak da, o "geleneğin" devamı için balkaymak olmaktadır zaten.
  4 ... salamander
 9. 9.
  öbür dünya'da kendilerini bekleyen, ''göğüsleri yeni tomurcuklanmış kızlar'' ın cinselliklerinden ''bu dünyada'' dilediği gibi istifade eden sapık bünyelerdir.
  4 -5 ... annabell lee
 10. 10.
  genç al genç kal felsefesine sahip olduklarını öne süren tiplerdir.
  2 -1 ... spartakus