bugün

Aslında dünyaca bilinen çiftlerimizin birbirlerine karşılıklı hediye aldıkları sadece ticari anlam taşıyan bir gündür.
(bkz: sevgililer günü)
bütün sevgililerin günüdür.
sevgilim olduğu için takmadığım gündür. olmasa sosyal medya mecralarında sevgilim yok diye ağlayıp ilgi çekmeye çalışır, hatun düşürme çabasına girerdim.
aklima kupranin knkamin sevgilisine gotun gotun hediye aradigi zamanlari getiren benim icin pek anlam ifade etmeyen kapitalist duzenin bir oyunudur efenim.
Kolye ve ayıcık satışının arttığı günden ibarettir benim için.
Her yıl itinayla sap girdiğim, gireceğim gün.
Yok yalnizlik iyidir, sevgili para tuzagidir falan filan...

Ulan bikerede yalniz girmiyim şu 14 şubata varimi yoğumu ortaya koyarim amk.
öyle bir günümü varmış. yeni yeni adetler cikarmayin yahu.
17 yıldır tam da o gün her seferinde yanlız olduğum gündür, saygılar.
sürü psikolojisiyle yapılan her şey gibi anlamsızdır. klişe ama sevginin günü olmaz.
"14 Şubat 00.01 de sevgili olup birbirimize bir hediye alalım. Bari bu 14 Şubat boş geçmesin. Ister devam eder ister 15 Şubat 00.01 de ayrılır yolumuza bakarız"

kopyala/ mesaj/ 725 online üye/ bekle.
abi trollü bile cevap vermedi.

senden nefret ediyorum 14 Şubat.
edit: bir kişi döndü ve olmaz dedi*.
Gratis kasiyeri ağlıyordu . Yeter yeteğğr bu izdiham , almayın artık almayığğn daha koli kalmadı depoda ..! Ama durmuyordu gözü dönen akıncılar , saldırıyorlardı raflardan raflara ...
ulan küçükken saat bileklik kolye falan alırdık mutlu da olunur du yani. şimdi ne bok alacağımızı da şaşırdık. boku da yedim hiçbişey almadım. keşke sevgilim olsada hediye alsam diyenler çok konuşmasında üç beş kuruş yardım etsin.
En parasız zamanıma denk gelmesi üzmüştür.
herkesin kutladığı günü nasıl özel sayıp da kutlayabiliyorsunuz diye sormaktan kendimi alamadığım gün.

bok atmak için demiyorum. üstelik ilk kez sevgililer gününe doğru düzgün işte bu bir sevgiliyle giriyorum yok gene de akıl kârı gelmiyor. hele ki o gün fiyatı 2 katına çıkan şeylere para vermek asla akıl kârı gelmiyor.
(img:#1336435)
Teğet geçti.
Yalnız sözlük olmasa bugün olduğunu da fark etmeyeceğim he.

Gerçi öğrenince de çok bir şey değişmedi hayatımda. Neyse ben gidip gay kavimleri falan kutsayayım. Artık napcağız.

Gençler, öpüşün!

Günün anlam ve önemi için şunu da şuraya bırakıyorum, sevgilisini olmayanlar alsın sevgilisi varmış gibi kullansın. Belki biraz bunalımdan falan çıkarlar.

(bkz: amme hizmeti)

görsel
fotoyu izinsiz kullananı yakalarsam aynasızlara ihbar ederim. emeğe saygı. şşş *

görsel
Tamamen ticari kaygılarla ilan edilen bir gün. Ne ler olur bu günde;
-çiçekler dalından koparılır para karşılığı satmak için, hem de kuruyacağını bile bile.
-insanlar deli gibi alış-veriş telaşına düşer, sevgileri bir günlük demek ki.
-hediyenin anlamından çok maddi değeri ön plana çıkıyor. Pırlanta yüzük, kolye vs. Araba alan bile oluyor.
-yemek yeme olayı var bir de. illa ki dışarda yiyeceksiniz.

Belli başlı 14 şubat gelenekleri işte böyle. Tabi ki istisnalar her zaman olabilir. Sevginin değerini maddiyata çeviren bu güne, bu kadar özen göstermeyin.
(bkz: eski sevgililer bayramı)
vatikanda yaşamış olan Papaz valentinin ölüm yıl dönümü.
sevgilisi olan herkesin eleştirdiği ama genede sevgilisine hediye vs almaktan vazgeçmediği gündür. kapitalizm böyle bir şey işte hem lanet edersin hem emirlerine uymaya devam edersin. hediyeyi falan sktr edin bir öpücük içten bir sarılma tamamdır lan işte.
bir an önce geçip gitmesini diliyorum.