bugün

Aile Bakanı Betül fatma sayan'ın devlet bütçesinden düzenlediği iftardır.

iftar menüsüne baktığınızda bir an "yemekteyiz" yarışması gibi gelebilir; ama değil!

Oruç tutmak yoksul insanları anlamak içindir evet!?

görsel

Kaynak: https://www.google.com/am...5_bin_liralik_iftar_.html
tamamen israftır.
fakirleri mi doyurmuşlar ? diye sorası geliyor insanın.
oruç tutmanın mantığını anlayamamışlar.
islamı para kazanmak için araç olarak görenler tabiki de böyle şeyler yapacak.

islam diye diye milyarlarca dolar para kazandılar normal.
bir krallık düşünün. halkı fakirlik içinde yarın ne olacağı korkusuyla yaşayan, ama kendileri zevki sefa içerisinde gülüp eğlenenirken halkın parasını yiyen...
---------------------

israflık sadece verdikleri yemek de değil kullandıkları bakanlık binasından başlıyormuş. aylık 1 milyon tl kira ödüyormuş. üstelik binanın içinde 2 katlı yemekhane de varmış. yazık diyorum. ülke ekonomik krizdeyken bu yaptıklarınızın hesabını çekersiniz inş.

https://www.sozcu.com.tr/...uks-iftar-daveti-2430196/
Onlar secilmiş makam mevki sahibi ne yapıcaklar ramazan cadırında mı yiyecekler.(ironidir)
Bazı şeyler Amaç değil araçtı değil mi.
Yuhhhhh. Bunca fakiri olan bir ülkede o parayla yatırım yapılır.

Kur'an bunu lanetledi.
Biz de iki yüz grama düşen ekmekle karnımızı doyurmaya çalışalım.
görsel

(bkz: iyi yedik)

Haram zıkkım olsun amk.
https://youtu.be/k5gCsNzr5-k
bence yemeğin sonunda kerhane tatlısı olmalıydı. halka bu kadar hizmet epey enerji tüketir.
Hahah iftar menüsünü savunan arkadaş da gelmiş. Neymiş kişi başı 60tl'denmiş. O kadar link paylaştık aç oku biraz. Kişi başı 90tl'den anlaşılmıştır. Yok hala ne var bunda diyorsan diyanetin fitre fiyati 19 tl.

He sen hepsine eyvallah diyorsan, bu 135 bin senden benden çıkıyor. Umarım anlamışsındır.
patlayıncaya kadar yemezseniz hakkımı helal etmiyorum.
akpartili bir insanım.

ben normalde betül sayanı severim fakat bu hareketi hiç hoşuma gitmedi.

zerre kadar hakkım varsa helal etmiyorum.

hepsinden davacıyım.

dışarıda aç susuz gıdaya ihtiyacı olan o kadar insanın muhasebesini yapmaz ama 135 bin tl değerinde iftar yemeyi verir.

o parayla dışarıda gıdaya ihtiyacı olan çoğu insana gıda ve erzak yardımı yapılabilir.

acaba bu iftar yemeğini verirken böyle birşey aklına geldi mi?

yada devletin kasasından bu kadar parayı alırken hakkı olan o kadar insanı düşündü mü ?

umarım önümüzdeki günlerde daha dikkatli olur böyle bir yaptırım yapmaz.

yada önümüzdeki ramazanlarda.
2 yıl aşçılık okudum. 3-5 mutfak tecrübem, staj yaptığım oldu iyi kötü bir şeyler öğrendik fiyata baktım 135 bin... sonra menüye baktım leş.. o nasıl bir menü yahu çocuk menüsü gibi madem bu kadar fiyatı gözden çıkardınız azıcık vizyon be kardeşim. elin adamı gelse götün götün güler valla bak.
Normal olan devlet adamlari zenginden alip fakire verir.

bizim ülkemiz de ise fakirden alip zengine veriyorlar.

"yakarsa dünya'yi garipler yakar".
Sadece fiyatı yüksek iftardır. Çorba, salata, sarma, pilav.
Adları süslü ama kendinde birşey yok. Bu menüye bu para esas buna yazık. Aldığın abdest ürküttüğün kurbağaya değmez.
Şşş. Yol yabdı..
sana hakkım helal değil betül sayan.
Günahtır. Ama daha önemlisi hukuka aykırıdır.
Devletin parası ile zevk peşinde koşulmaz.
Yeyin beyler yeyin, Aksırıncaya tıksırıncaya kadar yeyin.
300 bin tl lik mercedesin lüks olmadığı yerde bunu da lüks olarak görmez aktroller.
Gezi direnişi sırasında lüks oteller karşısında yeryüzü sofraları kuran güzel insanlar değil vasıfsız yalakalar devlet yönetiminde görev aldığı için ekonomik sıkıntı içinde olduğumuzu, diplomatik yoklukta olduğumuzu hatırlatan yüzkarası organizasyondur.

Sadece devlet değil, muhtemelen birkaç ay içinde çeşitli tedbir bahaneleri ile insanları kapı dışarı edecek şirketler bugün zorda oldukları dışa yansımasın diye binlerce tl iftar yemeğine harcıyor kesin. Sizin tuttuğunuz orucu sayıp aldıkları cennette ben olmayayım inşallah.
güncel Önemli Başlıklar