bugün

kendisi 13 yaşındayken, askere giden 20 yaşındaki tolgaya aşık olan kuzendir.
ergenlik nedeniyle azan insandır. büyüyünce anlaşılır esas aşk neymiş.
aşkı saftır o kişinin. temiz duygularla sever. aslında aşk denmez ona, beğenme, hoşlanmadır. berrak duygulardır. güzeldir..
kişinin yeni nesil aşk filmlerini hıçkıra hıçkıra izlemesine yol açar... (bkz: twilight) (bkz: new moon)
bunun introduction to aşk olduğunun farkında değildir.
'' aşkın yaşı yoktur '' efenim.
aşık olduğunu zanneden, aslında aşka aşık olan tiptir.
(bkz: duygusal ergen)
aşk denildiğinde illaki sevgili akla gelmemeli. play satation veya ogame aşkıda olabilir. ne de olsa çoçuk dimi.
ne olacak senin aşkından dedirten insandır.

(bkz: Sikerim Aşkının ızdırabını derslere çalış)

(bkz: o aşkın meyvesi karnedeki zayıflar olur sonra)
çektiğinin aşk acısı olup olmadığı şüpheli olan çocuktur. ya bir darbe almıştır bir yerden acısı oradan kaynaklanıyordur ama bunu aşk sanıyordur, veya bir rahatsızlığı vardır doktora görünmelidir. içine virüs girmiş de olabilir.
öğretmenine aşıktır. öğretmen pek pas vermez. garibim darılır, içine kapanır halbu ki yazılsana özge'ye, yazılsana burcu'ya yaş 18 oldu mu onlara ihtiyacın olacak dostum.
yuh çok ayıptır. o yaşta olmaması gerekir.yaşın kemale erdiği bir dönemdir çünkü, ben en son aşk acımı 9 yaşımdayken yaşamıştım. unuttu dediler hiç sevmedi dediler, yıkıldım. 94 yazıydı.
ileriki zamalarda geriye dönüp baktığında, suratında hafif bir gülümsemeyle çektiği aşk acısını hatırlayan ve iyiki çekmişim diyen insan.
(bkz: resul balay) şarkı bile yazmıştır

(bkz: nazlı yarim haber salmış)
13 yaşında paraşütle atlayıp azerbaycan da rekord kıran uşaq oluyor da* 13 yaşında acı çeken uşaq neden olmasındır.

(bkz: uşaq)
doğuştan dertli.
sacmadir.
ilk on aşk acısından birini yaşayan insan. çünkü takribi 7 yaşından itibaren insan part time veya full time aşık olabilir.
yıllardır 8 yaşında olup aşık olan cedric'i kıskanıyor olması muhtemel insandır. eğer 8 yaşında aşık olsaydım hayat bana güzel olurdur diye düşünüyor olabilir.

(bkz: cedric artık 9 yaşında)
20 yaşındaki erkek arkadaşıyla görüldükten sonra kendisinden bir daha haber alınamayan insanın prototipidir.
20 yaşına geldiğinde,yaş 20 yolun yarısı. diyecek insandır.
o bir zamanlar bendim... karanlık ve gizemli bir sevdiceğim vardı benim. o da daha 12 yaşındaydı, ama buna rağmen aşk oyununu çok sert biçimde oynamasını biliyordu. * sonuçta ilk girişimimde yenik düşmüştüm o'na. * * ah sevgilim ah, az mı çektirdin sen bana be! az mı ağladım her gece içli bir keman misali, güneş yerini aya bıraktığında... az mı aşkımı duvarlara kazıdım?* senin yüzünden rezil olurdum sınıfta her defasında, hatırlatırım... * artık sen de bir yabancısın... artık sen de bir yabancısın... artık sen de bir yabancısın!
ciddi düşünüp kavuşamayan aşk insanıdır.

-biz nuri'yle ciddi düşünüyoruz.
-evlenince ne olacak?
-işte o işe gidicek bende yemek yapıcam.
-başka?
-ütü yaparım, çekirdek yeriz!
vaktinden önce olgunlaşmış insan.