bugün

Sosyal medya üzerinde algı operasyonu.

Sözlükte birileri kalkıp, annenin çocuğuna sevmediği yemeği yedirirken "bak polis geliyor, öcü geliyor, babana söylerim" vb söylem tehdit korkutma ile çocuğa mama yedirmeye benzer tehdit yapmasını andıran davranış ile insanları korkutma yıldırma sindirme amaç ediliyor.
Sözlükte sosyal medyada insanları korkutmak yıldırmak susturmak mı istiyorsun?
Böyle süper zekâlı paylaşım yapma, hiç olmazsa zekama hakaret etme.

Uludağ ekşi vb sözlükler sosyal medya araçları hesapları izlenmiyor takip edilmiyor kayıt altına alınmıyor mu sanıyorsunuz?

Daha sen osurduğunda sesi çıkar çıkmaz kokusu yayılmadan kayıt altına alınıyor, süper zekalı.

Unutmadan; küfür hakaret asla kabul edilemez
Hangi ideoloji kimlik inanç kişi olursa olsun buna karşı durmalıyız. Denetimsizlik, seviyesizlik değildir ve bu asla kabul edilemez.
Ama...
Ben yemek yerken birisi de karşımda burnunu karıştırır ve bunu hakkı düşüncesi özgürlüğü olarak söyler savunursa bu insana da parmağın götüne girsin demek de hakaret değildir.
Helal olsun.
reise hakaret ediyor musunuz diye takibe almıyorlar, twitter ve ekşi gibi terör propogandası, fetö yanıltmaları yapıyor musunuz ona bakıyorlar.

sevinmemiz gereken durum. bizi ciddiye alan adamlar olduğu için.
Tengir
görsel 'yı

Yedi.
Ben yavaştan valizimi hazırlayayım don atlet sigara falan işte.

Lan önce a haber denilen haber hariç her türlü iftirayı atan yalakalıkta bir marka olan kanalı takibe alsınlar uhahaha.
Devletin olmadığı yerde suç vardır
Denetimsiz özgürlük özgürlük değildir.

Alnı ak yazarlar memnuniyet duyarken, sicili bozuk olanlar bundan yakınacaklardır.
anayasada ki kanuna göre birey istediği kişiyi hakaret olmadan eleştirebilir.bu kanunun türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına verdiği bir hak hatta ödev diyebiliriz.lakin eleştirin bana uymuyorsa orasını bilemem.
Doğru karar.
o haberin aslı şu değil mi? değişmiş sanki biraz.
görsel

* haberde "egm sosyal medya ortamında 7/24 esasına göre siber devriye faaliyetleri yürütmektedir" diyor. 13 temmuz 2020 günü varolandan yeni bir düzenlemeye geçeceğini nerede yazıyor onu göremedim.

* haberin neresinde uludağsözlük geçiyor göremedim.

* daha da önemlisi, yazar haberin "cumhurbaşkanına yapılan hakaret resen takip edilir. bakan-milletvekillerine yapılan hakaret şikayete bağlıdır" kısmını tutarken, birçok cümleyi olduğu gibi kopyalayıp yapıştırırken, nedense haberin "5816 sayılı Atatürk Aleyhine işlenen Suçlar Hakkında Kanun çerçevesinde Atatürk'e yönelik hakaret suçları resen takip edilir" kısmını özellikle çıkartma ihtiyacı hissetmiş. ona anlam veremedim.

* üstüne de sözlüğün "çağdaş ve laik, aydınlık süper florasanlı yazarlar"a tehdit çakma ihtiyacı hissetmiş (yazar kendini ne olarak nitelemektedir acaba?).
Adamlar Uludağ sözlüğe kadar düşmüşler vay aq.
Olumlu bir gelişmedir.
Hakaret etmeden eleştirin. Kimsenin kimseye hakaret ve Küfür etme hakkı yoktur. Ailesine, namusuna dil uzatma alçaklığı hoş değil, bundan vazgeçin.
Gel bakalım gel bakalım, jopunu bırak kaskını çıkar delikanlı kim bakalım.

Emniyet dışarı, emniyet dışarı.
Jandarma defol üniversiteler bizimdir.
Herhangi birine hakaretin suç sayılması çok saçma lan. Sen birine hakaret edemediğin zaman onun hakkında düşündüğün şeyler değişmiş mi oluyor? Hayır. E o zaman ne anlamı var bunun aq.
yurt dışından girenleri de takibe alacaklar mı ?

bence edirneden öteye interneti kessinler.

ayrıca neden atatürk e hakaret edenler yok da ?

rte ye var ?

garip

hem de çok gairp.

ne anlayacaz bundan ?

atatürk e serbest

rte ye yasak mı ?
Cumhurbaşkanını sevmem pek ama hakaret etmem.