bugün

13 sene tek başına iktidar olup, yargı, ordu, polis, medya, tüm güçleri elinde tutup terörü bitirememesi utancıdır.

şimdide utanmadan hic yüzü kızarmadan çıkıp "400 vekili verseydiniz böyle olmazdı" diyor.
pess artık gerçekten pess...
Bitirmek isteyeni zehirleyip öldürürler rahmetli turgut özal gibi.
(bkz: 13 sene iktidar olup terörü beslemek)
bitirmek ne demek. üstüne terörü arttırmak. pkk vardı şimdi işid var o var bu var. sayısal olarakta terör örgütlerini çoğaltmak.
yani sıçıp üstüne birde sıvamak.
her devlet otoritesinin yaptigi gibi davranmistir, ic ve dis teroru beslemistir. yedigi kap belli, yedigi belli.
2002 yılın -tüm yıl- verilen şehit sayımız bazı kaynaklarda 6 bazı kaynaklarda ise 7.
iktidara geldikleri yıl, koca sene şehit sayısı en fazla 7. evet 365 günde sadece 7.
bugün ise gelinen noktayı hepimiz dehşetle izliyoruz.
terör azmış hatta azmayı bırak altın çağını yaşıyor belki de ilk defa terörün çözüm olduğuna inandırıldı kürt halkı.
bu iş düzelir elbet ama bu adamla değil. bu adam dediğim malum şerefsiz köpek biliyorsunuz.
özal su an nasıl anılıyor? belki hükümette böyle anılabilirdi fakat onlar hırsız olarak anılmayı seçti.

bu birazda bir hikayeye benziyor. kaplumbağaya demişler nereye gidiyorsun. demiş hacca gidiyorum. asla ulaşamazsin demişler. olsun en azından uğrunda olurum demiş.

takdir edilesi bir durum yerine lanet okunası bir seçeneği seçtiler. umarım bu seçeneği seçerken milleti de çektikleri o derin çukura gidemeden sonları gelir. bu terör en büyük atılım yıllarında bile bir güçlü türkiye buldu karşısında şimdi ise bizi biz bile tanıyamıyoruz.

dün milli maç esnasında karakola baskin yapmışlar ve 30 şehit vermişiz. alçak bingöl katliamı sabahi gazeteleri hatırlayan varsa ne büyük yıkımdı. şimdi ise manşetler affedersiniz ama hollandayi nasıl sikmisiz. sonumuz hayrolsun ne diyelim seçime doğru özerklik verilmesinden çok korkuyorum.

insanların cigerleri yanarken pişkin pişkin 400 isteyenler hesabını veremez. artik su kitleleri eğitin bunları göremeden hala bağnazca bunlara oy atan kesim var. yazık gunah
neyin kafasındasınız ne yaşıyorsunuz ne yiyip içiyorsunuz allah aşkına,

2 yıldır pkk terör eylemleri yapmıyordu, buna rağmen töröröstlö önlöşmö yöptönöz, öynö mösösyö ötötrdönöz diye zırlayanlar, bugün vay nasıl bitiremiyorsunuz diye hesap soruyor.

iki yüzlüsünüz, iki yüzlü.
@9 ne alaka kardeşim, biz demiyoruz ki adam diyor 400 vermediğiniz için diye. nedense her şehidin arkasında trajik bir hikâye kalıyor, hamile es küçük çocuk, sence bu tesadüf mu? bence değil. her şehidin önceden belli olduğuna inanıyorum ben.

7 hazirandan once olmuyordu şimdi oluyor. bunları hükümetin el altından yapmadığını nereden biliyoruz. bilmiyoruz o yüzden düşünerek yorum yapalım
"2 yıldır terör yoktu yiaaaaa, şimdi hesap soruyosunu yiaaa uhu uhu" diye ağlaşan aktrolleri ortaya çıkaran gerçektir.
senin kafanla bakınca terörü bitirmek kolay akboy! verirsin guneydoguyu terör biter 2 değil 200 senede olay olmaz sende adamım diye, devlet yönettim diye ortalarda gezersin.
Aksine semirtmektir.
40senedir bitiremeyenleri unutturmuştur.

Ergen kafa ile siyaset tabi ancak bu kadar oluyor.
bitirememek değil

bak biz gidersek ahanda böyle olur demek.
paralel bizi kandırmış...
avrupa bizi kandırmış...
pkk bizi kandırmış...
hdp bizi kandırmış...
o kandırmış, bu kandırmış... ülke için bu kadar önemli konularda her önüne gelenin kandırabildiği bir partinin daha doğrusu bir adamın hala başarılı olduğunu söylemek akıl tutulmasından başka bir şey değildir.
Ne bitirmesi, bitmiş terörü bu noktaya getirdiler.
Bitirememe durumu yok istese siker atarlar da öyle de oy toplanmaz kie.s.ss
terörle iktidar arasında bir ililşki olduğunu gösterir. mutlaka ondan bir çıkarı vardır. yoksa hangi lider vatandaşının ölümüne, vatanının bölünmeye çalışmasına göz yumar. bir it sürüsü, koskoca türkiye cumhuriyeti ile aşık atabilir mi? başları ezilmek istense bu zamana kadar ezilmez miydi? peki nasıl oldu da meclisimize kadar girmeyi başardılar?
bitirememek değil, bitirmemek ve daha da güçlendirmektir! yıllardır süren danışıklı dövüş ile şu an pkk frankenstein misali malum şahsın kontrolünden de çıkmıştır!
13-14-15 diye gidiyor, terörde gittikçe büyüyor, sen tek başına iktidar olup, yargı, ordu, polis, medya, tüm güçleri elinde tutup terörü bitirememe utancıyla yaşamaya mahkumsun.

şimdide utanmadan hic yüzü kızarmadan çıkıp "400 vekili verseydiniz böyle olmazdı" "başkanlık sistemi olsaydı böyle olmazdı" diyor.
pess artık gerçekten pess...
kandırılmışlardır kesin.

oldu ben doktor olarak hastayı yanlış teşhisle muayene ederken öldüreyim, sonra da teşhis konusunda "kandırıldım" diyeyim.

13 yıl boyunca bu hükümetin başına gelip giden herkes şehitlerin hesabını verecek.
(bkz: muhalefet)

13 sened terör ile ilgili hiç bir teklifi olmamıştır
utanmaz arlanmazların, hala "muhalefet partisi ne yaptı ki yiiiaaaaa" demeleri gerçekten trajikomiktir.

29 temmuz 2015 tarihinde CHP'nin terör olayları için komisyon kurulması teklifinin, akp ve mhp'li vekiller tarafından reddedilmesi.

http://www.ntv.com.tr/tur...di,VZNSFw-s2k-fJLih0X5eBw

görsel

işlerine öyle geldiği için bitirmeme hatta daha fazla körükleme olayıdır.
istemedigi icin yapmadiklari bitirme isidir. kesin armut kafalilardan burisi cehape demistir diyordum ki hemen uzerinde varmis bu entry nin. he amk hic meclise komisyon kuralim demedi muhalefet. babana soyle magaradan cikardin az sizi..
terörü bitirememek değil başlatmak. 2002'de terör bitmişti zaten, yeni iktidar terörü yeniden başlattı.
bitirememek? başlatmasalar yeterdi be. bunlar geldiğinde terör doğru düzgün yoktu ki zaten..