1. 21.
    silahlı kuvvetler bir muhtıra ile 250 yıldır olduğu gibi halen anayasanın koruyucusu ve kollayıcısıyız diye ortaya atılırsa,

ve henüz görev süresini tamamlamamış başkanını ve destekçilerini "iç düşmanlar" olarak kategorize ederse,

göstericileri kanunsuz ilan ederek karşınızda bizi bulursunuz diye tehdit ederse,

bu yolla demokratik gösterileri sindirmeye çalışarak direkt halkı hedef gösterirse,

bu muhtıranın altına bütün kuvvet komutanlarının imzasını koyarsa,

buna "postmodern darbe" denir.

(bkz: bizim köyde göte göt derler)
    -3 ... ebu fesat
  2. 22.
    A haber mutlaka bunu Türkiye ye bağlayıp CHP nin darbe girişimi niyeti var diyecek.
    2 -1 ... alexdeberk
  3. 23.
    hepimiz saddam'ın askeriyiz diye bağıran ve demokratik değerlere saygı duymayan bir ordu göremiyorum ben.
    ... epsilon pi
  4. 24.
    demek ki dünyanın her ülkesinde siyasal dinciler askeri çıldırtmayı başarıyor ve bir şekilde siyasete müdahil olmalarına sebep oluyor.

şimdi çıksın bakalım trump un hülocu güruhu otomatik silahlarla meydanlara. *
    2 ... uzakyolun yolcusu
  5. 25.
    gerçekten dc de ağır silahlı milis kuvvetleri geziyordu, neden ordunun müdahalesine şaşırıldı onu anlayamıyorum. bu ne lan:

https://galeri.uludagsozluk.com/r/2117238/+
    ... ebu fesat
  6. 26.
    E muhturayı amerikada da gördük ya gözüm açık gitmez. Şüphesiz Balıkesirli su veren itfaiyenin hortumunu şey eder.
    ... balikesirli
  7. 27.
    kürsüye çıkan bizon boynuzlu elemanın şu anda neler yaptığı merak konusudur. zaytung'a bile konu oldu eleman.
    ... usualsuspects