bugün

2014 işçi ölümlerini istatistik olarak tehlikeye sokan yangındır.
neticede bu ülkede işçi ölümleri sadece birer istatistik.
kimsenin madencileri ya da işçileri düşündüğü yok. sağ salim kurtulurlar inşallah.
kötü bir hadisedir...

içeridekilere allah yardım etsin denilesidir...

http://www.posta.com.tr/t...gin-.htm?ArticleID=227836

Edit: Son aldığım bilgilere göre 205 olu, 87 yaralı ve içeride 95-115 arası işçi var... O işçilerden de umut kesilmiş durumda; öyle bir yerdeler ki tam teçhizatlı afad ekipleri giremiyor...
Allah yardımcıları olsun. Yürekleri sızlattı.
Bu işçiler in çektikleri ne zaman biter. Ne zaman insan yerine konur? Acaba gerekli güvenlik sağlanmış mı?

Allah yardımcıları olsun.

Edit önce 1 kişi öldü dendi sonra 4 e çıktı, sonra 151 e çıktı sonra 205 e çıktı, en son 236 şehidimiz var.
yüzlerce işçinin mahsur kaldığı (şimdilik) 4 işçinin vefat ettiği kazadır.

Allah yardımcıları olsun mahsur kalanların, inşallah kayıp sayısı artmadan çıkarız işin içinden.

4 işçimize allah rahmet eylesin.

(bkz: soma devlet hastanesinde yanık ünitesinin olmaması)

(bkz: 13 mayıs 2013 soma cinayetleri)
tez zamanda tüm işçilerimizin kurtarılması dileğiyle...

yeter...

--spoiler--
indim maden ocağına kara elmas diyarına
Yeryüzü sıcak olsun diye dost
Yıllar boyu kazma salladım suskunca bu zindanda
Çocuklarım gülsün diye dost
Oysa bizim evde gülen yok...
--spoiler--
umarım en az kayıpla atlatılır. Yerin 2 kilometre altında mahsur kalan işçiler varmış.
inşallah minimum kayıpla atlatılır, ama bundan da ders alınmayacak ve maalesef yine kazalar meydana gelecek ve yine canlarımız gidecek.. insan hayatı ne kadar ucuz be bu ülkede..

ölenlere allah rahmet eylesin.
özel sektöre ait olan kömür madeninde çıkan yangındır.

özelleştirmenin suçudur. işçilere işçi değil, köle muamelesi yapılmaktadır. verdikleri parada karın doyursa bari.
an itibariyle 5 işçinin hayatını kaybettiği facia.
umarım büyük bi felaketle sonuçlanmaz sonuçta mahsur kalan işçi kardeşlerimizin abilerimizin sayısı çok fazla ve ülkemizde madenciler için çokta gelişmiş bir teknoloji yok hayırlısıyla çok fazla kardeşimiz zarar görmez.
olenlere allah rahmet eylesin.
son derece üzücü kazadır.

ölenlere allah'tan rahmet, kalanlara acil sifalar diliyorum.
(bkz: ölmek madencilerin kaderinde var)

allah yardımcıları olsun.
Yan komşumuzun henüz bulunamadığı ilçemizde yaşanmış ve bu sorumsuzluk devam ettiği sürece yaşanacak olan kazadır.
Allah yardımcıları olsun.
Ben devlet hastanesini hayatımda ilk kez bu kadar kalabalık gördüm.

Edit. Sabaha haber geldi. Komşumuz da vefat edenler arasındaymış.
ntv son dakika haberine göre 20 kişi hayatını kaybetti.
20 kişi ölmüş, dilerim ölümler artmaz. Yine tedbirsizliktir büyük ihtimal. Patronlar daha az para harcayalım diye işçilerin hayatını tehlikeye atmıştır.
hâla utanmadan 200-300 işçi deniyor tam sayı bile belli değil, yazıklar olsun dediğim akabinde dualar ettiğim faciadır.
--spoiler--
soma maden ocagi cinayeti
--spoiler--
yine 10 gün boyunca iş güvenliği ile ilgili röportajlar haberler araştırmalar. 6 ay sonra başka bir maden başka bir kaza. başka bir 4 ölü.

allah yardımcıları olsun suç onların değil.
akla grup yorum'un madenciden türküsünü getiren hadisedir. umarım birgün biter madencilerimizin çilesi.
ben böyle sistemin amına koyayım, böyle hayatın, böyle insanların, böyle paranın köpeği olmuş patronların, böyle devletin..

devlet denetlemez, patron 3 kuruşun hesabını yapar..

olan yine alnının teri ile evine ekmek götürmeye çalışan işçi vatandaşlara olur..

bir jeoloji mühendisi olarak, meslektaşlarımız, kardeşlerimiz için dua ediyorum.

yerin altını bilmeyenler için bir anektod;

"maden ocağındaysanız, beyaz iç çamaşır giyersiniz..
o ses geldiğinde, o tozun ağır kokusu gelmeye başladığında anlarsınız ne olduğunu..
kaçışın olmadığını bilirsiniz..
ya da herhangi bir kurtulma şansınızın olmadığını..
o an geldiğinde, orada aynı kaderi paylaşacak olanlar bir araya gelir, kaçmaz hiçbiri korkmaz da..
birlikte kol kola girerek beklerler ölümü..

ve beyaz iç çamaşırları..

kefen görevindedir artık.."

dua edin arkadaşlar, herşeyden çok duaya ihtiyaçları var.
akıllara "günün birinde basit bir elektrik kesintisi olsa o insanlar ne yapacak yerin metrelerce altında? jeneratör neden yok?" sorusunu getiren üzücü olay.
300 insan, 300 aile... Allah yardım etsin.
yazıktır günahtır bu insanlara. birileri zengin olurken birileri de üç kuruş için madende ırgatlık yapıyor.
20 kişi deniliyor ama artacak gibi. umarız daha fazla can kaybı olmaz.