bugün

çaykur rizespor'un yenmesi durumunda süper lig'e çıkacağı maçtır. başbakanında bizzat stadtan izleyeceği maçtır ayrıca.
bir aksilik olmazsa tribünde izleyeceğim ve rizespor için büyük anlam taşıyan bir maçtır.
biri asansör takım rize diğeri de asansör takım olmaa aday iki takımın süper lig mücadelesidir. Anadolu futbol takımlarını severim ama asansör olanlarını ve tribün olarak zayıf olanları sevmem.
akigolar'ın büyük bir hırsla hazırlandığı maç. bir trafik kazası sebebiyle tesadüfen görüştüğümüz başkana sordum haberler iyi.
Kazanan takımın direk süper lig'e yükseleceği, beraberlik halinde Akhisar'ın süper lige yükseleceği maçtır. Gönlüm Çaykur Rize'den yana. Çünkü akçabat sebat ve gençlerbirliği oftaş gibi taraftar sayısı çok az olan stadı yetersiz olan kulüpler kalıcı veya sorun çıkarıcı olamıyor. Çaykur Rize gibi köklü kulüpler hem mali anlamda hem taraftar anlamında daha başarılı olabiliyor sanki. Tabi ki sonunda hakeden çıkacaktır.

edit: kasımpaşa'nın hiçbir türlü çıkma şansı yokmuş.
5. dk'da Anıl'ın attığı golle Akhisar'ın 1-0 öne geçtiği maç. maşallah dediğim çocuk 40 gün yaşamıyor mk.
2 takımın da çatır çatır futbol oynadığı maçtır. fakat rize gol bulamazsa olayların çıkacağı açıktır.
38. dk'da 1-1 olan maçtır. Rize direniyor.
83.dk akhisar'ın adım adım süper lige yaklaştığı maçtır.
akhisar belediyespor'un süperlig'e çıktığı maçtır.
çaykur rizespor taraftarının beyinsiz olduğunu gösteren maç olmuştur. takımı 1 dkka bile destekleme, sonra maç bitince olay çıkart.
(bkz: türk futbolu)

ayrıca önümüzde playoff'lar lütfen sakin olalım diye anons yapan adam da yuhlanmaktadır, yuh amına koyayım bu nasıl bir saçmalıktır?
Bu Anneler gününde, hakem (bkz: özgür yankaya)'ya rize tribünleri tarafından;
Hakem ananı rizeli s... Diye küfürler ettiği maçtır. Pis herifler.
çaykur rizespor'un ofsayta düşmekten top oynayamadığı maç. sanki bana mahalle takımı anasını satayım!
anonslarla "daha play-off maçları var sakin olun" diyen yönetiminde allah belasını versin. çaykur rizesporda oynayan topçularında. yazıklar olsun.
ilk defa stad resmen tıka basa dolmuştu ama yine çaykur rizespor'un oynadığı vasat oyun yüzünden hüsranla ayrılmıştır.

play-off maçlarında hangi taraftar gelir orası meçhul.

yazık.
çaykur rizespor'un zoru başararak yenildiği maçtır.
maç öncesi.

görsel

maç sonrası.

http://imgim.com/8627incir2866778.jpg
rize nin 2 nizami golünün ofsayt gerekçesi ile verilmediği, rize nin attığı gol olan penaltı alında penaltı olmadığı hakemin 2 yanlış ofsayt kararının etkisi altında kalıp özür namında penaltıyı çaldığı, buna rağmen 2. yarıda rizenin iyi top oynayamadığı son dakikada kendi kalesine attığı gol ile yenildiği, yanlış hakem kararlarını saymaz isek akhisar belediye gençlik spor un sonuna kadar şampiyonluğu hakettiği maç.

evet yanlış hakem kararları belki bugün rize yi yaktı ama, rize de işini son maça bırakmayacaktı.

manisaspor biraz antipatik ti, onun yerine akhisar ın gelmesi süper lige daha renk katacak gibi.