bugün

ilgili haber:
http://haber.sol.org.tr/t...ylar-artik-serbest-231383

edit: yanlış copy paste
not: ekşiden alınmıştır.

t: ben bunca zaman hep doğru bildiğimi söyledim. insanlar düşünme zorluğu çektiği için belki biraz pratik yapar düşünür diye. buna hiç bir şey demeyeceğim. dilimde tüy bitti. yarın birgün bu namussuzluklara bu alçaklıklara ya işine geldiği için ya da umursamadığı için bir şekilde destek veren herkes pişman olacak. ancak 2. bir türkiye yok işe yaramayan kim varsa ortada kalacak. işte o zaman bu yaşadığınız boş beleş hayatı çok özleyeceksiniz. bu yapılanlar gözardı edile edile bir gün makine tıkanacak çarklar dönmeyecek işte o gün kimse pişman olmasın çünkü ben hakkımı helal etmeyeceğim.
Seçim sonrası tırıvırı yapmayın, trafo mrafo açıklama yapmak zorunda kalmayalım diyorlar. Onlar da haklı. Skandal bir karar ama şaşırdık mı hayır.
meclis çoğunluğunu ele geçirip meydanı boş bulunca "durun bi şey deniycem" vakasını abartma hallerine bir örnek dahadır.
hali hazırda "milli irade"den sayılmayan biz muhaliflerin yanına kendi seçmenini de eklemiş olan iktidarın icraatidir. hani biz milli iradeden sayılmıyoruz tamam ama kendi seçmenlerine de "sizi sklemiyoruz oy verirseniz ekime kadar vermesseniz s.... kadar" demiş oluyorlar böylece.

yetersizsiniz diyorlar lan kendi seçmenlerine. siz yetersizsiniz üstelik verdiğiniz oyların zerrece değeri de yok yıllardır milli irade derken sandık derken ayakta götürüyorduk sizi siz olsanız da olmasanız da biz mühürsüz mühürsüz götürürüz diyorlar resmen. seçmenlerine bakıyorsun hala mutlular. yarın birgün adamlar çıkıp "hepinizin orasına burasına koyacağız" deseler gene alkışlayacaklar. lan bir dakika bunu söylemişlerdi zaten..

(bkz: bu milletin a koyacağız)
(bkz: mehmet cengiz)
Kendi çıkardıkları kanunu işlerine gelmeyince degistirenlerin en son icadıdır. Yasalara uymak yerine yasaları kendinize uydurmaya kalkarsanız bu gün işinize gelen bu uygulamalar yarın olası bir iktidar kaybında ayağınıza elinize dolanır ve siyasi tarih bu tur örneklerle doludur.
EVde pusula basıp oy vuranların seçim kazanmasına neden olacaktır.
Hırsızlara gün doğdu yine. Gerçi yasalaşmadan da yapıyorlardı bu hırsızlıkları. Yatacak yerleri Yok.
Gereksiz bir hamle. Onun yerine seçimleri komple kaldırın, her şeyi Cumhurbaşkanı direkt seçsin. Böylece zaman kaybını da ortadan kaldırmış oluruz. Rektör atamalarında da yapmıştınız ya aynı şeyi, öyle olsun işte. Tertemiz iş.

Beybi!
Ağlamalar bir buçuk sene önceden başlamış. He he mühürsüz oy he.
Çok güzel .. ne gerek var amk bence seçimler kaldırılsın bi sürü boşa masraf.
güzel bir karardır. artık milli irade sözlüğe tam hakim olabilecek bu sayede. gezicilerde kudursun.
Seçmen sayısının iki katı oy pusulası basılacağının resmidir.
sadece 12 entry ha ? o zaman
(bkz: türkiye hep aklımda kalacaksın)
4.sınıf dünya ülkesine hoş geldiniz.
ibneliktir. ibne ibnede gülüyorlardır bunlar şimdi ; 'hehehehe' diye.

Ben de bir oylama başlatıyorum. Ben istediğim kadar mühürsüz oy atabilecem.

Evet hayır oylaması olacak;

Evet çıkarsa hükümet ve meclis üyeleri daracağında sallandırılıcak.

Hayır çıkarsa beni g*tümsen s*kebilirsiniz.

Hadi bakalım.
akp nin oya ihtiyacı mı var ?

siz onu cehape hedepe gibi oy fukarası bir partimi sanıyorsunuz . yazık len size .

40 milyon tane oy çalınır mı ? salakmısınız siz ?
Biz salaksak sen down sendormuna sahipsin anası babası kardeş aptal insan.
hassiktir lan ordan .
Heheheh diyecek bir şey bulamayınca nasıl köpek gibi inliyor amk kancığı.
hassiktir .
baktılar taktik işe yarıyor neden biz bunu yasallaştırmıyoruz deyip dolandırıcılığa kılıf uydurdular.

bir sonraki seçim öncesinde de sandıkları korumak isteyen muhalefet temsilcilerini dövmeyi yasallaştırırlar.

zaten ondan sonra seçimi de kaldırırlar.

hayvanlar gibi yaşarız.
icraatı biz yaparız siz de mal mal seyredersiniz .

sizin ciğeriniz bu kadar yapcak bir şey yok .

çaresizliğinizi sergilemeye devam edin internet köşelerinde .
(bkz: yeni düzenlemeyle mühürsüz oyların geçerli olması)
büzzüğü sıkı olan varsa hadi iktidar olsun da görelim .

o tembel götleri yataktan kaldırmanız lazım .

öyle laf salatası yapmakla iktidar olunmaz .

icraaaaaaat lazım icraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat .
yapsınlar aga, nasılsa ekonomi artık iyice okeye döner hale geldi. yarın öbür sosyal patlama yaşandığında da ama bizi %50 seçti ühü ühü diye anlatırlar millete dertlerini.
milletin nefretini kazanmaya devam edin siz .

o millette siz babayı oy verir .