1. 1.
  Park halindeki tıra çarpan otobüsün alev alması sonucu ilk belirlemelere göre 13 kişi yanarak yaşamını yitirmiş. 15 kişi ise yaralanmış. Ailelerine geçmiş olsun.

  http://m.milliyet.com.tr/...ilar-var--gundem-2626458/
  ... sessiz geveze
 2. 2.
  maalesef ozel jet ile dubaiye bekarliga veda partisine giden kolej cocuklarinin olumu kadar konusulmayacak olay.
  11 -5 ... dr harleen quinzel
 3. 3.
  amk önce bir geçmiş olsun de, allah şifa versin de, allah yardımcıları olsun de;

  hemen dobooyo godon jot kodor konosolmoyocok.

  tovbe yarabbim ya.

  insanlar bir yerde can derdinde, burda haspam sidik yarışı derdine düşmüş bile hemen.

  tanım: allah yardımcıları olsun.
  12 -1 ... kalemime sinek kondu
 4. 4.
  Çok zor bir olay. Otobüste 10 numara yağ kullanıldığına inanıyorum, mazot bu kadar kolay alev almamalı.

  Not: Harlin bi siktir lütfen.
  4 ... golgebeyi
 5. 5.
  çorum valiliğine göre 11 kişinin hayatını kaybettiği kazadır.
  ... true
 6. 6.
  Memleket armut dolu amk, ulan jet kazasi bir havacilik kazasi olması, bunun yaninda iran hava sahasinda düsmesi, avrupada populer olan bekarlığa veda partisi vs başlıkları ile iç basında anasayfa haberi, dış basında da haber değeri tasiyan bir olay. Trafik kazasi ise toplu ölüm olmadıkça dış basında yer bulmaz. ülke basınında da normal bir üçüncü sayfa haberi kadar yer bulur Göt beyinliler sizi. Bunun zenginlikle fakirlikle alakası yok sokun artık fındık beyninize.
  3 -1 ... carbonara
 7. 7.
  Her gün sayısız insanın evine ateş düşüyor. Çok üzüldüm. Her birinin ailesinin adına. Allah sabır versin diyeceğim ama pek vermiyor maalesef. Bu acı hiç geçmiyor.

  Yaralılara şifa versin ama. Umarım sakat kalan hayatını kötü etkileyen bir şey olmamıştır hiçbirine.
  2 ... entry de mi girmiyagh
 8. 8.
  Kaza sebebi olarak şoförün uyuması, on numara yağ olarak ifade ediliyor. Bir an önce bu tarz olayların yaşanmaması temenni edilir. Bu kaçıncı acı olacak?
  ... sessiz geveze
 9. 9.
  birileri 13 diyo, birileri 11 diyo, ama birçok kişinin yanarak öldüğü kaza. tahminlere göre şoför uyumuş. tır kamyonuna arkadan çarptığına göre , büyük ihtimalle doğrudur, ama türkiye´de tırlar hiçbir uyarı falan vermeden yollarda durabiliyolar, çok dikkat etmezsen, o anda radyoyla falan oynuyosan, ya otobüsün içinde başka bişeyle meşgulsen de öyle şeyler olabilir.

  o yüzden kaptanında günahını almayalım.

  e 10 numara yağ kullanma iddiaları var, o da tabii direkt hükümetle ilintili bi konu. sen 4 liraya, 4,5 liraya mazot satarsan, bunlar küçük otobüs firmaları- tokat imparator diye bi firma, tahminen birkaç otobüsü olan yerel bir firma... adam 10-15 kişiyle gidiyosa tokat´a , normal mazotla direkt zarar yazar ona. o bahsi geçen yağ çok yanıcı bir yağdır, motor performansı normal mazottan daha iyidir, ama herhangi bir kaza anında direkt yanmak gibi kötü bir huyu vardır.

  ve çok ucuz o yağ.

  bu kazanın arka planında hükümetin yakıt politikası yatmaktadır. kimse kaza yapacağını düsünmez, o yağı bi sürü otobüs şirketinin kullandığından ben adım gibi eminim.

  o otobüs şirketlerinin hepsinin topu atması lazım, normal mazotla. istanbul´dan trabzon´a 14 kişiyle kalkan otobüs biliyorum ben. istanbul trabzon nerden baksan1200km yol. otobüs yakar 100 km´de 29 30 litre mazot. 1200 km´de yapar sana 360 litre, o da yapar 1600 lira para...istanbul trabzon 100 lira olsa ki, yoktur, nerden baksan 200 lira zarar ediyosun...

  sefere çıkmayıp evde yatsan daha iyi. ya da işteböyle alternatif konular arıycaksın kendine.

  ölenlere rahmet dileriz, ve mazot fiyatlarının ucuzlatılması isteğimizi bu satırlardan yineleriz.
  1 ... paganviodio
 10. 10.
  10 numara yağ viskozite oranı düşük ince bir yağdır. Benim otomobilimde zor durumlarda kaldigimizda hidrolik aksam için kullanmak zorunda olduğumuz bu yağ piyasada kolayca bulunabiliyor ve mazot yerine kullanılıyor. 10 numara yağ düşük sıcaklıklarda kolayca alev alır, sürtünmeye çok dayanıklı degildir. Araçta bu yağ varsa alev alması isten bile değil. Hayatlarını kaybedenlere rahmet ailelerine sabir dinlemekten başka bir şey gelmiyor elden.
  ... abaninaltindakisopa