1. 1.
  efes pilsen'in koraç kupası'nı kazandığı maç. maç 77-70 stefanel milano üstünlüğüyle bitse de ilk maçı 8 sayıyla kazanan efes pilsen şampiyon olmuştu.
  son saniyelerde durum 74-69 iken murat evliyaoğlu özürlüsüne, topu elinden erken çıkaramadığı için taktik faul yapılmıştı. birinci atışı soktuktan sonra, murat murathanoğlu "faul yapmadan bir üçlük yesek bile yetmiyor yetmiyor yetmiyor" demiştir. hala kulaklarımda.. murat murathanoğlu'nun dediği olmuştur. murat evliyaoğlu ikinci atışı kaçırmış, stefanel milano üçlük atmış ama topu oyuna sokmadan maç bitmişti. ağlamıştım. (bkz: hey gidi günler)
  8 ... redwinemania
 2. 2.
  murat evliyaoğlunun kaçırdıgı üçlüğün potaya bile değmemesi bize inanılmaz bir son saniye heyecanı yaşatsa da stefanel milano avrupada üstüste üçüncü finalini kaybetmiştir
  1 ... city walk
 3. 3.
  türk insanına ilk avrupa kupası heyecanını tattıran maç idi. murat murathanoğlunun o eşsiz sunumu ile, tüylerimi diken diken eden son saniyeleri ile her zaman hatırlanacak maçtır. televizyonun karşısına efes pilsen formaları, bayrakları, şapkaları ve hatta bileklikleri ile oturarak, her basketten sonra zıplayarak, her zor duruma düştüğümüz anda televizyonu kapatıp içeri kaçarak ama 5 saniye geçmeden yine koşa koşa televizyonu açıp ne oldu diye bakarak ve bitiş düdüğü çaldığında gözlerde yaş ile sevinçten ne yapacağını şaşırarak izlenilen maçtı.

  edit: üzerinden on yıl geçmiş, vay anasını...
  4 ... devedikeni
 4. 4.
  (bkz: hafızanıza hayranım)
  3 ... intensivecare
 5. 5.
  ilk kez bir türk takımının avrupa'da düzenlenen turnuvalarda kupa kazandığı maçtır. hatırlıyorum da murat evliyaoğlu son serbest atışını kaçırmıştı ama ona rağmen kazanmıştık kupayı ve ufuk sarıca son topu havaya dikmişti. ne günledi be...
  1 ... tosun burada da hizmetinizde
 6. 6.
  *.*
  çok zevkli bir o kadar da unutulmaz karşılaşma.takım halinde avrupa da aldığımız ilk kupa.
  ... kirmizi baslikli kiz
 7. 7.
  üzerinden 10 yıl geçtikten sonra bile burada karşıma çıkmasıyla, yüzüme tatlı olması muhtemel bir tebessüm konduran maç. murat murathanoğlu'nun maçı 77-70'e getiren basketi şu şekilde anlattığını hatırlıyorum, yanlış olması da muhtemeldir, "gentile eline geçeni sallıyor, atışı isabetli"... maçı da show tv yayınlamıştı. çok güzeldi be.
  1 ... stockton to malone
 8. 8.
  maçın son hücumunda murat murathanoğlu heyecandan cozutmuş, italyan oyuncunun kaçırdığı üçlük sırasında, portaluppi ye portapulli demiştir. ilk maçta gregor fucka nın son anda kaçırdığı boş smaç efes in şampiyon olmasını sağlamıştır. efes ilk maçta 8; stefanel ikini maçta 7 sayı fark ile kazanmıştı.
  1 ... balsikeste baysungur
 9. 9.
  Efes Pilsen'in o zamanki adıyla koraç kupasını kazandığı maçtır. Murat Evliyaoğlu'nun gereksiz üçlük denemeleri, Murat Murathanoğlu, Naumoski ve rahmetli Conrad Mc Rae faktörleri ile hafızalardan silinmesi mümkün olmayan harika bir finaldir.

  Saha dışında Aydın Örs, saha içinde ise Petar Naumoski tarafından yönetilerek harika bir sezon geçiren Efes Pilsen, gruplarda Panionios, çeyrek finalde Fenerbahçe, yarı finalde ise Teamsystem Bologna gibi önemli takımları eleyerek mutlu sona ulaşmıştır. Final maçının ilk ayağını sekiz farkla (76-68) kazanan takım, deplasmandaki maçta ikinci yarının ortalarında 7-8 sayılık avantaj yakalamış fakat ballı italyanların savurdukları üçlükler sonucunda kupayı sadece 1 sayı ile müzesine götürebilmiştir.
  1 ... entropi
 10. 10.
  stefanel milonada o vakitler nba patentli thurl bailey top ziplatir idi .
  1 ... mulayim