1. 1.
  tek partili siyasetin kendini fazlasıyla belli ettiği manşettir. ülkede tek konuşulan lider mustafa kemal atatürk.

  zira günümüzde onca muhalefet partisi arasında recep tayyip erdoğan'dan bahsedilmesi ise infial yaratıyor çemkiriliyor. ne diyelim ilahi adalet.

  13 haziran 1937 cumhuriyet gazetesi manşeti

  ayrıca gazetede ismet paşa bile atatürk'ü yalamış yutmuş. halbuki sevmezdi günahı kadar.
  8 -17 ... timarli sipahi neferi
 2. 2.
  adam muhalefetin de sesi çıksın diye iki kere parti kurdurdu, ikisinde de pişman oldu. düzgün dursalarmış da onların da partisi olsaymış, onların da lideri konuşulsaymış keşke.
  8 -1 ... tacettin limoncuoglu
 3. 3.
  gazetenin atatürk hakkında yazdığını şimdi de yandaş medya erdoğan hakkında yazsın, hadi!
  3 ... allah in bir kulu
 4. 4.
  her gün okunası gazete manşetidir. o günlerde yaşamak ayrı bir güzeldi şimdi.
  3 -2 ... kafam bir milyon
 5. 5.
  man adasında, isviçre bankalarında hesapları olan, iki kardeş bir araya gelse tüm gün sıfırlayamayacakları kadar meblağı bile devlete veremeyecek, hatta vermeyecek birini takip eden koyun yazar beyanı.

  ağır gelir herkese kardeş, milletini bu kadar sevmek herkesin harcı değildir.
  6 -1 ... noxeca
 6. 6.
  milletin parasıyla saray yaptırıp vergi cennetleri olarak tabir edilen ülkelerde akrabalara yine milletin parası ile iş kurdurup kendisini savunması için 3 - 5 kuruşa embesil bulacak kadar düşük seviyede bir adam değildir mustafa kemal, sizin anlamanızı bekleyen yok, bak manşette ne diyor? tüm mal varlığını devlete bağışladı, hadi kaybolun veletler.
  rte başka ülkeleri zengin edip o ülkelerde istihdam yaratırken mustafa kemal sıfırdan devlet kurdu, işte aradaki en büyük fark budur.
  gerçekten çok çılgın ve komik bir ülkede yaşıyoruz. akp döneminde ege yunan gölü olmuş, fransa urfa sınırına gelmiş, fırat'ın doğusunda kürdistan kuruluyor, sevr tekrar hortlamış, bizim geri zekalılar kimden emir alıyorlarsa var güçleri ile ölmüş bir adama saldırıyorlar.
  bu islamcıların türk olmadığını türkiye'nin kuruluş değerlerine ve gerçek türk kültürüne esasen düşman olduklarını biliyoruz.
  sorun şu ki bunların sayısı fazla olduğu için ve yurt dışına da çoğunlukla ilk fırsatta bunlar kaçtığı için bu malları insanlar türk sanıyor.
  4 ... kavunvebira
 7. 7.
  ismetin kafasındaki yumruyu görmedik sanmayın.
  1 ... sozleriyle alkis alan yazar
 8. 8.
  sucukçu muhasebecisi değil servetini hazineye, yani millete bağışlamak, habire milleti söğüşlediği ve de zırnık koklatmadığı halde sürekli manşetlerde...

  atamız servetini bağışladığında manşete çıkmış çok mu?
  2 ... rumeli71
 9. 9.
  O değilde o nasıl bir resim lan tövbe estağfurullah.
  1 ... gaiptengelenadam
 10. 10.
  3 numaralı alt manşette “hataylılara gelecek ziyanları ağır surette tazmin ettiririz ve hududu suriye’nin neresine kadar lazımsa oraya kadar götürürüz” sözü nerelerden nereye geldiğimizi ispatlıyor aslında. Şimdiki gibi türbe taşıma mevzuları, ona buna sormadan hareket edememe falan o zamanlar yok tabi, ülkeyi yönetenler gözü kara, gururlu adamlar. Açık net konuşuyorlar.
  4 ... lannoldu