1. 1.
    Çok büyük ihtimalle tatmin edici bir faiz arttırımının çıkmayacağı toplantı. Zira yerel seçimler öncesi halkın alım gücünü düşürmek istemez diye düşünüyorum hükümet. Konut faizlerinin en ucuzu 1,90'a çıkmışken kesinlikle daha fazla faiz arttıramazlar ama işte o zaman dolar 7 TL'ye fırlar. iki ucu boklu değnek, Allah karar vermek zorunda olanların yardımcısı olsun. Yatırım tavsiyesi değildir tabii ki de.

Edit: (bkz: 13 eylül 2018 pkk toplantısı) ile karıştırılmaması gereken toplantı.

Büdüt: Birde buna bakınız efendim (bkz: 13 eylül 2018 dolarla kira sözleşmesi yasağı)
    1 -2 ... humussuztoprak
  2. 2.
    Karar vermek zorunda olanlar bugüne kadar doğru karar verselerdi zaten bu noktada olmazdık amk. Allah halkın yardımcısı olsun.
    1 ... bigbadtrip
  3. 3.
    inşallah iki tarafta memnun olur. bir karar versin artık sayın cumhurbaşkanımız ve varlık fonu padişahı. aynı zaman da merkez bankası ve ekonomi bakanımız.. yazmaya başlasam giderde gider.
    artık seçim yapmalı ya alım gücünü düşürecek ya da çok sayıda yerli şirketi batırıp, yabancı yatırımcıyı da kaçıracak. kriz de olduğumuz aşikar, sike sike yükseltmek zorunda faizi.
    1 ... prince of mirkwood
  4. 4.
    tahminince piyasanın beklediği faiz artışı olmayacağı için 7 TL ye dolar fiyatlanacağı gündür. (olmasında zaten olsa da 1 aya kalmaz 7 TL yi yine görecek, faiz arttırımlarının işe yaraması için tren kaçtı)
    1 ... mavraci
  5. 5.
    Kritik toplantıdır.

Merkez bağımsız mı yoksa merkezi de yöneten rte mi onu gösterecektir.

Piyasayla zıtlaşan rte eninde sonunda o faiz artışını verecek. Hatta vermesinin nedeni de kendi inadı.

250-300 baz puan faiz artışı olacaktır.

Ama kesinlikle merkez pas geçemez.
    1 ... beyaz baretli mehmet aga
  6. 6.
    millete üretmeyin yatırın demişlerdir.

%25-30 faizlerde para yatırmak varken gidip iş kuran üretim yapan masraf ve vergiler sonrasında %10-15 kazanan süzme salaktır.
    ... mavraci