bugün

Rock N Coke protestomdan dolayı 15 Ağustos'taki Harbiye Açıkhava konserinden sonra Şebo'yu izleyeceğim ilk konserin adıdır.Bu yıl 4. kez canlı olarak izleyeceğim * *Şebnem ferah'ın ve ekibinin performansının en az Harbiye'deki kadar(ki mükemmel bi performans çıkarmıştı ve ortam da süperdi),hatta ondan daha fazla olacağını tahmin etmek zor olmasa gerek.Kuruçeşme Arena'da Boğaz eşliğinde binlerce kişiyle Şebnem Ferah dinlemek,onu görmek,hareketli şarkılarda yerinde duramayıp headbang yapmak gerçekten de çok güzel olacak.Adamım* Metin Türkcan'ın sololarını,karizmatik basçımız Buket'in performansını da görmek için can atıyorum.Konserden sonra burada bütün arkadaşlarla görüşlerimizi paylaşmak dileğiyle...
(bkz: headbang)
kuruçeşme arena'da deyim yerindeyse beni kendimden geçiren konserin adıdır.mükemmel geçmiştir,süper bir gece olmuştur.
gelmeyenlerin kaçırdığı birçok şey oldu.Saat 18:30 civarı Kuruçeşme Arena'ya gelirken arkadaşımın gecikmesinden dolayı çok arkalarda kalacağız diye korkuyordum ama önden 5 veya 6.sıra gibi bir yer kapmıştık ki bu bekledğimizden iyiydi,o kadar da laf atmıştım ona da üzüldüm şimdi ya Her neyse yerimizi kaptıktan sonra bu yaz izlediğimiz dördüncü Şebnem Ferah konseri olacağından ötürü geçmiş konserlerin de teker teker yorumunu gözden geçirmeyi de ihmal etmedik ayaküstü,biraz gevezelik oldu haliylen Neyse öyle böyle derken sahneye 20:30'da nihayet Mor ve Ötesi çıktı.Harun kapşonlu bir sweatshirt giymişti(gerçi sonraki dakikalarda çıkardı),yanındaki grup elemanları da gayet iyi gözüküyordu.Konsere ''Kördüğüm'' ile başladılar,arkasından ''Sevda Çiçeği'' geldi ki neredeyse bütün konser ahalisi eşlik etti.Daha sonra da(sırasını hatırlayamayacağım ama)Daha Mutlu Olamam(ki Mor ve Ötesi bu şarkıyı çalmaktan gerçekten çok büyük keyif alıyor bunu burada da görmüş oldum),Yardım Et,Ayıp Olmaz mı?,Az Çok isimli şarkıları söylediler.Darbe ise ben zaten ses tellerimi yırtarcasına bağırdığım şarkı oldu.Herkes Cambaz'ı bekliyordu ama birşey unutulmuştu:''Bir Derdim Var ''çalındı.Daha sonra ise Mor ve Ötesi finali herkesin sabırsızlıkla beklediği Cambaz ile yaptı.Şunu da belirtmeden geçemiyeceğim ki Mor ve Ötesi'nin arka planda sinevizyonda kullandığı görüntüler çok anlamlıydı.Özellikle Darbe şarkısındaki görüntüler çok anlamlıydı.''Serseri'' parçasında görüntüye gelen Che resmi ise büyük alkışımı aldı
Her neyse bu konser böyle bittikten sonra bir ara verildi ki o ara bütün Şebocular için bitmek bilmeyen bir araydı yaklaşık 20-25 dakika bekledik ama en sonunda önce ekibi daha sonra da Şebo'nun kendisi sahneye çıktı.Her zamanki gibi çok güzeldi.Siyah,omuzları açıkta bırakan,ön tarafı biraz tüylerle süslenmiş deri bir kıyafet,altında yine siyah deri bir pantolon,ayağında siyah çizmeleriyle çıkmıştı karşımıza Şebnem.Artık playlistinin ilk şarkısı haline gelmiş ''Okyanus'' ile çıktı,daha sonra ''Can Kırıkları'' ve ''Çakıl Taşları'' geldi.Metin Türkcan yine formundaydı kendisini ara sıra uzun saçlarından dolayı göremesek de yine performansı yerindeydi ve soloları çok güzel attı,Buket Doran ile karşılıklı gitarlarını konuşturmaları ise tadından yenmez bir görüntü oluşturdu bizim için Ozan Tügen Mor ve Ötesi'nden sonra Şebnem'e de klavye çaldı.Aykan yine her zamanki gibi baterisini mükemmel çaldı.Belki küçük bir sorun olarak gözlerden kaçmayan bir nokta ses sisteminde oluşan bir sorundu.Şebo eliyle devamlı birşeyler anlattı ses düzenleyicisine,sonra halledildi ki daha sonra böyle birşey yapmadı.Repertuar çok iyiydi Delgeç'i yine çok güzel söyledi ama ''Ay''ı Şebnem'in farklı bir vokaliyle tekrar duymak ve ''Ç.S.O.K.R.A''.'yı söylemesi benim için harika oldu.Bunun dışında ilereleyen dakikalarda Ben Şarkımı Söylerken,Babam Oğlum,Mayın Tarlası,Gözlerimin Etrafındaki Çizgiler,Sigara,Bugün,Yeniden Doğup Gelsem(baya coşmuştum burda ),Bugün,Oyunun Sonu,Yağmurlar şarkılarını söyledi.Ama Fırtına bir başkaydı yine yerimizde duramadık.Herkesin beklediği düet ise tam da konserin sonlarına doğru yapıldı.Mor ve Ötesini Sahneye davet eden Şebo Harun ile beraber ''Küçük Sevgilim'i söyledi ve bizi de çok mutlu etti,onları yanyana görmek,yakaladığı uyuma bir seyirci olarak ortak olmak çok güzeldi.Herşey bu kadar güzelken konserin sonu gelmişti de biz hala kısılmaya başlayan sesimizi zorlayarak yine şarkılar söylemek istiyorduk Final işte tam bu anda oldu.''Küçük Sevgilim''den sonra ''Biz buradayız gitmiycez bi yere''diyen Harun,konser sonunda Şebo'yla beraber ''Bu Aşk Fazla Sana''yı söyledi ama kalabalık konser milletinin sesinden dolayı pek fazla sesi çıkmadı bence Şebo'nun bu şarkıyı söylediği sırada üzerine yağdırılan ve bizim de nasibini aldığımız konfeti yağmuru ise görülmeye değer bir görüntü oluşturmuştu.Metin Türkcan ile Mor ve Ötesi'nin Kerem'i ise bu şarkıda karşılıklı bir arada gitarlarını çaldılar.Son bir anekdot olarak Harun'un Buket Doran'ın basıyla oynaması,Buket Doran'ın ise onu tatlı-sert bir şekilde engellemeye çalışması yüzlerde tatlı bir tebessüm oluşturdu .
işte böyleeeeeeee,iyi bir konser izlediğimize inanıyorum.Ama nedense her konserin ayrı bir havası vardır ya sanki Harbiye'deki konser benim için biraz daha iyiydi.Benim için tek kötü yanı konser sonuna doğru zor dayandığım susuz halim oldu,ah be Metin'in fırlattığı o pet şişe sulardan biri de bana isabet etseydi n'olurdu? Konser biter bitmez hemen su almaya koştuk doğal olarak Kısacası Kuruçeşme Arena'nın kendine özgü atmosferi,biz Şebocular,boğaz manzarası ve Mor ve Ötesi'nin de gösterdiği iyi performans ile birlikte süper bir gece geçirdik.Şeboistnet fanları ile olan buluşmaya Mor ve Ötesi'ni izlemek istediğim için gelemedim,başka bir sefere görüşmek en büyük dileğim.Hem Şebnem hem Mor ve Ötesi hem de bu organizasyonu sağlayan Radikal gazetesi için nice 10.yıllara
özellikle mor ve ötesi'nin yalnız şarkı performansı görülmeye değerdi. radikal'e ve bkm'ye yakışır bir organizasyondu.
boğaza karşı dinlemek ne hoştu! 'mayın tarlası'nı söyledikten sonra dedi ki şebnemciğim; * hayatta yolunuz hep mayın tarlalarıyla çevrilebilir ama yılmayın, yürüyün! ne güzel söyledi, tam da gününde söyledi...