bugün

umarım ruslara bir şey olmamıştır diye düşündüren deprem. *
akdeniz açıkları, özellikle marmaris-fethiye-bodrum dolayları (bozburun açıkları) ciddi risk altında.

uzmanlar açıklıyor, gazeteler yazıyor, artık sağır sultan bile duydu.

ben bu civarda yaşıyorum. belki üç gün sonra 7'den büyük bir deprem yaşıcaz. ve allah korusun belki bu son entrylerimden biri olacak. durum o kadar vahim ve gerçek.

ama nedir daha fecisi biliyo musun? bu tehlikenin farkında olduğum halde bi şey yapamıyorum. performans testi yaptıralım desek apartmanda birileri istemiyor. testi yaptırdık, güçlendirmeye girişsek herkesin durumu olmuyor ki buna katılsın. adama kızıyorum canından kıymetli ne var diye, adam da haklı. iki çocuk okutuyor tek maaşla, yok yani tek kuruşu. mecburen belki de ölümü bekliyor.

daha da fecisi var. kentsel dönüşüm denen bi şey var. ama ödenek yok. en tehlikeli yerlerden başlanacak diyor ama para gelene kadar bi dünya yazışma.

ben de dahil, insanımız umursamaz. cesaret değil bu, cahillik. halk cahil, devlet oralı değil. halkta para yok devlette hiç yok amk!

elimiz kolumuz bağlı, belki de kuzu gibi ölümü bekliyoruz.

özetle, deprem gerçeğini, on saniyeliğine de olsa hatırlatmış antalya depremidir. allah büyüklerinden korusun.
güncel Önemli Başlıklar