bugün

180 boy 86 kilo ile spora başladım. 2 haftada sağlıklı beslenme ve haftada 5 gün spor ile 6 kilo kaybettim. Konuyla ilgili çok araştırma yaptım. 2 aylık düzenli spor ve beslenme ile çok büyük farklılıklar yaratılır. Diyabet malesef bu işleri zorlaştırıyor ama zorluklara da göğüs germek senin elinde.
Bir şekilde kilo vermeyi başarmışsınız. Doktor kontrolünde ise size gerekenleri önerir zaten. Kendi kendinize vermişseniz büyük başarı. Tlc tv'deki ağır yaşamları izleyince sorunun büyüklüğü anlaşılmakta. Doktor, psikolog, fizik tedavi, diyetisyen kontrolüne başvurmakta yarar var. Daha bilinçli daha bilimsel. Düşlediğiniz hayata kavuşmanız dileklerim, sizinle.
benim kardesim glikojen depo hastaligi ile dogdu. glikozun yapiminda ve yikiminda gorevli bir enzimin eksikligiymis. bu yuzden daha kucuk yasta agir bir diyetin altina girdi. serbetli, sutlu tatlilar; sut urunleri; cikolata ve hatta dondurma bile yemedi. ve bu 18 yasina kadar surdu. o yemedi de biz yedik sanmayin, cani ceker diye annem bunlari bana da yedirmedi. ikimiz de cocuktuk, kardesime veririm, ya da canini cektiririm dusuncesiyle. 18 yasinda doktoru artik tamam yemeye baslayabilirsin dedi, saydiklarimdan yalnizca yogurdu yiyor, o da ev yogurdu olursa. biz de ayniyiz. eve cikolata girse aylarca kimse yuzune bakmaz.

neyse, demeye calistigim su: eger biz aileden biri icin bunlari yapabilmissek, bir insan kendi icin bunun mislini yapabilmeli. kendinizi onemseyin.