bugün

alkolün verdiği cesaretle yapılabilen durum.
(bkz: nerden mi biliyorum)
rahatlikla yapilabilir.

araba 120 ile giderken debriyaja basilir ve vites r konumuna getirilir, zaten sanziman yagi yogun oldugu icin araba bir sure giderek durur.
burada unutulmamasi gereken nokta ayagi debriyajdan cekmemektir.

olur da cekerseniz (bkz: sanzimani eline almak)

edited after test: değil 120, 90 ile giderken bile vites geriye takılmıyor. (bkz: test edip onaylamak)

ayrıca şanzıman yağı da o kadar koyu değilmiş.
(bkz: takmış takıştırmış)
ayagı Debriyajdan çektikten sonra şanzıman denilen dişli kutusunun, artık Kutu olmadıgı eylemdir.
120 ile giderken geri vitese takabilirim diyen beri gelsindir. debriyaja değil arabaya basılsa yine geri vitese takılamaz. Duyacağınız ses gacır gucur sürtünme sesidir. taktığınızı zannettiğiniz sırada şanzuman inmiş, debriyaj balatası sıyırmıştır.

(bkz: geçmiş olsun)
şaftı kaymış deyimini gerçekleştirme amacı güden eylem.
bir benzerini myth busters programında görmüştüm.
intahar etmek.
(bkz: kapatmışım sol frame i zall a selektör yapıyorum)
büyük ihtimalle araba dile gelecektir:

yedi sülaleni diye sesler çıkacaktır motordan.
bu kriz ortamında boşu boşuna tamir masrafına neden olacak saçma harekettir.
gençlerin baba malına zarar verme eylemidir. artık ne kadar mantıklıysa yapılır genelde. genç gaza gelir ve yapar bu eylemi.
(bkz: şanzımanı dağıtmak)
şanzımanın dağılır, başkada bi cacık olmaz. kaza felanda yapmazsınız. sadece araba biraz sarsılır ve frene basar durursunuz. ama vitesi geriye alınca biraz zorlanır ve hoart diye bir ses çıkar..

tabi bu olay sonrası yüklü miktarda para harcamanız gerekir. zaten tamircilerde ellerini ovuşturarak sizi bekliyordur.
yol yardım servisini aramaya sebep olacak durum. *
vites kolunun elinde kalması demektir.
çünkü şanzıman yola saçılmış olur vites te boşa çıkar..
vites kutusunu dikiz aynalarindan izlemek ile son bulacak eylemdir.
vites kolunun içiriye doğru çökmesiyle sonuçlanabilecek eylem.
need for speed gibi "oyunlarda" yapılabilecek bir eylem ha gerçek hayattada belki yapılabilir. yapılır ama sonra ?? bizim bi arkadaş tek şerit yolda drift yapmaya kalktıydı sonra vitesde 1'e atmadıydı onun gibi bişe olur herhalde.
sözlük mitbastırz ekibi kurulursa ilk konusunun bu olması gerekir.
önce arabanın marka ve modeline bakar. örnek olarak herhangi bir renault araç ile bunu yapabilecek delikanlıyı, gözlerinden öper, hayatında başarılar dilerim. harici diyelim "bileziksiz" manual vites düzeneğine sahip bir aracı kullanıyorken,120 veya değil belli bir miktar hızda, vitesi geri almaya kalkıp bunu başarabilirseniz, salak olmasanız bile sağırsınız demektir.

ama şunu yapan gördüm, beş parmak dağlarından salmış inerken, vitesi 2 ye almayı başarabilene rastladım, evet... olay tsk'ya 25bin tl ye malolmuş diyorlardı.
(bkz: takmayın dedeler)

taklalara gelmeyeceğiniz ancak arabayı dağıtabileceğiniz durum.
sikseniz olmayacak eylemdir. birak 90'i birinci vitesle giderken bile geriye takamazsin. surdugum onlarca arabada hep denedim; olmuyo da olmuyo abicim.
şanzımanı dağıtacak; aracın kontrolünün yitirilmesine neden olabilecek manyaklık.

aracın kontrolünü yitirir misiniz? yitirirseniz toparlayabilir misiniz? toparlayamazsanız taklaya gelir misiniz?

işte bunlar değişkenler. arabasına, sürücüsüne, yol durumuna göre değişir. şanzımanın dağılmasınınsa değişkenliği yoktur.
çok eski olmadığı sürece bir arabanın vites kolunu 120 diil de 90´la 80´le giderken bile geri vitese takmak mümkün değildir.

zorlasan da geçmez.

eğer güçlü kuvvetli bir adamsan ve bu işi inada bindirmişsen, araba geri vitese gene geçmez, ama mesela dişli kırabilir. dişli kırınca araç hangi viteste takılıysa o viteste takılı kalır, ve o arabanın dişli kutusunu değistirmek gerekir. bu da cüzdanınızı bayaa hafifletecek bir işlemdir.
standart bir arabayla yapılamayacak eylem.
güncel Önemli Başlıklar