bugün

--spoiler--
Sözcü Gazetesinden Asuman Arancanın haberine göre izmir Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen Askeri Casusluk Soruşturmasında tutuklu sanıklardan Üsteğmen Emre A. 12 yaşında askeri casusluk yapmakla suçlanıyor.

Sanıklara yöneltilen suçlamanın temelini oluşturan Pandora isimli belgede adı geçtiği iddiasıyla tutuklanan Emre A., sızdırdığı iddia edilen belgeler hazırlandığında 12 yaşındaydı. Oluşturma tarihleri 1997 ve 1999 olan belgeleri sızdırmakla suçlanan Emre A. 1985 doğumlu. Gazeteye konuşan ve 4 aydır tutuklu bulunan Emre A. ise Hazırladığım iddia edilen Check-list dosyaların oluşturulma tarihine bakıldığında, ben o tarihte ortaokuldaydım. Ayrıca bu bilgiler gizli bilgi değildir, internetten bakıldığında öğrenilebilir. Yine hazırladığım belirtilen Preset frekanslar dosyasının oluşturulduğu tarihte ben lisedeydim. CVDS Pilot isimli belgenin oluşturulduğu tarihte askeri lisedeydim, içeriğini bilmiyorum ama ders notu olduğunu düşünüyorum.''dedi.

Odatv.com
--spoiler--

askeri casusluk ve şantaj davasının meşru olduğunu savunanların nasıl bir hıyanet içerisinde bulunduklarının en açık göstergesidir.
güncel Önemli Başlıklar