bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  türkiye'de yakın zamanda geçilmesi için çalışmalar yapılan eğitim sistemi.
  ... sen bana bu diyemezsin
 2. 2.
  hiç bir boka derman olmayan eğitim sisteminde kadrolaşmayı engellemek, sistemin kalitesini arttırmak yerine, at gözlüğünü yıllardan beri atamamış halkın gözünü boyamak için, seçim arifesinde "bak 8 di biz 12 yaptık" diyecek olan iktidarın içi boş çabasıdır.

  8 yıllık sorunlu bir eğitimin zorunlu bir öğrencisi olarak söylüyorum ben bunu.
  6 -1 ... sadirvan mehmet cadiroglu
 3. 3.
  türkiye'de 10 kürek sıçacak sistemdir. doğuyu geçtim batıda ikokul bir,iki ve üçler birleştirilmiş durumda aynı sınıftalar.
  -1 ... kuku goren masum koylu
 4. 4.
  belki biraz insanlarimizin egitim seviyesinin yukselmesiyle daha gelismis bir ulke olabilme yolunda ilk adim sayilabilecek durum.
  1 -1 ... maveraunnehir
 5. 5.
  zorunlu eğitim yılını arttırmanın ülkede ki eğitim düzeyini arttırcağını sanan dengesiz kişiliklerin yapmaya çalıştığı sistem.
  2 -1 ... gangrel skull
 6. 6.
  ogrencilerin, kariyer alanlarina dogru yonelmis bir yolda yogunlasmasi gerekirken, neredeyse yetiskin olduklarinda bile standart tarifede kalmalarina neden olacak "zorunluluk". *

  demiyormuydunuz agac yasken egilir diye? ee hani? butun 18 yasindaki genclerin 12 yili ayni. hepsi ayni. hangisi muhendis, hangisi yonetici, hangisi doktor, hangisi sanatci olacak?

  (bkz: aferin cok iyi dusunmussun)

  oldu olacak universiteyi de 12 yildan sonra paket olarak sunun genclere; yada 17 yil zorunlu egitim yapin en iyisi, mezuniyetten sonra gazeteye dart atarak is bulsunlar.

  kurarsin sistemini, egitirsin gelecegini.
  ama nerde.. ben giderim mersin'e, sen gidersin tersine..
  baska sozum yok hakim bey. *
  2 ... revolter00
 7. 7.
  amac nedir niye yapılır acaba diye merak edilen uygulama. 8 yılı zorunlu hale getirdiler, iyi, guzel, hos ama yapılan okslerden sonra gorduk ki, hala aynı tas aynı hamam. 12 yıl zorunlu hale gelince yine sıfır cekenler olmayacak mı acaba diye dusunduren durumdur. 12 yılı zorunlu yapacagınıza 8 yılı kaliteli yapın da gercekten 'egitebilin' demek gelir içimden.
  1 ... kadavra
 8. 8.
  eğitimin zorunlu yapacağımıza daha kaliteli yapılması gerektiğini söylettiren durmdur.

  şimdiki eğitim sistemimize baktığınmızda sadece zorunlu alınan 8 yıl görünüyor ve hala çocuklarımız at misali yarışmaya devam ediyor. okullarımızda eğitim yok yalnızca öğretim var, o da lise ve üniversite için! çocuklarımız sosya-kültürel olarak hiçte gelişmiyorlar. ülkemizin sorunlarıyla ilgilenmiyorlar; çözüm üretmiyorlar vb. bütün bunların sonucunda sormamız gereken soru; "eğitim ve öğretimi mi 12 yıla çıkaralım yoksa eğitim ve öğretimin kalitesini mi 12 kat arttıralım?" olmalıdır.

  (bkz: 16 yıllık zorunlu eğitim)
  2 ... chemicalali
 9. 9.
  neye yarayacagı belirsiz yenilik.

  yahu herkes sanki okumak zorunda. ülkemizde herkesin üniversite okuması gerekli yada zorunlu gibi bakılıyor. üniversite mezunu işsiz olmak daha cazip geliyor insanlara galiba.

  bunu yapana kadar 8 yıllık eğitim sonunda kaliteli meslek liseleri olsa ve zanaata yatkın çocukları bu okullara gönderseler. çok mu zor ya, kimse mi akıl edemiyor bunu.

  zaten yakında 16 yıllık zorunlu eğitim olur. ne ögreniyorsunuz bu 16 yılın sonunda, hani hayat varya gercek olan onla ilgili hiç bişey ögrenen var mı? 16 yıl okudum hatırladıgım inkılap tarihi, kahramanlıklar, kahramanlıklar, kahramanlıklar..

  ha bir de söyle birsey var ülkemizde bu kadar cahillik ancak eğitimle mümkün oldugu için, cahilliğimizin birilerine yaradıgı muhakkkaktır.
  2 ... tatlı su levregi
 10. 10.
  orta öğretim süresinin 3 yıldan 4 yıla çıkmasıyla, bir sayısal öğrencisinin aldığı fizik dersi sayısının toplamda azaldığı bir ülkede 2012'de geçilmesi hedeflenen sistem.
  *
  2 ... wtasyh