bugün

eşek niyetine kullanılmaktır.
8 saat kafi.
Bazen çalışırken zaman acayip hızlı geçiyor bazen de 1 saat çalışsam zulüm oluyor. O biraz da çalıştığın şeyi ne kadar sevdiğine bağlı.
özel sektörün göstere göstere insan öldürmesini anlatır şimdi bir düşünlelim 8 saat uyu 12 saat çalış kaldı 4 saat yarım saat yemek yesen 3.30 bu kadar saat içinde ne yapsan kafa dağıtırsın ne yapsan eğlenirsin para pul desen zaten yok.
Ortaçağ da kölelerde 12 saat çalışırdı.
Hizmet sektöründe olursan kaçınılmazdır..
16 saat çalışan biri olarak imrendiğim çalışma saati.
Sevdiğin işi yapıyorsan çok dert etmeyeceğin süredir.
insanın ağzına s*çar. Sabah 9 akşam 10 çıktığımı bilirim. Tekirdağ sağ olsun her işletmesi. Ha tekirdağ değil köfteci yusuf zaten 12 saatten aşağı işten çıkartmıyordu. Çok lanet yerlere denk geldim otel haricinde.
Bedenen çalışıyorsanız cok zordur. Ama maalesef bir cok kurumda 24 saatlik vardiyalar seklinde calışma mevcuttur.
görsel
11 saat çalışma sürem yaklaştığım yarım gün çalışmadır.
insan siken bi olay.
(bkz: yurtiçi kargo)
o kız, muzaffer akgün'ün söylediği "çamağı çak, çıramı yandırmamışam" türküsünü bilmediği için her molada çakmak istiyordur.

kıza dinletilmek üzere bağlantı: https://www.youtube.com/watch?v=dQ-k-PpSzP0
Yaptık onunda en kralını yaptık anam ağlamıştı.
Çok insan biliyorum evini geçindirebilmek için asıl işinden çıktıktan sonra ek mesailere gidiyorlar. Garsonluk, güvenlik vb.
Karşılığını alamadığın her emek, zulümdür.
Bu zulme en güzel örneklerden birtanesidir. Patronuna 12 saat boyunca binlerce lira kazandırıp ay sonun getirememektir. Yetmez eşinden, dostundan, hayatından çalınır bu süre ne için? Sonunda sus payı verilecek sözde ek mesai ücreti için. Hep mi işçi sınıfı mağdur olacak ey sözlük! Birkez de patronlar olsun..
Bu şekilde 2,5 yıl çalıştım.
Çalışan için harbiden zulüm. insanın sosyal hayatı bitiyor. Tüm hayatı resmen çalıştığı iş oluyor.
Bu sistemde çalışan herkesin Allah yardımcısı olsun..
2021 2022 de çok yoğun olan şey sonra gevşedim biraz.
Şuan
Ama 33 saat bilsayara baktığımı söylüyor.
eh yani 2022 mart ayı yapamadım 2023 de şansı deneyelim diye aslında denemiyorum kilitlendim tek oyuna bütün gün ona bazen.
Askerlik mi benim gitmemem için neden var.
Üretimle ilgili tecrübe ilgi duyarım ama ne ile ilgili olacağına bağlı.
gün içersin de sadece yemek , tuvalet ve uyumak ihtiyacını kendinize ayırabileceğiniz çalışma şeklidir.
hayır böyleyim maalesef bi şeyleri itiraf etmek gerekiyor.