bugün

cocuklari şen eden olaydir. gecen seneki karlara gore cok guzel kar topu yapılabilmekten dagılmadan hedefe ulasmaktadir. ancak an itibariyle erimeye baslamaktadir.
(bkz: bunca yildir sozlukcuyum boyle guzel kar gormedim)
Ps:öğrencilerin en yogun sınav haftasının son gunu yagan yagis ogrencileri kardan sogutmus kusturmustur.
son verilere göre istanbul'un önümüzdeki 10 gün içinde göremeyeceği yağış.
(bkz: istanbul a da gönderin) * *
Armada'da dahi küçük çaplı bir paniğe neden olmuş yağıştır.

Evlerine ulaşamayacaklarından korkan ve "Amanın, kar yağıyormuş, yollar çok kötüymüş" diyerek alışveriş merkezini alelacele terk edip yola düşen insanlar gözlemlenmiştir. Saat 21:30 civarında Armada'dan çıkıldığında, yolların * gerçekten kötü durumda olduğuna ve yollarda bir çok kaza meydana geldiğine şahit olunmuştur. Söğütözü civarında meydana gelmiş bir kaza sonucunda, yolun ortasına yakın bir yerde yatmakta olan adam hafızaya kazınmıştır *. Velhasıl, yaklaşık 45 dakikalık tehlikeli bir yolculuk sonucu eve ulaşılmış ve harika manzara bir süre pencereden izlenmiştir.
tarih önemli değil ama kar yağarken hemde en yakıştığı şehirlerden birisine yağarken dışarı çıkıp iki kar topu atmayan, poşeti alıp kaymayan, onun yerine ilçe ilçe kar durumunu veren, her kar yağışında tekrarlanan şiir dizeleri, şarkı sözleri yazan insanlar var, yanarım ona yanarım.
nerede kaç santim kar yağdığınından çok, dışarı çıkıp ayak basılmamış yerlerde dolaşmaya çalışan yeterince üşüyüncede eve gelip soba-kaloriferin başında ısınmaya çalışan insanların varlığı daha alakadar ediyor beni.
etlik i tamamen beyaza boyamış kar yağışıdır.
şu anda durmuş olan "ahh bee bi devam etse, şehirdeki hayatı felç etsede şu yarınki final iptal * olsa" dedirten pencereden bakıldığında müthiş bir manzara izleten yağış.
(bkz: o değil de bir lösev zirvesi vardi ona noldu)
istanbul'da başlayan karın nereden geldiğini gösteren başlık.
sabahleyin arabanın camlarını silecekle silmeye çalışırken üşüyen ellerin, korunmak için mahrum kalacağı yorganın altından çıkmalarına edilen isyan alevine çakılan kibrittir. o kibritle ısınmasını bilenler için sıcak bir gülümsemedir.
hÂlâ metro'ya yağmamış kar yağışıdır.
kaçınılmaz bkz;
(bkz: ankara ya öyle yakışırdı ki kar)
an itibariyle abidinpaşa'da da durmuş hava olayıdır. buraya neden teleferik yapmadıklarını şimdi daha iyi anlıyorum.
cok sukur dedırten yagıstır. *
sokak lambasının altına bakarak elde ettiğim bilgilere göre, saniyede 2 kar tanesi seviyesine düşerek, kapanışa yaklaşmasıyla haftanın en düşük değerine gerilemiş kar yağışı.
an itibarıyla sincan'da dinmiş olan yağıştır. *
aşırı gelişmiş algılayıcılarla* taramalar sonucunda cebeci de durulduğu belirlenen yağıştır. şu an cebeci sakindir. ileriki dakikaları, saatleri beklemekteyiz..
ankara'nın her yerine yağmayan kar yağışı.

ilginç bir olay metro'ya kar yağmamaktadır, bana biri bunu açıklasındır. 15 dakkadır metrodayım bir tane kar parçası bile düşmedi. enteresan gerçekten.
abidinpaşa'da hızını artırarak devam eden hava olayıdır. o kadar söyledim cebeci'den buraya teleferik yapın diye. lazım oldu işte.
migros poşetlerinin sandıklardan çıkarılmasına sebep olan meteorolojik durum.
şu anda lapa lapa oluşuyla mutlu eden fakat yolları kapadığı iddia edilen alo paket servislerini kullanışsız hale getiren hadise. aynı zamanda insanda sürekli camdan bakma dürtüsü oluşturan güzel şey
küresel ısınmayı bir süre unutturabilecek yağıştır.
Kar yağıyor bugün Ankara'da
Kar yağıyor uykularıma
sen uzaklardasın
dışarda buz gibi bir hava var
odam sıcacık aşkınla
sen uzaklardasın * *

şarkısını birden aklıma getiren olaydır. * * *
uzun bir aradan sonra ankara kış sporlarının yeniden ve kaldığı yerden devam etmesini sağlayan kar yağışıdır. kışın ilk karı olmasa da, yeryüzünün beyaza bürünmesi itibariyle senenin ilk karı olma unvanını kazanmıştır. kardan adam için kar yağışının devam etmesi beklenmektedir.
(bkz: ankarada kış başkadır)