bugün

bornova nın özkanlar semti pazarında yaşanan patlamadır. ilk belirlemelere göre çok sayıda yaralı vardır. ilk duyumlar pazar girişine bomba konulduğu yönündedir.

http://www.internethaber..../news_detail.php?id=84335
an itibariyle 6 yarali oldugu belirtilen patmadir.
http://www.hurriyet.com.t...undem/6501217.asp?gid=180
söz konusu 6 yaralının 4'ünün durumu ağırdır...
kısa bir süre zarfında yarınki cumhuriyet mitingine katılımı azaltmaya yönelik akp tarafından yapıldığı söylentilerinin çıkacağı bombalama haberi. hatta yarın akşam saatlerinde "teröre rağmen oradaydık" nidalarını da duyacak gibi oluyorum. allah yaralılara acil şifalar versin. amin.

edit: tahmin ettiğimden de kısa oldu be.

edit2: bu terörü yapanlar, sizin "kesin dincilerin işidir" diyeceğinizi önceden kestirebilecek din düşmanı kişiler olmasın?? azcık mantıklı düşünün yahu.
yaralilarin durumunun agir olmamasini diledigim an itibariyle bölgedeki cep telefonlari kitlemi$, sinirden kudurtmu$ olaydir. net söylüyorum allah belalarını versindir.
yaralıların en kısa zamanda sağlığına kavuşması dileğiyle...

ama "o kahpelere" seslenmek gerekirse biz yarın her şeye rağmen orada olacağız:
(bkz: 13 mayis 2007 izmir gundogdu cumhuriyet mitingi)

eksileyen arkadaşa özel edit: bombacılar tanıdığın mı yoksa? çok özür dileriz... *
olayi asli ögrenilmeden yapilan yorumlar sadece tahminden ibaret oldugunu unutmamak gerekir. herkesin aklina gelen ilk neden yarın olacak mitingdir.
(bkz: seri eksicilere duyurulur)
13 mayıs 2007 izmir cumhuriyet mitingi öncesi , bana bin kat daha fazla katılma isteği verecek gelişme.
(bkz: o bomba g tünüzde patlasın)
olay yerindeki ilk fotograflari görmek isteyenler icin.
http://fotogaleri.hurriye...VppOfTCm50w%3d%3d&i=0
şimdi şiddete şiddetle karşılık vermek her ne kadar kınanıp yanlış bir davranış olarak görülsede bunu yapanlar orospu çocuğunun en önde gideni değilde nedir. bunu yapan bir adamı bir direğe bağlayıp arkasına parça tesirli bir bomba koyup patlamaya kalksam benimde ondan bir farkım kalmayacak belki ama adamı sinirden kudurtup, tahrik edip sonra senin ondan ne farkın kalır demekle olacak şeyler değil bunlar. olay münferit deniyor, sanki her haftasonu izmirde bombalar patlıyor,hepimiz depremle olduğu gibi bu bombalarla yaşamaya alışmışız bu da öyle sıradan bir olay. delirmemek için neler yapsam bilemiyorum şu an. o da bir şey değilmiş gibi alt yapıları mükemmel olan gsm şirketlerimiz sayesinde cep telefonları kilitleniyor yakınlarımıza ulaşıp sesini bile duyamıyoruz bu hengamede. çok dertliyim çook.
Pazaryeri esnaflarından Hasan Bakan, patlamayla ilgili şunları söyledi:
"Sabah saatlerinde pazar yerinde tezgahımızı kurmuş, sohbet ediyorduk.
Bir anda patlama oldu. Kendimizi yerde bulduk. Çevremdeki arkadaşlarımdan bazılarının yaralandığını gördüm. Hemen yakındaki araçlara taşıdık yaralıları. Patlamanın olduğu yerde daha önceden bir bisiklet duruyordu ve bisikletin arkasında mavi bir poşet vardı.
Baktığımızda bu bisikletin ve poşetin paramparça olduğunu gördük. Ancak bu paketin kim tarafından konulduğunu görmedik."

http://www.milliyet.com.t...07/05/12/son/sontur09.asp
yüzde 99 yarın ki mitingi gölgelemek adına yapılmış haince ve alçakca saldırı.
geçmiş olsun.
cumhuriyet mitingi öncesi katılımı azaltmak, insanlara gözdağı vermek amacıyla gerçekleştirilmiş olması muhtemel patlamadır. çok üzmüş ama korkutmamıştır. ağız dolusu küfür etme isteği uyandırmıştır.
cumhuriyet ve devrimin her zaman 1 adım gerisinde kalacak, devrim yolunda, dava yolunda bizleri asla korkutmayacak haince saldırı. * *
suçluları mevcut konjonktüre göre seçeceğimiz sürece daha bir çok örneğini göreceğimiz çirkin saldırı.

Yaralılara acil şifa, yakınlarına güç temennisiyle.
"efenim bu menfur saldırıyla cumhuriyet mitingi arasında bir bağlantı henüz ispatlanmamıştır hede hödö" şeklinde ki düşünceler için insanın, ya mal, ya da bu eylemin bir parçası olması gereken , bornova özkanlar semtinde 3 kuruş ekmek parası için 35 derece sıcakta bir tarafı pişen pazarcı esnafı 7 kişiyi yaralayan bombalama eylemi.
(bkz: kendini zeki sanan aristolar)
lanetlenmesi gereken bir olaydır; fakat bu bombalamayı fırsat bilip de suçu sevmediği insanlara atıp gerçek suçluları kamufle eden insanları da lanetliyorum, bir sakin olun(herkese diyorum medya, halk v.s) bir dinleyin, bir araştırın bakalım neymiş amacı..
o bombayı icat edenin de , onu ota boka patlatanın da , türk düşmanlarının da taa aQ dememize sebep olan olaylar zinciri öğesidir.
tanım: yarın için insanları korkutmaya yönelik yapılan eylem.

inadına insan daha fazla katılmak isteyecektir yarın mitinge. yaralanan hayvanlar gibi nereye saldıracaklarını şaşırdılar artık!!! korkutmayacaktır ne kadar bombalar patlasa da yanıbaşımızda...
Biz hesapta ülkenin genç neslini okumuş kesimini temsil ediyoruz. Bu çirkin saldırıların bu oyunların bu kadar basit açıklaması olamaz bu kadar basit anlatılamaz, cumhuriyet mitingi var bomba patlarsa rejim karşıtları yapar akpliler yapar, miting sendikalarınsa ülkücüler yapar, biz böyle düsünürsek karsıt görüse bu kadar kinli bu kadar taraflı yaftalar yapıstırırsak uğruna milyonların sokağa döküldüğü demokrasi, cumuhuriyet nasıl yaşayacak?
izmir de gerçekleştirilen hainliktir. bu konuda bilmediğimiz , bildirilmeyen neler var kimbilir? bizi birbirimize düşürmeye çalışan , bölmek isteyenler olduğunda hep dışarıya bakarım. buna alet olan hainleri ise daha akıllı hareketlerle , dikkatle bertaraf etmeliyiz.

(bkz: serinkanlı)
(bkz: soğukkanlı)
(bkz: sağduyulu)
(bkz: objektif)
kim yada kimler yaptıysa allah belalarını versindir
hem burada hem de diğer yorumlara bakılırsa son 1 yıldır keskin bir sekilde kutuplara sürüklenen türk halkını iyice birbirinden uzaklastıran bir eylemdir. dolayısıyla amacına şimdilik ulaşmıs gözükmektedir ne yazık ki.
yarınki mitingde ah keşke o milyonların arasında olabilseydim şöyle bir pankart taşımak isterdim: bomba patlatanlar!!! g.tünüzden s.ktik mi?!? * ayrıca yaralananlara yüce allahtan acil şifalar diliyorum, büyük geçmiş olsun.

(bkz: çarşı teröre de karşı)

bir zaman sonra mecburen gelmek zorunda kalan edit: ölen vatandaşımıza allahtan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz efendim. mekanı cennet olur inşallah (amin)