1. .
  72-74 efes pilsen lehine tamamlanmis musabakadir.karsilasma her fb-efes macinda oldugu gibi bastan sona denk gecmis,macin sonuna efes pilsen kaptani alper yilmaz in sogukkanliligi damgasini vurmustur.eli titremeden attigi uclukler takimini diri tutmus,tek uzun dort kisa ile oynamak zorunda kalan takımına adeta hayat vermistir.

  mac aslinda efes pilsen icin kolay gecmedi.macin hakimi genellikle fenerbahce olsa da son dakikaya gelene dek vuramadagi son yumrugu rakibinden yiyerek nakavt oldu.efes pilsen acisindan en sevindirici olay ise takimin ruhu ne olursa olsun diri tutuluyor ve sezon basindan beri oynamayan kaptan bile girdiginde aksamadan oynuyor.iste boyle avrupa takimi olunuyor..

  fenerbahce macin sonuna kadar oyuna adeta yon veren takim oldu,hep kovalanan tarafti ama son molanin ardindan top cikarirken aydin ors un yetistirdigi oktay mahmudi nin mustafa hamlesiyle sasiran ve amaci hakan a top gecirmek olan stevenson in top kaybiyla gardini da indirdi..kisacasi bu boynuz kulagi gecti hamlesi fenerbahce oyunculari tarafindan ters teptirilebilirdi fakat bu olgunlugu gosteremediler.her yonuyle tecrube kazandi..fenerbahce de kambala kariyerinin macini oynasa da * bu yeterli olmadi.
  ... glosoli
 2. .
  fenerbahce'nin 70-68 onde iken iceriden atmak yerine ucluk atma gibi bir fanteziye girerek kaybettigini dusundugum mactır
  ... dopdop
 3. .
  alper yılmaz ı mr june a * benzettigim mac oldu.en son o konustu .macı da efese getiren isim oldu.fb nin topu yandan cıkarırken hata yapmasıda efesin kazanmasında etken oldu.bu hatayı fb kaldıramadı.
  ... jordan
 4. .
  basketbol sahalarında futbol taraftarı istemiyoruz sloganıyla canlı izlediğim, fenerbahçe seyircilerinin maçı pi. ettiği maçtır. maç hakkında yorum tek kelimeyle ilk maçın tekrarıydı. sadece efesin pota altı üstünlüğünü hakemlerle birlikte kambala etkisiz hale getirince, tecrübe ortaya çıktı ve kaptanın * 3 üçlüğü maçı efese getirdi. maç sonunda oktay hocaya * bravo hocam güzel maçtı deme şansı yakaladığım ve oktay hocadan fırçayla karışık sağol yanıtı aldığım maçtır. maçtan başka bir notta efes pilsen taraftarlarının * açtığı ilgi çekici pankarttı.
  (bkz: senin final4a kalabilme ihtimalini seviyoruz)
  ... sefertasi
 5. .
  kaspars kambalanın adeta rakiplerini dövdüğü ve de hakemlerin buna göz yumup bir de efesli uzunlara çok kolay fauller çaldığı maçta fenerbahçe oyunun çok büyük bir bölümünü üstün götürdü.kerem gönlüm pota altında tek başına kaldığı dakikalarda müthiş ribaund aldı.alper yılmaz sonuncusu el üstü olmak üzere üç üçlük attı ki maçta da çok fazla süre almamıştı.gerçekten seyri zevkli bir maç oldu,gönül isterdi ki seri 3-2 bitsin efes pilsen iyice yorulsun.
  ... monolith
 6. .
  (bkz: 12 kasim 2006 efes fenerbahce maci)
  ... salca