1. 1.
  Merhaba arkadaşlar,

  Belki şu an önemsemiyoruz ancak ben olası bir büyük depremin altından kalkma riskini gözönüne almak istemiyorum. Neden diye sorarsanız ben de bir çok insan gibi orta seviyelerde memur olarak istanbul'da yaşayan bir vatandaşım.
  Bu deprem olduğu zaman olası ihtimaller 1 milyondan fazla ölüm yani herkesin her insanın kesinlikle bir tanıdığı, akrabası vs. bu depremde ölmüş olacak günlerce yıkılan evlerin tozları şehirden kalkmayacak, yaralılar mikrop kaparak ölecek, kalan evler gasp edilecek, dükkanlar yağmalanacak, devlet yeterli desteği veremeyecek, herkes istanbuldan kaçmak için birbiriyle yarışacak ama en acısı unutulmaz bir yara olarak kalacak Prof. Dr. Haluk Özener hocamın dediği gibi Düzce depremi istanbula en az 100km olmasına rağmen bu hasarı verdi ve bu gelecek deprem 10 15 km yakınlıkta olacak.

  Bunu neden buraya paylaştım öncelikle çoğu insanın yaşam mücadelesi verdiğini biliyorum fakat bu gerçekliği de unutmasın, bilsin, tedbir alsın ve hepsinden ziyade inşaat gibi sektörde olan kişiler bilinçli nesil yetiştirsin.

  https://www.youtube.com/watch?v=zuoHfQECA6U+
  7 -2 ... panashira
 2. 2.
  99 depreminde gölcükte olanları hatırlıyorum da babam istanbulda subaydı deprem bölgesine desteğe çağrılmışlardı. ne yazık ki bizim fırsatçı olan şerefsiz insanımınz çevre illerden kamyonlarla ev ve işyeri yağmalamaya gelmiş, polis ve oradaki tsk çaresiz kalmış çevre illerden destek istemişti. babam orada gördüklerini anlatırken hala insanlığından utanır. yaralı kadına tecavüz etmeye çalışan mı dersin, enkazdaki yaralıyı kurataracağına evinde sakladığı dövizi altını bulmak için üstüne daha da enkaz atanı mı dersin, hırsızlık yapıp kaçarken vurulunca mahkemede haklı olduğunu mu iddia eden dersin... izmitte böyle olduysa varın istnabulda nasıl olur siz düşünün.
  22 ... flat head
 3. 3.
  felaket tellalı gibi adamsın amına koyim. oturduğumuz yerden mikrop kaptık öldük iyi mi?

  doğruları söylüyorsun ama korkutmak yerine bilinçlendirmeyi dene. ne yapılması gerekiyor onlardan bahset.
  ... dj battaniye
 4. 4.
  Adam sonuclarini hakkinda bilgi vermis. devletin desteginin yetersizligine takilmiyor ama zamana takiliyor. degisik mileltiz.
  -1 ... portatif
 5. 4.
  olsun mk dedirtendir. ülkedeki k*rt arap nüfusunun yarısı ölür.
  ... flak88
 6. 5.
  Her şeyi geçtim de Konuyu açan arkadaşın entrysinin neden eksilendigini anlamakta güçlük çekiyorum. Adam olanca objektifligiyle Yaşanabilecekleri sıralamış farklı olarak ne yapmış da eksilenmis?
  Olası depreme gelirsek gerçekleşmesi durumunda onca insan kaybının yanında Türkiye ekonomisinin çökeceği aşikar ülkenin üretiminin nerdeyse tamamının olduğu bir bölgenin depreme kurban gitmesi demek o ülkenin ekonomik olarak çökmesi demek zAten şu an bile pamuk ipliğine bağlı ekonomik düzenimiz varken öyle bir durumda nasıl olacağını tahmin bile etmek istemiyorum.
  2 ... son tahlil