bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Merhaba arkadaşlar,

  Belki şu an önemsemiyoruz ancak ben olası bir büyük depremin altından kalkma riskini gözönüne almak istemiyorum. Neden diye sorarsanız ben de bir çok insan gibi orta seviyelerde memur olarak istanbul'da yaşayan bir vatandaşım.
  Bu deprem olduğu zaman olası ihtimaller 1 milyondan fazla ölüm yani herkesin her insanın kesinlikle bir tanıdığı, akrabası vs. bu depremde ölmüş olacak günlerce yıkılan evlerin tozları şehirden kalkmayacak, yaralılar mikrop kaparak ölecek, kalan evler gasp edilecek, dükkanlar yağmalanacak, devlet yeterli desteği veremeyecek, herkes istanbuldan kaçmak için birbiriyle yarışacak ama en acısı unutulmaz bir yara olarak kalacak Prof. Dr. Haluk Özener hocamın dediği gibi Düzce depremi istanbula en az 100km olmasına rağmen bu hasarı verdi ve bu gelecek deprem 10 15 km yakınlıkta olacak.

  Bunu neden buraya paylaştım öncelikle çoğu insanın yaşam mücadelesi verdiğini biliyorum fakat bu gerçekliği de unutmasın, bilsin, tedbir alsın ve hepsinden ziyade inşaat gibi sektörde olan kişiler bilinçli nesil yetiştirsin.

  https://www.youtube.com/watch?v=zuoHfQECA6U+
  7 -2 ... panashira
 2. 2.
  99 depreminde gölcükte olanları hatırlıyorum da babam istanbulda subaydı deprem bölgesine desteğe çağrılmışlardı. ne yazık ki bizim fırsatçı olan şerefsiz insanımınz çevre illerden kamyonlarla ev ve işyeri yağmalamaya gelmiş, polis ve oradaki tsk çaresiz kalmış çevre illerden destek istemişti. babam orada gördüklerini anlatırken hala insanlığından utanır. yaralı kadına tecavüz etmeye çalışan mı dersin, enkazdaki yaralıyı kurataracağına evinde sakladığı dövizi altını bulmak için üstüne daha da enkaz atanı mı dersin, hırsızlık yapıp kaçarken vurulunca mahkemede haklı olduğunu mu iddia eden dersin... izmitte böyle olduysa varın istnabulda nasıl olur siz düşünün.
  22 ... flat head
 3. 3.
  99 depreminden sonra da 10 sene içinde büyük deprem olacak diye ortalarda geziyorlardı şimdi işi büyütmüşler 50 sene içinde diyor zaten 20 sene de üstünden geçti, 70 sene eder. 70 senede bir büyük deprem olacağını söylemek için prof mu olmamız gerekiyor?
  -8 ... teist
 4. 4.
  felaket tellalı gibi adamsın amına koyim. oturduğumuz yerden mikrop kaptık öldük iyi mi?

  doğruları söylüyorsun ama korkutmak yerine bilinçlendirmeyi dene. ne yapılması gerekiyor onlardan bahset.
  ... dj battaniye
 5. 5.
  Ben de dinledim bu konuşmayı ama ürpermedim desem yalan olur. Büyük deprem her an olabilirmiş. Eğer ki bu deprem 1 yıl ya da 5 yıl sonra olursa enerji fazlalaşır, depremin şiddeti de büyük olurmuş. istanbul'da yaşamıyorum fakat orada yaşayan vatandaşlar için endişeleniyorum. Dilerim kimsenin canına zarar gelmez..
  3 -1 ... black metal dinleyen yazar
 6. 6.
  Adam sonuclarini hakkinda bilgi vermis. devletin desteginin yetersizligine takilmiyor ama zamana takiliyor. degisik mileltiz.
  -1 ... portatif
 7. 7.
  http://i.hurimg.com/i/hur...5f1b07af507113cc4c8bd.jpg
  ... cybernoetics
 8. 8.
  Ne oldu, kentsel dönüşüm projeleriniz istediğiniz meyveleri vermiyor mu?

  Bu çabanız birilerinin daha çok, daha çok, daha çok rant sağlaması için mi?

  Kötü kokuLar bunlar!

  2002'den beri aynı şeyleri dinliyoruz, dönüşüm olayı başladığından beri daha da fazla. Neden acaba?
  2 -1 ... fenton
 9. 9.
  Depremler allahın takdiri korkmaya gerek yok.

  Dünya nin her yerinde oluyor.
  1 -3 ... s h a k t a r v8
 10. 10.
  bununla ilgili bir şey okumuştum, enkazda kalanları kurtarmak için giden bir askeri birlik bir tane yaşlı kadına rastlıyor, kadın enkazda sıkışmış ve yaralı, kadıncağızın yüzük parmağındaki yüzüğü çalmak istemişler yüzük çıkmayınca da parmağını kesmiş soysuzlar.

  normal hayatta bile insanlığa rastlanamayan istanbulda bir felaket olursa bu felaketin doğal olanı mı yoksa suni olanı mı daha çok zarar verir bunu bilmek zor.
  1 ... posetgibiposet