1. 1.
    olay anında annemin "çok kötü oluyo, dışarı çıkın" ve babamın "yere yatın" çığlıklarını duyduktan sonra ne bok yiyeceğimi bilemediğim, aylarca uykularımda sallanmama neden olan deprem.*
    10 ... temmuzyedi
  2. 2.
    saat 18:45 civarında, evde tv seyrederken meydana gelen deprem. atv haber başlarken * hala pilot kamerası salanmaktaydı.
    6 -2 ... arjen robben
  3. 3.
    okulların acıldıgı zaman olan deprem ve bu deprem dolayısı ile okullar 15 gun daha tatil edilmiştir.
    1 -1 ... yamuq
  4. 4.
    ankarayda yolculuk yaparken deprem sonrasında ulaşımın saatlerce durmasına neden olan ve hiç alakasız bir durakta * inmek zorunda kaldığım doğa felaketi.
    1 ... sefertasi
  5. 5.
    son zamanlarda toplu konutlara yapılan reklamlar basbakanin toki icin aciklama yapmasi insanlari oraya tasimak istemesi, istanbul buyuksehir belediyesinin sistemli bir sekilde yıkıma baslamis olmasi, son zamanlarda diger ulkelerde artan depremler, 12 kasim 1999 duzce ve otekilerini akla getiriyor
    ... divanedestan
  6. 6.
    televizyonda şirinleri izlerken başladığında tırsıp masanın altına saklandığımız deprem.**
    ... kekistanlihobbit
  7. 7.
    4. kattayken cok etkili olan deprem insanı duvardan duvara vuruyo .
    1 ... jordan
  8. 8.
    yatakta yatmaya devam edip kelime-i şehadetgetirerek geçirdiğimiz deprem
    ... cell-im
  9. 9.
    benim için,o zamanlar yeni çıkmış olan fifa 2000i oynarken meydana gelmiş olan depremdir.
    monitörümün ve oturduğum sandalyemin şiddetle sağa sola oynaması , ışığın voltaj düşerken girdiği tribe girmesiyle kavramış ve bu atmosferden inanılmaz keyif alaraktan oyuna devam etmekteydim ki annemin çığıkları eşliğinde odadan dışarı atıldım ..

nitekim 2-3 saat sonra döndüğümüzde benden 200 km ötede insanların enkaz altlarında olduğunu veya öldüğünü duyarak kendimden kısa bi süreliğine nefret etmiştim o andan aldığım keyif için ..
    3 -1 ... postsinaptik golge
  10. 10.
    17 Ağustos 1999 Marmara depreminden sonra dahada korkutan 7.2 büyüklüğündeki depremdir.. Cuma günü saat 18:57 sularında yaklaşık 45 sn süreyle gerçekleşmiştir..
    ... nomercy_