bugün

çeşitli sebeplerden ötürü 12 haziran 2011 genel seçimlerinde oy kullanmayacak olan yazarlardır.
zeka kapasitesi olaraktan kullanamayacak olan yazarlardır ayrıca. *
yaş itibariyle kullanamayacak olanlar da vardır.
not: o ben değilim.
2. not: biz ne seçimler ne referandumlar gördük. peeeehhh.
apolitik olmadığı varsayılırsa, özgürlüğün ya da eşitliğin, demokrasinin oylamasıyla sağlanamayacağını fark etmiş yazarlardır.
kafa kağıdı olmayan yazarlardır. *
otobüs fiyatlarının %50 civarı artışı sonucu oy kullanacağı yere gitmekten vazgeçen yazardır. bir ay öncesine kadar 40 liraydı 45 oldu şimdi de 60 olmuş.
sistemin "alın bunlardan birini seçin, sonra ne kadar da demokratikiz di mi lan diye sevinin" yalanına prim vermeyenlerdir. rte doğru söylüyordu "egemenlik beş senede bir halkındır" diye. hoş iktidarda iken herşeyi aldığı gibi korudu, nitekim chp'de gelse aynı haltı yiyecek, bizans iktidarlarının kaç bin senelik dümenidir bu.
finalleri vardır, ilişmeyin.
liseli komünistlerdir.
bertaraf olacaktır.
finallerimin bitmesine rağmen bekleyip oyumu kullanıp dönücem. gerçekten oy kullanmak isteyenlerin bekleyeceği gerçeğini değiştirmez.
kalitesiz vekilleri başa getirmek için kendini yormayan zeki yazarlardır. oy kullananlarla kullanmayanlar sıraya dizilirse neden kullanmamak gerektiği de hemen anlaşılır.
konuşmaya hakkı olmayanlardır.
kararsızdır. seçim pusulasında oyunu hakedecek hiçbir parti yada bağımsız aday görmediğinden de olabilir.
not: sadece tahmin, hemen eksilemeyin.
mevcut siyasi sistematiğin çözümsüzlüğünü, dünyayı avcuna alan yapay demokrasiyi idrak edip apolitize olan yiğittir. ülkeleri çocukluktan itibaren özenle yetiştirilmiş kimsesi olmayan toplum mühendisleri, sosyoloğlar, psikoloğlar, ekonomistler, tıp profesörleri branşlarıyla ilgili departmanlarda birbirleriyle gereğince ilişikli ve kontrol mekanizmaları sızdırmayacak griftlikde yönetmelidir düşüncesine katılacak 7 milyar insanın bu lakaytlıkla yönetilmesini içi kabul etmeyen önder beyinli insanlardır.
yaşı tutmayanlar olabilir.
(bkz: adam liseli beyler)
tam tersine konuşmaya hakkı olanlardır.

iki nedenle oy vermem, birincisi anlamsızdır. ikincisi ise ben oy vermem çünkü inanıyorum ki; oy verirseniz şikayet hakkınız olmaz. insanlar bunu çarpıtmayı severler biliyorum. '' Ama işte oy vermezsen şikayet hakkın olmaz ki '' derler. iyide bunun nesi mantıklı ? Oy verirseniz kabiliyetsiz ve beceriksiz insanlar meclise girebilir, her şeyi bok edebilir ve bunun sorumlusu siz olursunuz. Sorunu siz çıkardınız, onları siz seçtiniz, şikayet etmeye hakkı olmayanda sizsiniz. Diğer taraftan ben, oy vermemiş olan ben, hatta seçim günü evinden bile ayrılmamış olan ben, hiçbir şekilde bu insanların yaptıklarından sorumlu değilim. Ve benimle hiç alakası olmayan sizin yarattığınız bela hakkında canımın istediği kadar şikayet edebilirim.
sözde kendine uygun parti olmadığını iddia eden çakma mükemmeliyetçi yazarlardır. oy vermeyip te ülkenin sorunlarından şikayet etmek anlamsızdır sonrasında.
saçma sapan ve içi boş seçim vaatlerine kanıp oy verirken göğsü kabaran ezikten daha çok hayatı ve insanları tanımıştır. siyaset denen paranın uşağı kirli bir oyuna alet olmuyordur. ayrıca the dude havasında kendisine edilen laflara götüyle bile gülmemektedir. muhtemelen şu anda white russian için bilgisayar başında eziklere gülmektedir.
(bkz: yaş tutmuyor)
güncel Önemli Başlıklar