1. 1.
  12 Eylül'de 15 yaşımdaydım. Ortaokuldan itibaren SiYASiYDiM. Sağ gözüme feci bir yumruk yedim; Falconetti gibi tek göz bandajlı dolaştım.

  Elinde silah tutan adam, bir de bana ne yapmam ve ne düşünmem gerektiğini söylerse, tiksinirim ondan; "öldürmek" isterim...

  Asker siyasete müdahale edince, sinirlerim laçka olur; hayattan soğurum! yaşama sevincimi kaybederim... O kadar, yani!

  Ama be arkadaş; 12 Eylül öncesini şöylesi haberlerle hatırladıkça...
  http://www.gecmisgazete.c...met_yoktu&icerik=3511

  Bak, şöylesi: http://www.gecmisgazete.c...met_yoktu&icerik=3511

  ilk gün, 15 yaşımda, darbeyi kim yaptı anlayamadım diye dudağım uçukladı ama; sonraki aylarda 13 - 15 arası EN FERAH - EN RAHAT günlerimi yaşadım.

  inkar mı edeyim!!!!!
  ... infomanyak
 2. 2.
  Devrimci Yol 1980'in ilk aylarında bir askeri darbenin gündemde olduğunu ve diğer gruplarla ortak bir siyaset geliştirmeyi, ortak eylemlerinin genişletilmesini ve buna benzer bazı önlemleri içeren bir politika benimsedi. Bu politika diğer gruplara da götürülerek tartışıldı ancak diğer gruplarla sürdürülen bu girişimler ilke tartışmaları ve polemikleri içinde yaşanan diğer olumsuzluklarla birlikte sonuçsuz kaldı. 12 Eylül'den önceki olaylara bakıldığında Fatsa, Çorum, Tariş olaylarının yanında Türkiye solunun çok yoğun bir şekilde iç mücadelelerle, çatışmalarla meşgul olduğu görülecektir.

  Devrimci Yol bu dönem içinde bir askeri darbenin gündeme geldiğini ekonomik temellere dayandırarak açıklamıştı. Demokratik ülkelerde uygulanamayacak kadar sert IMF politikalarını uygulamak isteyen egemenlerin böyle bir darbeye ihtiyaç duymaya başladığını yazıyordu.
  ... turkmen balasi