bugün

Donsuz ama elinde iphone'la dolaşan züğürtleri görmedin mi ?
Bemim salak kardeşim alır.
Rüyamda alacağımı bilsem uyanırım. Mal mıyım lan ben?
Tim cook abla bile almaz bu fiyata.
aylık 20bin ve üzeri maaş alan insan rahat bir şekilde alır efenim. çok para sahibi olmak nasıl bir histir hiçbir fikrim yok ama yinede tahminimce çoğu kişinin alamadığı şeyleri alarak tatmin hissi yaşamak çok da mantıksız değil gibi. o yüzdendir 3 milyon dolara bir kere binecekleri arabaları alıyor insanlar, sonra çoğu odasına girmeyeceği malikaneler yaptırıyorlar. işte bunlar hep tatmin.
icabında bir gecede harcıyorlar. zengin adama koymaz bu para.
Parası olan alır.
- abi 3 yeni ayfon modeli çıkacak alacak mısın?
- tabikide len ne sandın
- e çok pahalı abi?
- boşver sen onu al şu parayı üçünden ikişer tane al, kendinede bitane alırsın.
- ama abi...
- aması yok param var işte al diyosak al evladım.
- sağol abi.
Zenginler ve kredi kartı limiti olanlar.
marka bağımlısı gerizekalılar alır. ne oldum delisi olduk iyice.

üstüne 3-4 bin lira daha ekleyin de dizelini alın böyle çok yakar.
Türkiye'de çokca bulunan üst kısım, rte sevici işveren alır.

Yine Kendi işini mahalle arasında kurmuş 3-5 kişi çalıştıran rte sevici çomarlar da alır.
buralarda bi adam var. giydiği ceket aşağı yukarı 15 senelik. symbol arabaya biniyor. cebinde 12 bin liralık aypon var. şimdi demeyin kredi çekmiştir açlıktan ağzı kokuyordur falan filan. adamın aylık 800 bin kira geliri var. kaç tane dükkanı olduğunu kendi bile bilmiyor.
12bin liraya amerikada tatilimi yapar, üstüne iphoneyi alıp gelirim
Zengin olan alır. Asgari ücretli nasıl alsın amk ona parası yetermi.
Siyasal islamcılar ve uyuşturucu tacirleri alır. Alın teri ile ekmeğini kazanan adamda ne arar la 12 binlik telefon?
Tüm fakirler alır kredi çeker yıllarca öder ama yine de alır son model ayfonu.
Gösterişi seven bu millet ne yapar ne eder, kendini zora sokar, yine de alır o telefonu.
Ben almam, çok para 1500 TL telefon iş görür boş para vermeyin.
satışları gayet iyi gidiyor. her maln bir alıcısı vardır. ya da her malın aldığı bir ürün vardır.
zenginler ve mallar.
iphone yi değil de ''iphone u '' yazabilen birisi alabilir. bir soru.
ben almak ne gerek var bir telefon için.
genelde asgari ücret alanlardır.
ya da sonradan görmelerin paralarını gösterme çabasıdır. Bu tipler rolexe de hastadır zaten.
Parası olan.
Ekonomide sınıf ayrımının varlığını belirleyen eşyadır. Senin ait olduğun sınıf için pahalı görünen eşya bir başkası için ucuz görünebilir. Ben a mağazasına girmeye tenezzül etmem ama b mağazasına girmeye gücüm yetmez. Ait olduğumuz ekonomik sınıfı kabul etmeli ve içimizde sindirmeliyiz veya buna isyan edip bütçemizi berbat etmeliyiz.
Ben alırım. Elimde ki iPhone 8 plus ın başına bir şey gelirse, son çıkan iPhone modelini alırım ki iPhone’dan başka telefon markasına verilen para haramdır.
güncel Önemli Başlıklar