bugün

uzmanlığını konuşturduğu bir başka açıklamadır. bak vallahi billahi bizim mahallenin bakkalını al çıkar ekonomi hakkında konuştur söyleyecekleri daha mantıklı gelir.

o bu değilde ; ulan dolar gene 7 lirayı geçtiğinden beri "damadı salmayın dışarı açıklama falan yaptırtmayın" demedik mi oğlum size ? al işte bugün gene 8 lirayı geçecek amk..
Senin her göz kırpmanda dolar 5 kuruş artiyor.
Doları 7 ye düşurduķ deyip sırıtırsa fazla şaapmayın.
o kadar güven vermiyor ki, adam konuştukça dolar yükseliyor.

"maasinizi dolarla mi aliyorsunuz" dedikten sonra anladık ki açıklamaların amacı akp kitlesinin gönlünü eğlemekmiş.
Valla o ufak dediğin dalgalanma bana 6 ayda 25 bin lira kâr ettirdi.
Gene o ufak dalgalanmayı bekliyorum.

Hadi bizi boşver, 3-5 kuruşla oynuyoruz öylece, Damat milyonlarla oynuyor, sen onu hesap et.
Dinlenilecek ve inanılacak bir şey yok.

Her şey ortada yaşayan bilir.
Farklı türkiyelerde yaşıyoruz sanırım.
Gözlerini öyle çok kırpıştırmasa inanacağım insan.
hep söylüyorum. artık açık açık taşak geçiyorlar. şimdi herkes kafa geçiyor maaşını dolarla mı alıyorsun sorusuyla, buzdolabı açıklamasıyla ama hepimiz biliyoruz ki o kadar aptal değiller. net bir şekilde taşak geçiyorlar.
berat kim, vasfı ne ki dinleyeyim?

tüm dünyada ciddiye alan tek bir kişi yok.

tayyibin en büyük hatalarından biri.
aboooovvv aga bu nedir. ben bunun bu kadar vasat ve capsiz oldugunu bilmiyordum. kendisi ile ilgili tespitlerim;

- Kahvede konusulan muhabbetten pek bir farki yoktu aciklamalarinin

- Bakan agirligi bir kere hic yok kendisinde, yani herkes devlet adami olamaz bu net ama eger bakanlik makaminda oturuyorsan makamin agirligini vereceksin.

- Ciddiyetten son derece uzak, yilisik tavirlar.

- Maasinizi dolarla mi aliyorsunuz sorusu tam bir felaketti zaten. "Kur iner, cikar. Kur iner, cikar" gibi son derece rezalet ve gayri ciddi cumleler kurdu. Halki salak mi zannediyorsunuz aga siz. Bu ne cürret.

- Ekonomi ile ilgili konusacaksaniz teknik olarak donanimli olmaniz lazim, bu adamin konusmasi köy kahvesindeki dayilarin ekonomi ile ilgili konusmasi gibiydi.

yayinin tamamini izlemedim dayanamadim cunku. Bu kadar donanimsiz ve vasat heriflerin bakan oldugu memlekette benim cumhurbaskani olmam lazim aq. Rezalet ya tek kelime ile rezalet. 80 milyonluk ulkede ekonominin basina adam gitti damadini koydu ve kimse bisey diyemedi. Muhalefette yetersiz bu cok net.

istifa et berat albayrak istifa et. senin gibi vasat bir adamin yapabilecegi bir bakanlik degil orasi. git babanin sirketlerini yonet.
Gülerek milletle dalga geçiyor.
Bu millet bunu haketti mi? Dibine kadar haketti.

Oyna, devam.
Seçmeni etkiler yine çünkü secmende de seviye bu ayarda ..
Peki sayın Albayrak türk lirasiyla aldığımız benzini yurtdışından ithal ederken arpayla mi, türk lirasiyla devamlı zamlı haliyle aldığımız doğalgazı buğdaylı mi alıyorsunuz...
çok güzel konuşuyor ekonomimiz harika.
Insanin karakter, onur, gurur gibi problemleri olmamasi ne guzel.
Her aklina geleni utanmadan, sikilmadan gulerek soyleyebiliyor.
Türk insanının yurtdışında işi olmaz demiş bakan açıklaması. Yazık. Insanların bir yaşama motivasyonu da yabancı ülke görmektir.
en son söylenecek olanı

en baş söyleyeyim

karadenizin adamını sevmem

kendi yaşantımda ;

bunlardan bir şey almamaya,

bir şey satmamaya

ve mümkün mertebe de

muhatap olmamaya çalışırım,

zira bunları pkk dan bile daha tehlikeli olarak görürüm.

yalnız buna

acıyor muyum

yoksa üzülüyor muyum bende bilmiyorum

düşünsene bilalı onun yerine koysa ?

yarın sabah sarayda yumurta banyosu yaptırırlar,

öbürünün

hem siyasete çok ilgisiz

hemde çok sinirli olduğunu duydum,

ya sümüşü koysa ?

o da başarılı olmaz

peki ya 50 000 dolarlık çantalı emine ?

ihtimal tabi ama o da zor.

la basbayağı piyango buna vurmuş

payitaht başkası o koltukta otursun istemiyor

işi zor bunun.

bildiğim iktisat okumuş

bazı şeylerin nasıl imkansız olduğunu

eninde sonunda öğrenmiştir

yüzlerce cilt kitap

hepsi aynı şeyleri anlatıyor

ama

gel sen o kaynatagile nasıl anlatacan ?

zor.
Ona kim inanır kadir inanır.
beratı dinliyorum gözlerim kapalı

görsel

görsel
(bkz: su içiyorum çişim geliyor çişim geliyor işiyorum)
aynı ülkede yaşamıyoruz sanırım damat beyle. karşısındaki soruyu soran ahmet hakanın ekonomiden daha çok anladığına yemin edebilirim, ama kanıtlayamam.

Ya da kendi seçmen kitlesine mi bu açıklamayı yaptı acaba ?

ayrıca şey; biz dolarla maaş almıyoruz ve zaten benzini de hep 50 liralık alıyoruz. bize giren çıkan yok.
Şaka maka adam, maaşınızı dolarla mı alıyorsunuz diye sordu ya la.

Ben bile iki yıllık işletme diploması ile bundan iyi yönetirim ekonomiyi.
Tek bir şey sorup gideceğim sayın bakan, her şeyin yolunda gittiği harikalar diyarı bir ülkede neden her şey bu kadar pahalı?

Sorum bu kadar.

Lütfen bunun sebebini ve en önemlisi buna çözüm önerinizi, "bir geri zekalıya anlatır gibi" açıklar mısınız bir yayında?
Dolar alın! konuşması bile yetiyor yükselmesine.
keşke ahmet hakan yerine soru sorması için ses kayıt cihazı falan koysalarmış. ulan madem soru soramayacaksın ne işin var orada?