1. 1.
    Müthiş bir zirve olmuştur. Tayyip erdoğan a şimdiye dek hiç oy vermediğim halde hemen hemen bütün cümlelerini takdir ettim dünya basınına karşı ülkeyi ve milleti güzel temsil etmiştir. vaktiniz varsa siz de dinleyin. ben tarafsız bakıyorum bu konuşma bu ülkenin vatandaşı olarak beni iyi hissettirdi kim ne derse desin bence güzel konuşmuş, tayyip erdoğan gerçekten çok değişti ve bence sağlam bir noktaya geldi. emin olun şimdiki chp den on kat daha atatürkçüdür bu bir gerçek. olaya tarafsız bakın.
    Ben zirvede erdoğan ın hakikaten etkileyici bulduğum bazı sözlerini derledim;

"devletimizin ve milletimizin tek bir kuruşunun dahi amacımıza uygun olmayan yerlerde kullanılmasına rıza gösteremeyiz. kaçak, göçek de olsa bu yollara tevessül edenler varsa eninde sonunda meselenin ortaya çıkacağına ve kendilerinden hesap sorulacağına emin olsunlar. aksi yönde baskıya uğradığını düşünenler varsa durumu bize bildirsin."

"türkiye savunma sanayindeki tüm stratejik ihtiyaçlarını kendisi tasarlayabilir, geliştirebilir, üretebilir hale gelene ve bunların ihracatını yapana kadar durmayacağız, dinlenmeyeceğiz, gece gündüz çalışacağız." (dk 15:42)

"hiç kimsenin kişisel çıkarı, ülkenin ve milletin menfaatleri üzerinde olamaz. "

"deaş bahanesiyle ülkemizin güney sınırları muhtelif terör örgütleri tarafından adeta kuşatılınca amerikalılara bunun sürdürülemez bir durum olduğunu ifade ettim. onlar da şahsıma 'suriye'nin toprak bütünlüğünden yana olduklarını, bizim rahatsız olduğumuz terör örgütleriyle ilişkilerinin de taktiksel mahiyet taşıdığını' söylediler. nasıl taktikselse?" (dk. 24)

" türkiye bir göçebe devleti değil, modern bir devlet, bunları bilmeniz lazım. " (23.dakika)

"bu süreçte çok acil olmayan hiçbir ürünün, malzemenin yurt dışından ithal edilmemesi gerektiğinin talimatını buradan tüm kurumlarımıza bir kez daha veriyorum. bizi birilerine muhtaç etmeyin. sizler de işte bu sektörlerin içerisinde yer alıyorsunuz. artık biz bunları kendimiz üretmek durumundayız. bu millet yapar mı? inanıyorum ben yapar, öyleyse yapalım." (16. dakika)

hepsini yazmaya kalksam çok uzun sürer buyrun kendiniz izleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=viyEO8dlYeg+
    1 -1 ... yoksul genc