1. 1.
    ulu solcusu ful pasif, gey, ateyiz, alkolik, sarapci, lgbt üyesi kardeşlerim belki kızacak tepki gösterecek ama, bana samimi geldi.

yani , içimizdeki kripto rum'lar gibi , türk kimliği taşıyıp, atatürk'ü kendilerine kalkan yapmamışlar.

http://www.hurriyet.com.t...m-vatandasi-oldu-40791422
    1 -6 ... frktmz krds frktmz
  2. 2.
    rakam atmasyon

1974 öncesi o adada doğmuş

olanların hepsini doğal olarak

kıbrıs vatandaşı sayıyorlar

isteyene güney kıbrıs pasaportunu da veriyorlar.

sadece 74 öncesi.
    3 -4 ... timur cengiz hulagu
  3. 3.
    rum vatandaşı değil, kıbrıs vatandaşı oluyorlar. çünkü kıbrıs cumhuriyeti zaten adadaki helenlerin ve türklerin ortak devletidir. dolayısıyla da kıbrıs türkleri zaten hakları olan şeyi alıyorlar.
    1 -2 ... tacettin limoncuoglu
  4. 4.
    sucukçu muhasebecisi'nin zamanında adayı rumlara bırakmaya kalkmasından rahatsız olmuş olabilirler. malum, denktaş'ı kötü adam ilan etmişti peşine taktığı liboş ve fetöcü sürüsüyle birlikte. annan planı vesaire..

madem ada rumlara bırakılacak, biz yol yakınken işimize bakalım hesabı...

yandaş demek lepistes demektir.
    2 ... rumeli71
  5. 5.
    Daha açık bir tabirle; 110 bin kıbrıs türk'ünün Avrupa birliği vatandaşı olmasıdır.
    7 ... alkolik oldum
  6. 6.
    gram şaşırtmamıştır beni.

tam 15 ay askerlik yaptım bu "yavru vatan" denen kıbrısta, insanı o kadar nefret ediyor ki türk ve türk askerinden anlatamam.

hani çarşı izinlerinde kazıklama şansları olmasa türk askerini, inanın o taburları, tugayları basar askerimizi oradan kovarlar.

var bu potansiyel onlarda. he, diyeceksiniz ki bunun "nedeni nedir" aslında az da olsa haklılık payları var. yani oradaki askerden zarar gören kıbrıs vatandaşları var.

lakin, bu durum kökten türk askerini oradan gönderme hakkını/isteğini vermez, veremez. böyle olmasının sebebi de üstte dediğim gibi, türk ve türk askerinden nefret etmeleri.

bu bahse konu 110 bin türk kisvesine bürünmüş rum, kısa sürede de sırf avrupa' da hor görülmemek bahanesi ile de türk vatandaşlığından çıkacaklardır, bakın görün.

tabi halen türk vatandaşı iseler!
    1 -3 ... frktmz krds frktmz
  7. 7.
    en azından kemalistler gibi ikiyüzlü değiller.

ne demişler düşmandan değil bizim gibi görünüp bizden olmayandan korkun.

evet.
    1 -2 ... dedeninkeli