bugün

ülkemde siradan bir gün.
Aile içi cinsel istismar gibi görünen olay. Hayattan nefret ediyorum.
münferit falan değildir. kadın haklarınının içselleştirilmemesinden kaynaklanmaktadır.

bugün suudi arabistanda kızların evlenme yaşı koyulmasına din adamları karşı durmaktadır kuranda evlenme yaşı yok diyerek. aynısı osmanlıda da vardı ama cumhuriyet sike sike koydu o yaşı.
allah kahretsin. bunu yazmak insanin gücüne gidiyor ama... idam yaa idam amk. yasamasın bu mahluklar.
islamda pedofili vardır, bunu zaten sizin hocalarınız diyor. dayandıkları deliler ise şöyle;

Değerli kardeşimiz,

Dört mezhep imamlarının da içinde bulunduğu alimlerin büyük çoğunluğuna göre, erginlik çağına girmemiş bir kız çocuğun uygun bir kimseyle evlendirilmesi caizdir. Dayandıkları deliller ise şöyledir:

a. “Kadınlarınızdan âdetten kesilenlerin iddetinde tereddüt ederseniz, onların iddet süreleri üç aydır. Henüz âdet görmeyenlerin de süreleri böyledir.”(Talak, 65/4) mealindeki ayette yer alan “Henüz âdet görmeyenlerin de süreleri böyledir.” ifadesi, âdet görmemiş kız çocuklarının da evlendirilebileceğini göstermektedir.

b. “içinizden evli olmayanları evlendiriniz.”(Nur, 24/32) mealindeki ayette herhangi bir yaş sınırı konulmamıştır. Bu da erginlik çağından önce de evlenmenin mümkün olduğunu göstermektedir.

c. Hz. Aişe anlatıyor: “Ben altı -bir rivayette yedi- yaşında iken, Hz. Peygamber (a.s.m) benimle evlendi, dokuz yaşında da benimle birlikte oldu” Hadisi, Buharî, Müslim, Ahmed b. Hanbel rivayet etmiştir.(bk. Neylu’l-Evtar, 6/120).

d. içinde Hz. Ali’nin de bulunduğu sahabeden bazı kimselerin küçük yaşta sayılan kız çocuklarını evlendirdikleri bilinmektedir.

e. Bazen küçük yaştaki kızı evlendirmek bir maslahata binaen olabilir. Baba, uygun talibi kaçırdığı takdirde, bir daha öyle bir kimseyi bulmayabilir endişesiyle kızını evlendirebilir. Maslahat ise, şer’î bir delildir.(bk. V. Zuhaylî, el-Fıkhu’l-islamî, 7/179-180).
https://sorularlaislamiye...kac-yasinda-evlenmistir-0

site de ateist sitesi değil herhalde girince anlarsınız.
Kürtlerde normal olan durumdur.
Lakin kızın gercekten 11 yasinda oldugunu sanmiyorum. Olsa olsa en az kizin gercek yasi 15-16 falandir.
Ozellikle doguda kürtler cocuklarini nüfusa gec yazdirir.
güncel Önemli Başlıklar