bugün

euro 2020 final mücadelesi. karşılaşma saat 22.00'da wembley stadyumu'nda oynanacak.
görsel
Katolik beyaz ordunun bok tenli çomarların içinden geçeceği final, aynen öyle.
italyanın UEFA torpillisi ingilizleri tokatlayacağı maç. Evet.
italyanların oyunu kitleyerek penaltılarla ingilizlerin içinden geçeceği maç.
uzatmada italya’nın alacağı maçtır.
karşılaşmanın uzatmalara gitmesi durumunda fiziksel üstünlükle ingiltere'nin kupayı müzesine götüreceği karşılaşma.

foden'in net 11 başlaması gerekiyor.
italya'nın almasını istediğim maç.
Italya zayif rakibi karsisinda zorlanmaz.
maç 0-0 bitecek. penaltılarda ingilizler kazanacaktır.
buda uzatma yada penaltılara gider
kontrollu oynanan maçları hıc sevmıyorum zevksiz oluyor
2 takımda açık oynucak ufak tefek hatalar olcak bol gollu olcak ıkı takımda hücum etcek bol aksıyonlu bır mac olcak maç dedın bole olur
sımdı butun takımlar savunma+kontra oynuyor maclarında tadı tuzu kalmadı 90 dakkanın 60 dakkasını sag sola pas olarak ızlıyoruz.
italya'yı tututyorum ama baklılı oyun karşısında bişey yapamadıkları ispanya maçından belli. maçın ilk 20 dakikasında şok ingiltere presinden sağlam çıkarlarsa maça ortak olabilirler, erkenden gol yerlerse dağılırlar gibime geliyor.

yine de maviler diyorum ama ingiltere'de top oynuyor kardeşim...
ruhsuz ingilizler alır maalesef.
ingiliz gardaşlarımızın italyanlara basmasını istediğimiz maç
italyan taraftarlar alınmayacakmış. Amk ingilizleri her yerde ayak oyunu. Evet.
ikisinide sevmem. Ama italya kazansın.
turnuva daha başlamamamışken bile favorim olan ve kupayı alacaklar dediğim italya ile ingiliz sömürgecilerin maçıdır. aklımdan hep italya-fransa finali geçiyordu ve italya kupayı alır diyordum ama bu ingilizler bu sene çok ama çok sağlam top oynuyorlar. öyle italya gibi heyecan vermiyorlar ama ırgat gibi koşuyorlar pres yapıyorlar ayağa top yapıyorlar. doğru düzgün gol bile yemeden buraya kadar geldiler. forvette de kane gibi bir adam var ve yanında sterling gibi zıp zıp bir adam var. italya kupayı alsın istiyorum ama sanki ingiltere uzatmalara giden bir maç sonunda penaltı veya penaltılarla kupayı alacakmış gibi gelmeye de başladı iyiden iyiye..
Saat 22:00'de wembley stadyumunda oynanacak olan euro 2020 final maçı.

Gönlümüz italya'dan yana.
Kaybetse bile italya'nın hakettiği maçtır. Elemeler dahil sadece bir beraberlikleri var.
inancım italya'nın alacağı yönde.
is not going to come home.
mancini'nin takımı hoplatır. çok net.
ikisini de sevmemekle beraber, ingiltere gol yemeden ikinci yarı ortalarına kadar dayanırsa maçı alır. Yerse de devamı leblebi gibi gelir.
danimarka’da yasiyorum, haksizliga tahammül edemiyorum, dolayisiyla italya’yi sonuna kadar destekledigim mactir. Normalde futbol seyretmem, futboldan cok anlamasam da danimarka-ingiltere macinda danimarka’ya verilen o son penalti kim ne derse desin sonuna kadar haksizdi. Oh, bacagina biraz surtunenin at onune kendini, yedir karsi takima penaltiyi. Valla iyi. Hakemi almislar zaten yanlarina, butun aksam ingilizlere calisti, o bariz belli. Mac boyunca basti babam basti bizimkilere penaltilari, bizimkilerin modu da dustukce dustu haliyle. Hakemle tartismaktan moralleri kalmadi. Ben olsam ben de vazgecerdim yuksek performans sergilemeye cabalamaktan. Ki macin ikinci yarisini surekli defansta gecirdiler, belki onlar da anladilar emrin buyuk yerden geldigini ve “koy bi tarafina rahvan gitsin” dediler biraktilar. Ingiliz Taraftarlar da maci bizimkilere zehir etmek icin ellerinden geleni yapmislar zaten asagilayici tezahuratlar ve lazerlerle. Bu mactan sonra ingiltere iyice sevimsizlesti gozumde. O yuzden:

Forza italia!
italya kazanır mancini çok tecrübeli bir teknik adamdır.
Southgate enteresan kararlar alan büyük hoca, italya ise çok dengeli bir ‘takım’ iki tarafın da gol atabileceği hatta uzaması muhtemel bir maç görüyorum.