bugün

müslümanı insandan saymayan ayrımcı, ikiyüzlü, zalim, çok sevdikleri demokrasi-hak-hukuk kavramlarını yandaşları hariç gözetmeyen avrupa'nın günümüzde olduğu gibi o günde sessiz kaldığı hatta fiziksel olarak destek verdiği katliam.

ben hatırlıyorum pazar yeri katliamını. hafızama mıh gibi kazınmış. tv'de haberlerde izlemiştik. o katliamda bulunanların çoğu şuanda toprak altındalar veya ölümü bekleyen yaşlılık hali içindeler. allah onların belalarını versin. veriyorda zaten. ama ben yinelemek istiyorum; allah'ım sen o zalimlerin çektirdiği acıları misliyle hem bu dünyada hem ahirette ödettir. amin.
20. yüzyılın (evet 20. yüzyılın, orta çağ falan değil) son yıllarında gerçekleşen ve tarihe kara leke olarak geçen bir fecaat. bir insanlık suçu.
görsel size kanlı baklavayı reva gören zalimler için yaşasın cehennem!
(bkz: soykırım)dır; uluslararası mahkemelerce kabul edilmiş.
(bkz: naser oriç)
(bkz: mavi kelebeğin izinde)
https://youtu.be/YhJ_f0uVAMw
15 Kasım 1999’da yayınlanan ‘Srebrenica Hazanı’ adlı raporun 115. Paragrafında korkunç gerçek, lakayt bir ifadeyle yeralmıştı:

Zamanın ABD başkanı Bill Clinton, Bosnalı lider Aliye izzetbegoviç’e ‘Bosna’ya NATO müdahalesi için 5000’den fazla Bosnalı’nın FEDA EDiLMESi GEREKTiĞiNi’ iletmişti.

2. Paylaşım Savaşı sonrası yapılmış en büyük katliamdır, Srebrenica.
11 Temmuz 1995’de Bosnalı Sırplar, Birleşmiş Milletler Srebrenica ‘güvenli bölge’(!)sine doğru ilerledi.. Göya Birleşmiş Milletler birlikleri bölgeden çekilecek ve yerlerini Bosnalı Sırplara bırakacaklardı. Bosnalı Sırplar Srebrenica’ya girdiler ve ‘güvenli bölge’de, 8000 Bosnalı katledildi!

Katliam Birleşmiş Milletler birliklerinin gözü önünde cereyan etti!
işin aslı, 4 yıl sonra Birleşmiş Milletler kayıtlarında açıklandı. Srebrenica katliamı bir NATO/ABD ‘projesiydi’! Proje, Aliye izzetbegoviç’in bilgisi dahilindeydi! Katliam, NATO müdahalesi için ‘projelendirilmişti!

BM Bosna Hersek yetkilisi Philip Corwin, Srebrenica katliamının NATO müdahalesi için gerçekleştirildiğini dile getirdi.

Hayatta kalan Bosna delegasyonu üyelerinin kayıtlı ifadelerinde de, izzetbegoviç’in, ‘NATO’nun, Sırpska Cumhuriyetine askeri müdahalesinin ancak ölü sayısının 5000 üzeri olması halinde mümkün olacağını’ söylediği yeraldı!

Srebrenica emniyet müdürü de, Bill Clinton’un Bosnalı Sırplara karşı NATO müdahalesi için, izzetbegoviç’den ‘insan fedakârlığı’ istediğini, teyid etti.

8000 kişi katledildi ve NATO Bosna’ya müdahale etti. Boşnaklar öldü, Bosnalı Sırpların gücü kırıldı! Bu sayede Atlantik güçleri Balkanlara girebildi!

NATO ve ABD yaygın medya da ‘kurtarıcı’ olarak boy gösterdi!
Srebrenica, emperyal katliamın en acımasız ve yalanla en çok sarmalanmış en acı örneğidir!

Banu AVAR, 11 Temmuz 2012
alıntıdır
srebrenica bosna ile sırbistan arasında bir köy olarak düşünülebilir. balkanlar sarp dağların olduğu yerlerdir. dolayısıyla ulaşım da srebrenica için son derece zordur. bugünkü teknoloji ile bile günde bir tane falan otobüs gidiyor oraya. yani öyleydi en son. güncel halini bilmiyorum. dolayısıyla böyle kör bir noktada yaşayan insanlar da daha ziyade kendi içine dönüktür. buradan nereye geleceğim? o katledilen insanların büyük kısmı akrabaydılar. ölülerin listeleri yayınlandı. soy isimlerinden takip edebiliyorsunuz. tamamen yok edilmiş aileler var. bir sırplar ölülerin cesetlerini parçalayarak gömüyorlar. mesela kolları bir çukura, bacakları başka çukura gibi. barbarlık. hala daha bu kemikleri birleştirmeye ve kimliklerini tespit etme çalışmaları devam ediyor. evet, 2019'da hala daha sürüyor bu işlem. yani ölü sayısı daha hala netleşmiş değil.

sarajevo'da bir srebrenica müzesi vardır. mutlaka görülmelidir.

(bkz: united nothing)
Unutma unutturma.
Bosnalı kardeşlerimizin yanındayız.
aradan 28 sene geçmiş katliam. ölenlere allah rahmet eylesin.

görsel
(bkz: mavi kelebeğin izinde)
Gezdim oraları nereye baksan mezar taşları, gitmişken begoviçin mezarınada uğradım. Batı uygarlığının yaptığı ve göz yumduğu soykırımdır. işte siz busunuz medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar.
görsel
Katledilen Boşnaklar, toplu mezarlara gömüldü. 5 gün boyunca devam eden katliamda 8 bin 372 kişi öldürüldü.
dünyanın göz önünde masum müslümanlar resmen soykırıma uğramıştır.
hollandalı askerlerin de göz yumduğu işgalci sırp askerleri srebrenitsa ve çevresinde 2. dünya savaşından sonra avrupa’da en büyük soykırımı yapmışlardır.

sırplar bebek, çocuk ve kadınlar dahil olmak üzere 8.000-12.000 boşnakı katlederek toplu mezarlara atmış, 30.000 civarında müslümanı silah zoruyla evlerinden kovmuş, türk-boşnak-islam eserlerini tahrip etmiş ve her çeşit vahşeti sergilemişlerdir.
unutma, unutturma!

allahın laneti bu katliamı yapanların ve buna rıza gösterenlerin üzerine olsun.
Dünyanın gözü önünde vahşice soykırıma uğrayan bosna'lı kardeşlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. Her daim yanınızdayız.