1. 1.
    11 temmuz 1995 srebrenitsa katliamı
    12 ... hayat guzel
  2. 2.
    11 temmuz 1995 srebrenitsa katliamı
    7 ... hayat guzel
  3. 3.
    en az 8372 bosnalı müslümanın kadın çocuk genç yaşlı demeden sırp ordusu tarafından katledilmesi, binlerce kadına tecavüz edilmesi durumu. bu rakam resmi rakamlara göre 10 bini, söylentilere göre 30 bini bulmaktadır.
    bm tarafından bosnalıları korumakla görevlendirilmiş hollanda tugayının komutanı görevini hiçe sayıp sırp ordusunun komutanı ile kadeh tokuşturarak bosnalılara silah vermeyeceği konusunda anlaşmışlardır. bu orospu çocuğu hollandalı yüzünden silahsız savaşmak zorunda kalan bosnalılar acımasızca katledilmiştir. allah bu komutanların ikisinin de belasını versin.
    bu katliama sözde insan haklarını savunan avrupanın sessiz kalması ise safımızı belli etmiştir. müslümanın müslümandan başka dostu yok. ama avrupa'da müslüman kişiler dışında en ufak insan hakkı ihlali olsa, mesela bir hristiyanın eline diken batsa tüm avrupa ayağa kalkar aq. soran olursa insan hakları dersin knk. sözde

edit: ben hollanda birliği savaşmadan kaçtı zannediyordum ama bir arkadaş söyledi hollanda komutanının sırplarla işbirliği yaptığını. düzeltme için ona (bkz: di anforgivin) teşekkür ederim. kaçmak bile bazen daha onurlu bir davranış.
    5 ... kazangap
  4. 4.
    müslümanı insandan saymayan ayrımcı, ikiyüzlü, zalim, çok sevdikleri demokrasi-hak-hukuk kavramlarını yandaşları hariç gözetmeyen avrupa'nın günümüzde olduğu gibi o günde sessiz kaldığı hatta fiziksel olarak destek verdiği katliam.

ben hatırlıyorum pazar yeri katliamını. hafızama mıh gibi kazınmış. tv'de haberlerde izlemiştik. o katliamda bulunanların çoğu şuanda toprak altındalar veya ölümü bekleyen yaşlılık hali içindeler. allah onların belalarını versin. veriyorda zaten. ama ben yinelemek istiyorum; allah'ım sen o zalimlerin çektirdiği acıları misliyle hem bu dünyada hem ahirette ödettir. amin.
    6 ... aeneskral
  5. 5.
    20. yüzyılın (evet 20. yüzyılın, orta çağ falan değil) son yıllarında gerçekleşen ve tarihe kara leke olarak geçen bir fecaat. bir insanlık suçu.
    7 ... usualsuspects
  6. 6.
    benim güzel memleketimi mahvettiler soysuzlar allah rahmet eylesin unutulmaz ve dinmeyen bir acı :(
    8 ... hijyenikcilek
  7. 7.
    ABD VE iNGiLTERE KAYNAKLI DiZiLERDE hala (polisiye-savaş,duygusal) bu konu işleniyor .

sırp ve hırvat ırkçılarının yaptığı kötülükler dizilerin ana yada ara konusu oluyor ,law and order gibi
    dizinin içine serpiştirilmiş olarak işlenmesini ben çok olumu görüyorum bilhassa polisiye ve duygusal yapımlarda .

ana konusu sırp-hırvat katliamı olanlardan daha vurucu oluyor tabi bu katliamları ana tema olarak işleyen yapımları eleştirmiyorum sakın yanlış anlaşılmasın.

geçenlerde bir dizi izliyorum ncıs , orta yaşlarda binbaşı rütbesinde (*?) abd'Li bir kadın subayın cesedi çıkıyor meydana bir fırtına sonrası , kadının 11-9'da pentegon binasına çarpan(başak tabir bulamadım) uçak sonrası binada olduğu cesedi bulunamadığı için kayıp ilan ediliyor .
    meğer bu kadın subayın babsı generalmiş ve bosna'daki bir katliamı düzenleyenleri korumuş olayı kapatmış kadın subayda babası olduğuna bakmadan olayı aydınlatmaya çalışırken pentagon binası saldırısı sırasında fırsat bu fırsat babsı ile katliamcıları koruyan diper bir subay tarafından öldürülüyor cesedi o kargaşada çıkartılıp yakın bir yere gömüyor sonra askeri polis ncıs devreye giriyor olayı aydınlatıyor.

insan gerçekten konuya yakın hissediyor kendini katliamı lanetliyor dizi içine işliyor insanın..

niye yazdım bunları biz sabah akşam zırlayoruz yok astılar yok kestiler falan böyle eserler çıkartamıyoruz mesela cezayir olayı da var ,fransız ordusunun katliamları işliyor fransızlar bunları ama biz işimize geldiği zaman aaa bak fransa sen cezayir'de .
    yani bizim olayımız hep çıkar ermeni tasarısı mı geldi belçika soykırım dedi(örnekleme) ,buhgüne kadar aklımıza gelmemiş aa belçika bak afrika'da yaptıklarını yazarız ,söyleriz .o güne kadar nerede idik cevap yok.
    hatta bazı türk ırkçısı mallar var aaamerika bak sende ''kızılderilileri '' katlettin , o ara kızılderilileri de * türk yapar .

yugoslavya'nın yıkılması sonrası yapılan katliamlar affedilemez her zaman kınanmalı ve sosyalizm hatırlanmalı .
    yarım asra yakın sosyalizm uygulamasında dostça yaşayan insanlar bir anda kapitalistlerin oyunu ile birbirlerini kestiler ,bundan en çok kadınlar ve çocuklar etkilendi.

kahrolsun faşizm , başka diyecek bir şey yok.
    3 -1 ... baris hemen simdi
  8. 8.
    11 temmuz 1995 srebrenitsa katliamı size kanlı baklavayı reva gören zalimler için yaşasın cehennem!
    5 ... sicacikbikahve
  9. 9.
    (bkz: soykırım)dır; uluslararası mahkemelerce kabul edilmiş.
    2 ... ask kadar siyah
  10. 10.
    Bir insanlık ayıbı. Yürek acısı.

https://youtu.be/6Q28TAM3bGE
    8 -2 ... darked