bugün

işine gelince (yani her fırsatta) "din" diye "osmanlı" diye mangalda kül bırakmayan akp iktidarıdır, şaşılacak bir şey yok. "güzel cami" deyince osmanlı'nın özellikle istanbul'da bıraktığı eserlere bakacaksın. bazısı ayasofya'dan, bazısı kudüs'deki ömer camisi'nden esinlenilmiş, bazısı ise kendi sentezinden süzülmüş onlarca güzide yapı var; insanlar dünyanın dört bir tarafından ziyarete geliyor, üzerine belgeseller çekip ülkelerinde vatandaşlarına izlettiriyor. neden? müslümanlığa hayran olduklarından mı? hayır, yapılar harika, özenilmiş, "eser" yaratılmış.

din goygoyculuğu yaparak, sağa sola beton dikmekle övünerek kafa ütülemeyi "çok iyi bilen"ler vaktinde islam'ın başkenti payesindeki istanbul'a, ya da başka bir il'e "alın bu da dönemin ürünü" diye ortaya koydukları bir tane mimari örnek yok. şimdi utanmadan yok "çamlıca projesi var", yok "taksim'e yapacaktık hır çıkardılar" diye bahane üretirler, kesin. ama yemezler, çünkü biz de senin zihniyetini çok iyi biliriz...

barok ha...
bir tane yaptılar. diyanet işleri başkanlığı' nın yanına. cami mi, pramit mi gör de karar ver.
camilerden rahatsız olanların nedense bir anda cami sevdalısı olduklarını gösteren iktidardır.
konya otogar cami son iki yıl hizmette olup konya'nın en büyük camisidir. 4 minarelidir. gece ışıklandırması muhteşemdir. gezilip görülmelidir. dolayısıyla tek bu cami bile bu tezi çürütmektedir. ayrıca giresun bulancak'ta tamamlanan doğu karadenizin en büyük camisi de bir diğer örnektir.

edit: capste vereyim:

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
tam doksandan. ayağıma da iyi oturdu hani.

edit 2: hastane lazım iken cami yapılıyor diyen çok düdükle karşılaşmakla beraber, şu yaşıma geldim en çok hastane ve doktor alternatifini bu dönemde buldum. evimin dibine 2 tane devlet hastanesi açıldı bahçesinden helikopter kalkıyor. lan sırf şu haksız eleştiriler yüzünden eski bir chp'li olarak chp'yi kafamdan sildim.