bugün

türkiye cumhuriyeti nin maliye bakanı mehmet şimşek, 11,01,2010 tarihinde ki basın toplantısında üzerine basa basa " gelir hedeflerimiz var ve bunu ne pahasına olursa olsun tutturmak istiyoruz" açıklaması yaptı, peki maliye gelirlerini nasıl arttırır? çok ileriye gitmeye gerek yok, maliye nin en büyük gelir payı, dolaylı ve dolaysız vergilerdir, evet, bu gelir hedefini biz vatandaştan kazanacaklar. ha bir de zat-ı muhterem "zam yapmadık, vergi güncellemesi yaptık" yahu kimi kandırıyorsun mehmet bey, vergi dolaylı zamdır zaten, bizim g.tümüze giren kazığın adı ha vergi olmuş, ha zam, mühim olan yine bizim kıçımıza girecek olması.
mehmet şimşek adlı organizmanın halkı "aptal" yerine koyduğu toplantıdır.

mehmet şimşek denilen adam yapılan zamları "vergi güncellemesi" adı altında savunan organizmadır hacı abi.

tamam ulan eyvallah, yılbaşında yapılan zam, "vergi güncellemesi" yemedik ama gargara yaptık diyelim peki adı "vergi güncellemesi" anlaştık?

ey mehmet şimşek adlı taze damat soruyorum sana, bu ülkede epdk haziran 2009'da dedi ki, "akaryakıt çok pahalı, tavan fiyat uygulamasına geçilecek" ve geçti de ve hatta bu uygulama sebebiyle akaryakıt 25 ila 30 kuruş arasında düşüş gösterdi sen ne yaptın maliye bakanlığı olarak? bu halkın akaryakıtı 20 gün ucuza almasını sindiremeyip, uygulamanın üzerinden 1 ay geçmeden akaryakıttan alınan ötv'ye zam yaptın ve fiyatlar tavan fiyat uygulamasından önceki fiyatlara döndü.

bunlar bu ülkede olmadı mı arkadaş? 6 ayda sadece vergi artışı sebebiyle akaryakıt 60 kuruş zamlandı zamlanmadı mı? bu nasıl bir "vergi düzenlemesi" ha?hadi bu yılbaşındaki "vergi düzenlemesi" de, temmuz 2009'daki neydi?

dolar düşer, petrol fiyatı yükselir "efendim petrol fiyatı yükseliyor o yüzden zam yapılıyor"

dolar yükselir, petrol fiyatı düşer "efendim dolar yükseliyor o yüzden zam yapılıyor"

dolar stabil kalıyor, petrol hafifçe kıpırdıyor sanki tüpraş'ı kendileri özelleştirmemiş gibi "efendim zammı biz değil, tüpraş yapıyor, özel sektör yapıyor. serbest piyasa ekonomisi biz müdahale edemiyoruz"

bunu diyen adamlar dolar yükselir, tl'ye faizi yükseltirler doların yükselişini durdurmak için. sigara firmaları indirim yapar "kafanıza göre davranamazsınız" der. neyin serbest piyasa ekonomisi?

ötv zammını okkalıca oturturlar, sadece son 6 ayda akaryakıt fiyatının %25 zamlanmasını sağlarlar, adı "vergi düzenlemesi" olur.

vel hasıl, bu millet de bunca şeyi unutup bu basın toplantısını yuttuysa da afiyet olsun haci abi aman dikkat et, acı biber yemiş adam gibi götünden yana yana çıkmasın!
özetle daha size cok girecek arkadaşlar zam değil onlar vergi artısıdır demiştir.*