bugün

özel bi maç.
beşiktaşı zerre sevmem.
ama bu maç farklı.

http://www.youtube.com/watch?v=RhQWwf62AS8

bu anı sami yen'de yaşayan bi galatasaraylı olarak tüm beşiktaşlılara sabır diliyorum.
içinize kasvet çökecek.
"anasını sikerim lan yeni stadın" diye bağıracaksınız. biz "seni yıkacak dozerin" diye sövmüştük.
yeni stadınız belki çok güzel olacak. gelirleriniz artacak. ve hatta mükemmel bi açılış tertip edecek yeni stada yönetim.
ama olmayacak.
hee
bu maça gitmeyen, o havayı solumayan beşiktaşlı için yeni stad "dünyanın en güzel stadı" ve hatta "mabed" olacak.
yarrak olacak.
mabed ali sami yen idi.
mabed inönü idi.
dedemlerin bi evi vardı biz küçükken. hayvan gibi bahçesi, içinde şeftali agaçları, gül ağaçları vardı.
sonra dayımlar büyüdü.
dedemgil endüstiriyelleşti galatasaray gibi, fener gibi, beşiktaş gibi.
sonra dedemin gelirlerini arttırması gerekti galatasaray gibi, fener gibi, beşiktaş gibi.
o arsa müteahite verildi.
eskiden her dayımın ayrı odası vardı.
şimdi hepsinin ayrı dairesi, daireleri var.
ama ora "dedemlerin evi" değil la artık.
"kılıç apartmanı".
ben 27 yaşındayım. kardeşim var 9 yaşında.
ona sorsan mesela orası dedemlerin evi.
bana sorsan değil.
bu maçın kıymetini bilin.
her sevdiğiniz ile vedalaşmak için böyle fırsatları olmuyo.
ben yukarıdaki videoda sami yen'in yeni açık tribünündeydim.
hayatımda hiç o kadar insanı, kıllı bıyıklı adamı ağlarken görmemiştim. ve kendimi de.
gidin ağlayın.
koltuğıunuzu sökün.
sonra yönetim size para ile satmaya çalışacak. para ile başka şey alırsınız. koltuk parasından kat kat fazlasını verirsiniz. ama o koltuğu sökün götürün eve.

galatasaraylıyım.
başlarken de dedim, beşiktaş'ı zerre sevmem.
ama o gece en büyük beşiktaş lan.

ananı sikeyim endüstiriyel futbol.
yeni açıkta biletim olup ta gidemeyecegim mactir. yesillendiren arkadaş belkide inonuye yerime el sallayabilir ve Dolmabahçe ye son bir kez bakip sigarasını çekebilir.
inönü stadı'nda yıkılmadan önce yapılacak son maç.
o gün ağlamanın ayıp olmayacağı maçtır.

köşe noktasında birbiriyle kucaklaşan metin,ali,feyyaz,rıza kaptan
gol sonrası kale arkası tribünlerine koşan ilhan mansız, pancu, ahmet dursun...

hepsi gözümüzün önünde canlanacaktır.

bir de beşiktaşım galip gelirse insanlar evlerine mutlu olarak döneceklerdir.
AGLATACAK MACTIR.
elimde 2 tane yeni acik bilet olupta gidemeyecegim mactir.
veda maçımız. ayriyetten kombine almakla büyük akıllılık ettiğimi gösteren de maçtır çünkü biletleri bjk bonus kartlılara satışa çıktıktan sonra 1 saat bile olmadan tükenmiştir. açıkta kalan arkadaşlarım için üzülüyorum şimdi de. söylenecek çok şey var ama söylenmiyor be sözlük. insanın boğazına düğümleniyor cümleler, içimiz acıyor. yıllardır bizimdi, tarihe tanıklık etti şimdi eskidi diye yıkacaklar öyle mi... canımızdan can gidecek, nasıl veda edeceğiz o gün nasıl olacak hiç bir fikrim yok ama orada olacağım. yine devre aralarında yeni açıktan deniz manzarasına bakıp bakıp iç çekeceğiz ama bu maçtan sonra yeni stadımızda. eskisi gibi olacak mı? hayır. ama en azından dolmabahçeden ayrılmayacağız kıytırık bir yol kenarına yapılmayacak stadımız, mabedimiz, yolumuz aynı. feda dediğimiz sezon veda ediyoruz sana. mümkün mü ki gitmemek. *
maçın oynanacağı 32500 kapasiteli Beşiktaş inönü stadyumuna 217000 bilet talebinin olduğu maçtır. dolayısıyla yönetimin "nereye sıçacaklar?" demesi elzemdir.

beşiktaşımın o taraftar desteğiyle güle oynaya kazanacağı maçtır.
aileme söz verdim ancak ne dün ne bugün biletx'ten alamadım bilet o yüzden yeri farketmeksizin 4 tane bilete ihtiyacım var. ayrıca o son 4 maç için çıkan kombineyi almadığıma yandıran maç.
SON SES EVDE TVYI ACIP IZLEYECEGIM MACTIR.
SENINLE AGLADIK SENLE GULDUK BIZ SEVDAMIZ UGRUNA CANLAR VERDIK BIZ. SIYAHIN MATEM OLSUN BEYAZ AYDINLIK HERKESE NASIP OLMAZ BESIKTASLILIK.
göztepeli olarak beni duygulandiran maç. boru degil tùrk futbol tarihinin en baba stadinda oynanacak son mactir. neden baba stad istanbul'da ilk acilan stad inönü oldugundan fb'ye ve gs"yede evsahipligi yapmistir.
240 Binden fazla bilet talebi almış maçtır.
bazıları beşiktaşı 3 büyüklerden çıkarmaya çabalıyorlardı. unutmayın renkliler; bu ülkenin tek büyük takımı var, o da beşiktaş.
üzücü bir vedaya tanık olacak, tarihi bir maçtır. her şey için teşekkürler inönü... özellikle fc barcelona' nın kalesinde 3 gol gördüğü maç için çok teşekkürler...
gençlerbirliği yönetiminin bilet talebinde bulunmayıp belli sayıdaki taraftarının tepkisini çekecek olan maç.
kombinemizi son son kullanacagimiz karsilasma.
ulan ne gunlerimiz gecti o stadta. stada ilk girisimi hatirliyorum da...
9 yasindaydim rahmetli babamin omuzlarinda girmistim stata. yil 90 trabzon maciydi. yil 2013 gencler maci.
cefakar ve yasli stadimizi hakettigi sekilde ugurliyacagiz. en yenisine merhaba diyene kadar dilimizde aayni sarki;

seninle agladik senle gulduk biz
sevdanin ugruna canlar verdik biz
siyahin zindan olsun beyaz aydinlik
herkese nasip olmaz besiktaslilik...
eski açık kombinemi satacağım müsabakadır.
isteyen pm atsın.
öyle bir maç ki sezon başından beri kimse elimdeki kombine karta tenezzül etmedi. 2 gündür fenerli cimbomblu demeden önüne gelen arayıp kombinemi istiyor. düşünün ki 4 maça gidemeyecektim. yalvar yakar tribün boş kalmasın diye aradım taradım tüm tanıdıkları semt çocuklarını ama nafile. maça gönderecek kimseyi bulamadım, şimdi soran sorana..

tarihe tanıklık edecekken bırak hatır için birine vermeyi, dünya para verse yine de vermem kıçı kırık gibi görünen yeni açık kombinemi. skerler hacı, skerler öyle işi. malmö maçında recep çetin vole vururken de oradaydım, barcayı tarihin tozlu sayfalarına gömerken de..
o kadar da değil be anacım, biz daha ölmedik..
beşiktaş'ın 2-1 kazanacağı maçtır.
bilinen şeref bey stadı' nda oynanacak son maçtır.
şekli değişse de ismi akıllarda şeref bey stadı olacaktır sonsuza dek.
sol yanımız inönü!
maçtan önce büyük olaylar çıkmıştır.
beşiktaş ve gençlerbirliği taraftarları birbiriyle değil, ikisi birlikte polisle kavga etmektedir.
bugün günlerden veda.
milyonlarca beşiktaş sevdalısını ağırlayacak tarihi şeref bey stadı.
32.000'in bedeni, kalan milyonların ruhu bağıracak kartal gol gol gol diye.
1947'den bu yana biriken tüm hatıralar, hakemin son düdüğüyle birlikte akacak olan göz yaşlarında resim bulacak.

helal et hakkını tarihi inönü.
yine polis yine biber gazı.

http://pbs.twimg.com/media/BJ_msRVCYAAe0eT.jpg:large
maç öncesi çıkan olaylarda müthiş polisimiz yine büyüklüğünü göstermiş çoluk çocuk demeden biber gazını dayamıştır. ulan büyük maç olur olay falan olur anlarım. rakip takım seyircisi bile yok olay olsa bile bu tolare edilemez mi? yazıklar olsun size ya polisliği falan unutmuşsunuz siz tek işiniz o lanet gazı sıkmak olmuş. edit:biz stada veda edeceğiz zannederken biber gazı yüzünden astım hastası olan bir vatandaşımıza veda etmişiz ne diyeyim ben size!
30 bın kısının basın one egılmesın aldırma kartal alşdırmayı soyledıgı mac olmaktadır.
velı cezasahasının dısında topu durmadan yuvarlanırken topu allah ne verdıyse vurdu. ust dırege carpan top gol. velı golden once topu rakıpten kapıp bırde calım atmıstır.
güncel Önemli Başlıklar