bugün

hatay reyhanlı cilvegozu sınır kapısında yaşanan patlamadir. 10 olu 30 yarali var. ölülerden 4u türk.
düşünce; esed karşıtı biri olarak şunu söylüyorum bu iş esed in işi değil. esed böyle basitliklerle olaya dahil olmaz. bu iş ya yabancı istihbaratçılarin ya da suriyedeki muhaliflerin işidir. amaç turkiye yi savaşın icine sokmak. tarih tekerrür ediyor! ama türkiye nin savaşa bu sebeple gireceğini sanmıyorum. uyanık hükümet uyanık davranmali.

edit: başlık başıma kalmış, karanlık odaklarca düzenlenen bu hunhar saldırılara cevap hakkımı saklı tutuyorum. swh
müneccim *arrağı yemedim ki 89 gün gün önceden olayı bileyim. bu hain olayın ardında da müneccim *arrağı yiyen biri ya da birileri olabilir.
başlık değiştirilmiş ya da taşınmış sanırım. yukarıdaki içerik 11.05.2013 tarihine ait değildir.
yarattıkları iç savaşla suriyedeki iktidarı devirmeyi başaramayan güçlerin dış müdahaleye mesnet oluşturmak maksatlı yaptığı provakasyonlardan sadece biridir. reyhanlıda iki ayrı patlama meydana gelmiştir. ilçenin her yerinden yükselen dumanları görmek mümkün. heryerden ambulans sesleri geliyor halk olarak çok huzursuzduk artık tedirginizde.
suriye mevzusuna fazla burnumuzu sokmamızın çilesini yaşıyor, reyhanlı.

biz yine işi suriye ordusuna bağlar, öso teröristlerine destek veririz. başımıza iyice bela oldular. yapılan yardımı da beğenmeyip birde türkiye'ye kafa tutuyor bu piçler.

yazık değil mi günahsız ülke vatandaşına...
muhaberat'a ve esad rejimine bağlanması muhtemel saldırı. muhtemel değil kesindir.

reyhanlı'da ufak çaplı bir 9/11. toplum suriye'ye girmek için nasıl ikna edilir? işte böyle edilir.
--spoiler--
HATAY - Reyhanlı ilçesinde saat 13.45'te belediye binası yakınlarında 4 ayrı patlama oldu.

Çok sayıda kişinin yaralandığı patlamalarda, belediye binası büyük hasar gördü.

Olayın ardından bölgeye çok sayıda ambulans gönderildi.

Yaralılar, ambulanslarla hastaneye taşınıyor.

Kaynak: NTVMSNBC

--spoiler--
ülkemizde bu tip patlamalar sürekli olduğu için fazla büyültülmeyen olaydır. lakin abd, israil ve ingiltere gibi ülkelerde olsa olay olurdu.

herkese geçmiş olsundur.
suriye'ye müdahalenin gerekçesi olabilir.
pkk'dan kurtulduktan sonra suriye'nin ve iktidarın yardımıyla patlak veren olaydır. bu böyle böyle büyüyecek içimizde bunlar. neyse bi 5-10 yıl sonra bunlarla da anlaşır. bunlar da parti kurar. istediklerini verir akp hükümeti.
bölgede çalışan mühendis arkadaşımın aktardığına göre reyhanlı halkı akın akın terör kamplarına yürümektedirler. kamplarda eğitim alan teröristlerin ellerinde silah varsa vah benim halkıma.
görüntüleri son derece kötü olan patlamadır.

Şia-Sunni diye kapışırlar şimdi bizim ülkemizdeki dangalaklar.

Zalim esed diye çığırır bir kaç dangalak. Onun bunun işine burnunu sokarsan topraklarında rahat bırakmazlar seni.
suriye'de teröristler eliyle istediğine ulaşamayan akp'nin öso teröristler aracılığıyla, suriye'yle savaş için toplumda infial yaratma girişimidir.
geniş çaplı operasyon başlatıldı. pardon o başkaydı.
şimdi akşama kadar hükümetten oraya buraya sataşan açıklamalar dinle.
an itibarıyla ölü sayısının 13 kişiye yükseldiği patlamadır. patlayan araba sayısı da 3 e yükselmiştir.
13 kişinin öldüğü 22 kişini yaralandığı patlamadır. sayının artması muhtemeldir.

tayyip erdoğan'ın "abd suriye'ye girerse karadan destek veririz." açıklamasının ardından bu bombalı saldırıların olması oldukça manidar.
yüz kilometreden goben ve breslav diye bağırıyor. tam bir kurmaca, "savaşa sokma" patlaması gibi.
önce yurtta sulh cihanda sulh ilkesi komşularla sıfır sorun politikasına evrildi. baktılar ki olmuyor, amerika'nın sadık taşeronu oldukları için kırmızı çizgilerini unuttular, kandan beslenmeye başladılar. besledikleri katiller, tasması uzaklarda olan sahiplerinin ısırmaya başladılar:

http://www.youtube.com/watch?v=I3tk-EXGNQs

http://www.youtube.com/watch?v=tkucuZFKmhM

israil mutlu, amerika memnun. onlar kıllarını kıpırdatmaz iken, bu ülkenin evladı komşusunun kanını dökecek.
esad'ın üzerine atılması muhtemel olan olaydır ama artık her boku esad'ın üstüne atmaktan vazgeçilmelidir. özgür suriye ordusu esad'ı bitirmek için dış güçlerin yardım ettiği çapulcu takımından başka bir şey değildir. esad'ın hataları suçu yok mu ? tabi ki var ama bunlar ülkenin kendi içinde halletmesi gereken olaylar. ırak'a demokrasi(!) getiren abd aynı politikasını şimdi suriye'ye uyguluyor ve biz de onlara yardım ediyoruz. özgür suriyelileri alıp besliyoruz. sonra da böyle geri dönüyor bize. hep aynı safsatalarla geçiştiriliyor bu konular. üç gün sona milli yiyecek milli giyecek muhabbeti döner biz de bunları unuturuz. durmak yok ayran içip ayakta uyumaya devam.
(bkz: işte bunlar hep rte)
kaostan beslenenler yüzünden masum insanların öldüğü saldırıdır. araplara güven olmayacağını anlamayan şakirt arap hayranlarına bir kez daha ders olmuştur.
http://www.tahahaber.com/...iyi-nusra-orgutu-ustlendi saldırıyı nusracı terörist grup üstlenmiştir. türk dış politikası akp'nin elinde bir felakete sürüklenmiştir. binlerce suriye'linin kanını içen teröristleri besleyerek mazlumların ahını almıştık.şimdi ne diyecekler merak ediyorum.teröristler olayı kameraya çekmişler tekbirlerle izliyorlar,aha da videosu http://www.youtube.com/wa...nhhY&feature=youtu.be
(bkz: pkk lıların aslında çekilmediği gerçeği)
Tayyip ve ekibinin "esed esed!" diye etrafa saldırmasına vesile olacak terör eylemidir.
Tüm halkimiza geçmiş olsun demek isterdim ama sanıyorum ki bu da baslangicin bir parçası.
Analar aglamasin diye pkkya af cikartanlar, reyhanlı'nin anası ağlıyor bugün!
Suriye nin sonunun geldiğini gösteren patlamadır. Çok fena patlamış yanlız yaralıların allah yardımcısı olsun.

edit: suriyeli olanlar veya suriye yi destekleyenler de varmış aramızda.
erdoğanın malum açıklamalarından sonra çok da sürpriz olmayan hadisedir

olan her zamanki gibi masumlara oluyor

allah rahmet etsin vefat edenlere...
zamanlaması pek bi manidar patlama. Tayyip yabancı basına amerıka karadan hareket ederse bizde destek veririz dediktan 2 gün sonra bu patlamanın olması... Resmen oyun kokuyor.
Suriye ye girmek için bahanelerini kendileri yaratıyorlar.

Tayyip bu adamları kendi elleriyle getirdi soktu burnumuzun dibine. Ambulansların içini silah doldurup, öso denilen teröristlere silah taşıdı durdu.

hastanelerimizde öncelik kendi vatandaşının değil, bu teröristlerin oldu.

Şimdi sakın bu patlamanın failerini bos yere aramasınlar. Failler belli, tayyipn kendi eliyle beslediği bu teröristler.
Ölü sayısı 18 e yükselmiştir.
güncel Önemli Başlıklar