bugün

Berbat maç. Harika kadro var oynayanlar berbat. Hakan neden kanatta oynuyor. Tipik türk futbolu atak yok organize yok hurra mahalle maçı oynar gibi sahada koş dur.
burak yılmaz, futbol seni bıraktı, sen kendini yere atmayı bırakmadın be.

italya'nın ciddi ciddi 4-5 penaltısı da yendi bu arada.
kaç para verdik hakeme acaba lan.
Sonuncu penaltıydı neyse birazda bizim lehimize bir maç olsun.
gönlümün italya'yla beraber olduğu maçtır.
erdoğan arıkan ilk yarı bitince oyle bir bitirdi diye bağırdı ki sanki 90 dk galibiyetle bitirdik.
Yediler adamların buz gibi penaltıyı.
italya nın buz gibi penaltısı verilmedi. Ben çocukken Avrupa dan fark yeyince bizi Türk oldugunumuz için hakemler kayırmıyor derlerdi. Neyse şans diyelim. italya dan ikinci yarıda yorulmasını bekleyelim. Bu nedir lan yıllardır böyle koşan takım görmedim.
Bu hakemin heykelini dikelim. Faşist italya nın 2 net penaltısıni vermedi awk.

Açık ve net evet.
ilk yarısını italyanlar tek kale oynadı.
Umarım ikinci yarı böyle olmaz.
adamlar kac kere el var diye agladi intihar esigindeler.

1-2 tane cakip geceriz ikinci yarida ins.
italya nın sonlardaki pozisyonu kesin penaltıydı.
hakemin aleyhimize penaltıyı vermediği maç. kurallar değişti falan geçin, net penaltı. bir de lehimize penaltı verir 1-0 alırsak maçı dadından yinmez.
top italya da daha sık kalıyor. zaten italyanın penaltısı verilseydi ilk yarıyı 1-0 geride sonlandıracaktır. umarım 1. yarıya kıyasla 2. yarıda daha iyi oluruz.
gönül çok ister kazanıp sevinmeyi, lakin oynanan futbol da ortada olan maç.

tek kale oynuyor italya. şu ikide bir araya kaçan cüce herif mesela, ulan her seferinde aynı taktikle kaçıyor, aynı şekilde top atıyorlar, aynı şekilde alıyor, aynı atağı 234234536 kez denediler 234234536 kez de bizim defans yedi. ona acil önlem alınmaz ise aynen o araya kaçma taktiğinden bir tane garanti yiyeceğimiz gol var.

umarım bu entry'yi milli takımımız bana yedirir. memnuniyele yerim.
italya'nın penaltı beklediği dört pozisyon var. Hepimiz biliyoruz ki bu pozisyonlar bizim ligde olsa hepsinde var çağıracaktı. Ve en az üç tanesinden penaltı verilecekti. Ben son dakikadaki var kontrolüne kadar varın olduğunun farkında bile değildim.

işte neden futbolda Avrupa'nın yıllarca gerisindeyiz, küçük bir özetini izledik.

Maça gelirsek, italya çok fazla baskı yapıyor ve şu an tek çare kaptığımız toplarla hızlı çıkmak. Bu da kenan, hakan, burakla mümkün değil. Kenan-cengiz değişikliği yerinde olur gibi görünüyor.
italyanlar bizimle “kırmızı otobüs” diye dalga geçiyorlar şu an. öyle bir taktik anlayışı.
Bu kafayla maç kazanılmaz da bari berabere bitse. Her sike penaltı mı çalınacak gol imkanı bile yokken, hakem haklı.
(bkz: Danny Makkelie)
Ataklar ilk meyvesini verdi.
işte adalet.
Çok saçma değil mi ya yüzyıllardır savaşan 2 millet birbirinin milli marşını dinliyor sonra top tepiyor falan.
Hiç bir şey oynamadık. Açılış maçı ; gala maçı oynadığımız futbola bak..
Çok kötü oynuyoruz yaaa!!!!
ozan tufan ve kenan karaman'ın ne amaçla sahada olduklarını anlayabilen var mı ?
güncel Önemli Başlıklar