1. 206.
  Sokakta gezerken biri aradı söyledi. Hava güzeldi ankara'da.
  ... knight of jerusalem
 2. 205.
  O.ç usame nin masum sivillere saldırdığı tarih.
  ... min son
 3. 204.
  amerika'nın ağzının ortasına çarptıkları tarih. terlik yemiş kara fatma gibi dümdüz oldular.
  ... sivasli bey
 4. 203.
  yeni dünyayı kurup sahibi olmak isteyenlerin, eski dünyanın sahiplerine savaş açtıkları tarih.
  Savaş devam etmektedir.
  ... creme de la creme
 5. 202.
  El-Kaide'ye bağlı teröristler tarafından kaçırılan uçakların 11 Eylül 2001 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri'ndeki iki farklı hedefe intihar saldırısı düzenlemesiyle gerçekleşen koordineli dört saldırı. Saldırılar sonucunda 19 hava korsanı dahil 2.996 kişi hayatını kaybederken, 10 milyar $'ın üstünde maddi hasar meydana geldi.

  Amerika Birleşik Devletleri'nde iç sefer gerçekleştiren dört yolcu uçağı, el-Kaide üyesi 19 kişi tarafından kaçırıldı. American Airlines'ın 11 sefer sayılı uçuşu ile United Airlines'ın 175 sefer sayılı uçuşu, New York'ta bulunan Dünya Ticaret Merkezi'nin sırasıyla kuzey ve güney kulelerine çarptı. iki saat içinde 110 katlı her iki bina da çökerken, 7 Dünya Ticaret Merkezi'nin de arasında bulunduğu çevresindeki bazı yapılar yıkıldı ve bazıları hasar gördü. Kaçırılan üçüncü uçak, American Airlines'ın 77 sefer sayılı uçuşu, Virginia eyaletine bağlı Arlington County'de yer alan Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı karargâhı Pentagon'a çarptı. Saldırı sonucunda binanın batı cephesinin bir kısmı yıkıldı. Kaçırılan dördüncü uçak olan United Airlines'ın 93 sefer sayılı uçuşu ise Washington, DC'yi hedeflemişti. Ancak yolcuların uçağı kaçıranlara yaptığı müdahale sonrasında uçak, Pensilvanya eyaletindeki Shanksville yakınlarına düştü. Uçaklardaki 19 hava korsanı ve 227 kişi de dahil olmak üzere saldırılar sonucunda 2.996 kişi hayatını kaybetti.

  11 eylül 2001
  -1 ... ernesto doqukan guevara
 6. 200.
  Amerika'nın kendi yaptığı suçu da kendi kurdukları örgüte kakaladıkları demokrasinin devam etmesi için yapılmış bir saldırı.
  ... aslanakbey26
 7. 199.
  Tv ekranında ikiz kule çökerken (sıcak sıcağına) tanınmış bir mimar-mühendis "hayret, uçak çarptı, yangın çıktı diye böyle bir binanın çöktüğü görülmemiş, bu binayı yaparken çelik beton değil de bambu ve çamur mu kullanmışlar" demişti.
  Sanırım Ahmet Vefik Alp olmalıydı ama yanılabilirim.

  Her ülkenin bir 11 Eylül'ü, uçağı, binası (ikiz kuleleri) darbe saldırısı bombası vardır.

  Fransa'yı ele alalım.
  Mesela: çevre örgütü Greenpeace'e ait rainbow warrior isimli gemisi bundan 34 yıl önce Auckland limanında bomba (mayın) ile batırılmış Portekizli fotoğrafçı Fernando pereira ölmüştü.
  Bunu yapan fransa istihbarat ajanları çıkmıştı. Amaç belliydi, Fransa'nın itibarını korumak, zararını önlemek, kamu çıkarı vs kıl tüy.

  Aslında Greenpeace yaptığı protestolar eylemler, nükleer denemelere silahlara nükleer santrallere karşı faaliyeti ile Fransa'dan çok bu projelerde bulunan şirketlerin kasasına girecek paraya engel oluyor veya daha az kazanmalarına sebep oluyordu.

  Malûmunuz, Fransa kendi topraklarında nükleer denemeler yapmaz. Ne bileyim, uzaya araç yollayacak üs için izin vermez.
  Uzay üssünü centre Spatial guyanais dedikleri Atlantik de bir ülkemsi (aslında hapishane, toplama kampı desek yeridir ki burası ada olup meşhur kelebek filmine konu olmuş olup Avrupa toprağı Fransa şehri statüsündedir) yerde uzay çalışmaları (roket yakıt yolculuk fırlatma) yaparlar.
  Aynı şekilde nükleer denemeleri de Afrika'da Cezayir, Atlantik okyanusunda Fransız Polinezyasında yaparlar.

  Adeta bir insanın tuvalet ihtiyacı gibi, odanın ortasına en değerli halı koltuk üzerine sıçmaz, gider tuvalete sıçarsınız değil mi?
  işte fransa bu sıçma ihtiyacını Fransa dışında sömürgelerinde yapıyor.

  Greenpeace gibi hayin dıj mihrag terörist bölücü fayiz lobisi oluşumlar eylem protesto ile nükleer ve uzay çalışmalarını baltalıyor.

  Bu işi yapan şirketlerin Greenpeace yüzünden kirlilik çevre sağlık doğal yaşamı koruma için daha fazla bütçe ayırması ile bu şirketlerin siyasetçilere vereceği seçim desteği bağış adı altında dernek ve vakıflara aktardığı rüşvet oranı düşüyor.

  Kaçınılmaz olarak siyaset rüşvet gelirini korumak için Fransa'nın çıkarları kartını kullanıp Fransa istihbaratını devreye sokup, ajanlar da Rainbow Warrior (Gökkuşağı Savaşçısı) gemisi mayınlayıp 10 Temmuz 1985 günü nükleer deneme yapılacak Fransız Polinezya’sındaki Mururoa Atölüne demir almak üzere olan gemiyi batırdı.

  Her ülkenin bir 11 Eylül'ü vardır.
  ... thebiggraywolf
 8. 198.
  tv de canlı olarak ilk kuleye çarpan uçağı gösterirlerken ikincisinin çarpışını canlı izlemiştim.

  korkudan altıma sıçmamak üzere kendimi zor tutarken ekrana çıkan paşanın biri "bunu anca büyük bir güç -çin vs.- düzenlemiş olabilir, gerisi gelecektir 3.dünya savaşı çıktı" deyince salmıştım.
  1 ... ebu fesat
 9. 197.
  askerdeydim ve butun askerlerin gazinoya dolusup prejeksiyon tv'nin ekranındaki o goruntuleri agzıları acık sekilde izlediklerini hatırlıyorum.
  1 ... abaninaltindakisopa
 10. 196.
  18 yıl olmuş.
  O gün doğan çocuk şu an 18 yaşında.
  Vay be.
  5 ... kunluurabiye