1. 1.
  çevremde çok sayıda bulunan müslüman tipidir bayrama şurda 2 gün kala nasıl içki alemlerine akacaklarına nasıl karıya kıza gideceklerini konuşup mutlu olan sonrada sahura kalkıp oruç tutan ve orucun ne kadar zor bir eylemsizlik olduğundan dert yanan insan tipidir.

  edit: ırmazan bayramına şurda saatler kala bu insanların hepsi (bkz: imam mod off)durumuna geçmek üzereyken görmek beni sevindiriyor böylece samimiyetsizliklerini üzerinden atmış ve gereksiz olarak 5 dk. bir sordukları sen neden oruç tutmuyorsun sorusuda ortadan kalkmış olucak ayrıca ben inanmamakta samimiyim, yok yatacak yerim yokmuş yok yerim cehennemmiş ulan dürzü eğer cehennem diye bi yer varsa ben 6. katında yanarım sen 7. katında yanarsın fark o olur.
  4 -5 ... xy27
 2. 2.
  11 ay riya içinde namaz kılıp, namaz kılmayanları, içki içenleri, günah işleyenleri Kafir diye nitelendirip kendiyle övünen özde müslümanlardan farkı olmayan müslümandır.
  (bkz: En büyük günah Kibirdir)
  1 -2 ... tekrenkturkuaz
 3. 3.
  yalandan müslümandır, insanların duyguları ile oynayıp, yiyip, içip, sıçıp sonra da müslümanlıktan bahsedendir.
  ... ewentry
 4. 4.
  münafıktır kafirlerden daha hayırlı değildir kafirlerden daha aşağıdır.
  ... xy27
 5. 5.
  kendine yakisani giyendir, modayi takip eder, herkesle icip sicip gezerken, herkesle oruc tutar.
  2 ... syme
 6. 6.
  kendileri din hakkında kçlarından atıp tutarken uyardığınızda; "sen kimsin ayol tanrı ile arama giriyorsun" vs. şeklinde savunmaya geçenler ne yazık ki mesele saldırı olunca diğerlerinin niyetlerine/hareketlerine çok da güzel burunlarını sokarlar. o zaman bu şarkı onlar için geliyor:

  - sen tanrı mısın da kabul etmiyorsun onların oruçlarını?

  resulullah (sav) bile gözünün önündeki münafıkları -belki kötü huylarından vazgeçerler diye- ifşa etmemişken sen kimsin ki insanların ibadetine karışıyorsun? evet belki onlar tuttukları oruçtan, kıldıkları namazdan gafil durumdalar, ama bu onların meselesidir.
  2 -2 ... paradigma
 7. 7.
  birilerinin önce kafirin manasını bilmesini gerektiren durum.

  (bkz: kafir)

  kafir zaten allah'ın varlığını inkar etmiş bulunan, ona şirk koşmuş olan ya da inancını kaybetmiş insandır. ha böyle insanın orucu kabul olur da ben "mal" gibi kalırım diyorsan öbür dünyada ben sadece şunu derim sana.

  (bkz: sıçtığın bokun renginden korkmayacaksın)
  4 ... florinali numuneddin
 8. 8.
  12 ay oruç tutarsa özde olacağını öğrendiğimiz müslümandır.
  1 -1 ... dr cureklibatur ve bay arkin
 9. 9.
  münafıktır.

  din alimleri der ki;

  "kafirden değil münafıktan korkacaksın."
  3 -2 ... cemsbg
 10. 10.
  günahları ve sevaplarıyla içinden geldiği gibi yaşayan müslümandır. bir taraftan din allah ile kul arasındadır kimse karışamaz diyen, sonra da kişinin müslümanlığını ibadetini yargılayacak kadar kendini yetkili sanan kişinin gözüne batmaktadır. şüphesiz ki yasaklar haramlar bellidir ama kimse kendini allah yerine koyma cürretinde bulunmamalıdır.
  2 ... fantastikgenc